США готуються обмежити Китаю доступ до хмарних послуг з метою захисту технологій – WSJ

США готуються обмежити Китаю доступ до хмарних послуг з метою захисту технологій – WSJ
Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена розглядає можливість обмеження доступу до послуг хмарних обчислень США для китайських компаній, пише The Wall Street Journal із посиланням на людей, знайомих із питанням. Це може сильніше погіршити відносини між двома державами на тлі конфлікту щодо доступу до передових технологій.

Як зазначається, після потенційного нововведення американські постачальники хмарних сервісів, ймовірно, будуть зобов’язані отримувати дозвіл Вашингтона перед наданням клієнтам з КНР послуг хмарних обчислень, які передбачають використання передових чіпів зі штучним інтелектом.

За даними WSJ, пропоноване обмеження може стати шляхом закриття значної лазівки. Аналітики з національної безпеки попереджали, що компанії зі сфери штучного інтелекту Китаю мають здатність обійти наявні правила експортного контролю за допомогою хмарних сервісів. Такі послуги дозволяють отримати потужні обчислювальні можливості без придбання необхідного обладнання, зокрема чіпів з переліку підвищеного контролю.

Джерела розповіли, що оголошення нових обмежень очікується протягом найближчих тижнів у межах розширення політики Штатів щодо контролю експорту напівпровідників.

У виданні нагадали, що Білий дім посилює нагляд за передачею чіпів, інших товарів і послуг китайським компаніям через занепокоєння щодо прогресу КНР у технологіях штучного інтелекту та їх потенційного застосування у військових цілях.

Водночас, на думку, наукового співробітника Джорджтаунського центру безпеки і перспективних технологій Емілі Вайнштейн, замість включення певних чіпів у хмарних сервісах до чорного списку, США могли б заборонити компаніям пропонувати послуги клієнтам, пов’язаним із військами, силовими чи розвідувальними службами в Китаї та інших країнах, що викликають занепокоєння.

Джерело: https://zn.ua/ukr/china/ssha-hotujutsja-obmezhiti-kitaju-dostup-do-khmarnikh-posluh-dlja-zakhistu-tekhnolohij-wsj.html

05.07.2023 14:09