Із тисячі перевірених укриттів Києва готовими виявилися лише 55%

Із тисячі перевірених укриттів Києва готовими виявилися лише 55%
За перший день роботи комісія з ревізії укриттів Києва перевірила 1078 об'єктів. Із них лише 55% виявилися готовими до використання.

Про це повідомив міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін, якому доручили ревізію укриттів.

Він повідомив, що станом на 8:00 4 червня в Києві було перевірено 1078 об’єктів. Із них половина виявилися неробочими: 359 укриттів (33%) — не готові до використання, ще 122 укриття (11%) комісія не змогла відчинити.

«З недовірою сприйняв те, що половина — були відкриті та визнані готовими. Коли ми вчора вибірково перевіряли з нашим мером укриття в Оболонському районі, то абсолютна більшість укриттів були закритими. А коли ми їх таки відкривали, то вони виявлялись непридатними для використання», — заявив Камишін.

Він додав, що команда пояснила високий відсоток відчинених і готових за перший день тим, що тоді більшість перевірених укриттів були у школах, дитсадках і лікарнях. А там, мовляв, ситуація трохи краща ніж загалом по місту.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомляв, що за добу після запуску в мобільному застосунку «Київ Цифровий» сервісу зворотного звʼязку щодо стану укриттів мешканці столиці залишили понад тисячу скарг. Майже половина — на те, що укриття замкнені; чверть — що перебувають у неналежному стані; ще чверть — що поблизу немає укриттів.

По Україні станом на ранок 3 червня правоохоронці перевірили понад 4800 укриттів. Замкненими виявилися 252 об’єкти цивільного захисту, непридатними до використання — 893.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 2 червня на засіданні Ставки верховного головнокомандувача доручив провести ревізію всіх захисних споруд України. Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін має провести повну ревізію всіх захисних споруд Києва та підготувати звіт за 10 днів. А міністру внутрішніх справ Ігорю Клименку доручили зробити такий же звіт по Україні.

Перевірки почалися після загибелі трьох людей у Києві під час ракетної атаки просто біля замкненого укриття. У межах цієї справи правоохоронці затримали першого заступника голови Деснянської районної держадміністрації, директора медзакладу та його заступника, а також охоронця.

Охоронцю суд обрав запобіжний захід тримання під вартою на два місяці без права на заставу. Чоловік визнав провину та розповів, що коли пролунав сигнал повітряної тривоги, то пішов відмикати двері поліклініки, щоб впустити людей, але не встиг. Іншим підозрюваним посадовцям призначили домашній арешт на два місяці.

Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук запевнив, що укриття в Києві тепер мають бути відчинені постійно.


Джерело: https://hromadske.ua/posts/iz-tisyachi-perevirenih-ukrittiv-kiyeva-gotovimi-viyavilisya-lishe-55-perevirka-trivaye-kamishin

Категорії: Новини Києва

05.06.2023 13:03