Керівництво Грузії стверджує, що не допомагає росії обходити санкції

Керівництво Грузії стверджує, що не допомагає росії обходити санкції
В Уряді Грузії заперечують, що країна допомагає Росії обходити санкції. У четвер Міністерство фінансів Грузії виступило із заявою, в якій йдеться про те, що Тбілісі «повністю дотримується міжнародних санкцій і активно співпрацює з країнами-партнерами», повідомляє Грузия.Online.

Так Мінфін відповів на заяви деяких політиків та публікації у ЗМІ, зокрема у виданні POLITICO, яке навело слова координатора Державного департаменту США щодо санкцій Джима О'Браєна про те, що Грузія є однією з п'яти країн, яка допомагає Росії обходити обмеження.

На переконання грузинської влади, ЗМІ «неправильно витлумачили» слова посадовця. Як стверджують у Мінфіні, О’Браєн згадував Грузію у контексті не країни, яка допомагає обходити санкції, а навпаки: у переліку країн, які активно співпрацюють із партнерами для того, щоб максимально запобігти порушенню режиму санкцій.

В уряді країни заявили, що з моменту запровадження міжнародних санкцій Грузією прийнято понад 1200 митних рішень щодо повернення підсанкціонних товарів з митних пунктів, а також понад 800 митних рішень про відмову усного/письмового звернення особи про намір експортувати чи реекспортувати товари до економічних зон оформлення.

«Ще раз заявляємо, що Грузія повністю дотримується міжнародних санкцій і активно співпрацює з країнами-партнерами», — йдеться у заяві.

Щодо відновлення авіасполучення із країною-агресоркою, то грузинські чиновники стверджують, що рішення про відновлення польотів було ухвалено РФ в односторонньому порядку. Водночас, у Тбілісі не бачать в цьому нічого поганого.

Влада Грузії заявляла, що не запроваджуватиме санкції проти РФ через те, що росіяни підтримують грузинську економіку, а обмеження призвели би до її спаду.

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі, розкритикував можливість запровадження санкцій проти країн, які досі продовжують вести бізнес з Російською Федерацією.


Джерело: https://zn.ua/ukr/POLITICS/kerivnitstvo-hruziji-stverdzhuje-shcho-ne-dopomahaje-rosiji-obkhoditi-sanktsiji.html

09.06.2023 18:22