До 2,4% нерозірваних снарядів. Сучасні касетні боєприпаси не становлять великої загрози для цивільного населення — CNN

До 2,4% нерозірваних снарядів. Сучасні касетні боєприпаси не становлять великої загрози для цивільного населення — CNN
Військові армії США заявили, що касетні боєприпаси сучасного зразка, які отримає Україна в черговому пакеті допомоги, мають надзвичайно низький коефіцієнт «нерозірваних» снарядів.

Про це пише CNN.

За словами неназваного американського посадовця, армія США провела ряд реальних, а не імітаційних випробувань. Основним питанням було співвідношення нерозірваних снарядів до всієї кількості елементів у боєприпасі.

Проведені стрільби у 2017 та 2020 роках показали, що цей коефіцієнт склав лише 2,35% і менше. Військовослужбовці армії США перевіряли дві найбільш розповсюджені номенклатури боєприпасів — M864 і M483A1.

Армійський посадовець, якого запитали журналісти CNN, додав, що тестування проводилися різноманітними способами, і всі вони підтвердили вищезгаданий коефіцієнт.

Разом з тим, російські військові, беручи участь в громадянській війні в Сирії на стороні диктатора Башара аль-Асада, неодноразово застосовували такий тип озброєння при обстрілі цивільного населення. Також російська армія активно використовує касетні боєприпаси з початку повномасштабного вторгнення до України.

У п’ятницю, 7 липня, США передали новий пакет військової допомоги для України, в якому присутні боєприпаси типу DPICM, тобто касетні снаряди. Пізніше президент США Джо Байден пояснив, що погодився передати касетні боєприпаси через те, що в української армії не вистачає снарядів.

Надання Україні таких боєприпасів викликало різну реакцію у світі. Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що поставка такого озброєння допоможе компенсувати снарядний дефіцит в ЗСУ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Альянс не впливає на рішення окремих країн щодо постачання таких снарядів, тоді як Британія та Іспанія не схвалюють це.

В країні-терористі РФ заявили, що постачання касетних снарядів Україні «нічого не змінить», а в Камбоджі закликали не використовувати ці боєприпаси через ризики для цивільного населення.


Джерело: https://nv.ua/ukr/world/countries/kasetni-boyepripasi-v-ssha-rozpovili-yakiy-rizik-nesut-ci-snaryadi-dlya-civilnih-ostanni-novini-50337648.html

10.07.2023 15:09