США схвалили відправлення в Україну F-16 з Данії та Нідерландів — Reuters

США схвалили відправлення в Україну F-16 з Данії та Нідерландів — Reuters
Сполучені Штати схвалили відправлення винищувачів F-16 в Україну з Данії та Нідерландів. Це має статися, щойно завершиться підготовка українських пілотів.

Про це йшлося в листі держсекретаря США Ентоні Блінкена, копію якого побачило Reuters.

«Я пишу, щоб висловити повну підтримку Сполученими Штатами як передачі Україні винищувачів F-16, так і підготовки українських пілотів кваліфікованими інструкторами F-16», — написав Блінкен данським та нідерландським колегам.

Данія та Нідерланди — дві країни, які очолюють навчальну коаліцію по F-16, — нещодавно попросили США про такі дозволи.

На думку держсекретаря США, схвалення цих запитів дозволить Україні «повною мірою скористатися своїми новими можливостями, щойно перший набір пілотів завершить навчання».

Перед цим міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна отримає винищувачі F-16, щойно українські пілоти завершать навчання. За його словами, це «синхронізований процес» і наразі надання винищувачів F-16 — технічне, а не політичне питання.

F-16 для України

Президент США Джо Байден 19 травня схвалив плани тренувати українських пілотів на американських винищувачах F-16. ЗМІ писали, що навчання відбуватимуться в Європі, але американський персонал братиме участь у навчанні разом із союзниками та партнерами в Європі. Тренування може зайняти кілька місяців.

Польський премʼєр-міністр Матеуш Моравецький підтвердив, що його країна навчатиме українських пілотів на F-16.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що в червні не почалися заплановані навчання українських пілотів на західних винищувачах, через це посунувся графік передання літаків.

NBC News із посиланням на високопоставленого чиновника зазначило, що США та їхні союзники планують надати Україні винищувачі F-16 у межах довгострокових зусиль зі зміцнення безпеки країни. Ці літаки не обов'язково будуть надходити безпосередньо зі США.

Коаліція держав, які беруть у цьому участь, має вирішити, коли саме надати літаки, скільки їх відправити та які країни їх надішлють. За даними Politico, вільні літаки є в Норвегії, Данії та Нідерландах. Але для того, щоб виконати потрібне технічне обслуговування, знадобиться певний час.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/ssha-shvalili-vidpravlennya-v-ukrayinu-f-16-z-daniyi-ta-niderlandiv-reuters

18.08.2023 08:40