Західні компанії зацікавлені у виробництві зброї в Україні, але після війни — Reuters

Західні оборонні компанії зацікавлені у виробництві зброї в Україні, але лише після закінчення війни. До такого висновку дійшла агенція Reuters, поспілкувавшись з шістьма керівниками компаній на Паризькому авіашоу.
«Просто треба думати ширше, про стан справ і ризик, пов’язаний із цією копродукцією», — наголосив Грег Ульмер, який очолює авіаційний бізнес американського оборонного гіганта Lockheed Martin.
Представники двох провідних оборонних компаній підтвердили, що були поінформовані про ініціативу Києва щодо виробництва західної зброї в Україні. Причому один з них додав, що його компанія готова підписати лист про наміри щодо обговорення промислового партнерства в Україні після завершення війни.
Проте опитані представники не висловили зацікавленості в інвестиціях безпосередньо, оскільки зараз триває війна, а безпека є головною проблемою.
«Потрібен певний час, як і в будь-якій країні, щоб спробувати оцінити, хто є правильними партнерами, хто що може зробити. І робити це, одночасно з тим, як вони ведуть війну — це непросте завдання», — зауважив Мікаель Йоханссон, генеральний директор шведської компанії Saab.
Однак багато керівників бачать великі можливості в Україні після закінчення війни.
«Ми знаємо, що існує висококваліфікована робоча сила людей, які прагнуть навчатися, надзвичайно винахідливі та мають культуру виконання завдань», — сказав Рікардо Мендеш, генеральний директор британської та португальської компанії з виробництва дронів TEKEVER.
Деякі керівники попереджають, що існуючі правила можуть обмежити здатність компаній працювати з українською промисловістю навіть після війни.
«Коли справа доходить до спільного виробництва, уряд США дуже уважно дивиться на ці речі. і завжди з прицілом на те, щоб переконатися, що ми не повністю передаємо всі технічні ноу-хау іноземному партнеру», — зауважила Нікола Джонсон, старша директорка зі зв’язків з урядом американського виробника дронів General Atomics.
Якщо війна завершиться протягом наступного року, стратегія України може стимулювати початок обговорень щодо розвитку оборонної промисловості в період миру.
«Це чудова ідея. Це лише питання часу», — наголосив Річард Абулафіа, аерокосмічний аналітик AeroDynamic Advisories.
21 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час конференції з відбудови України заявив, що після завершення війни на Україну чекають значні досягнення в розвитку військово-промислового комплексу.
17 травня німецький оборонно-промисловий концерн Rheinmetall та Укроборонпром уклали угоду про стратегічне партнерство, яке має на меті зміцнити оборонну промисловість України.
30 травня президент України Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч із керівництвом британської оборонної компанії BAE Systems. Вони домовилися про відкриття українського офісу BAE Systems.
Джерело: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/virobnictvo-zbroji-v-ukrajini-zahidni-partneri-zacikavleni-ale-lishe-pislya-viyni-50333823.html
26.06.2023 11:09