Ердоган утретє склав присягу президента Туреччини

Ердоган утретє склав присягу президента Туреччини
Реджеп Таїп Ердоган, якого переобрали президентом Туреччини з результатом понад 52% голосів на виборах 28 травня, склав присягу в парламенті — Генеральній асамблеї Великих національних зборів.

Про це повідомляють на сайті президента Турецької Республіки.

Перед будівлею парламенту Ердогана урочисто зустріли військові президентської гвардії та спікер Великих національних зборів Девлет Бахчелі.

Далі Ердоган разом зі своєю дружиною Еміне пройшов через Почесні ворота до зали парламенту, де його оплесками та стоячи зустріли депутати.

Ердоган промовив присягу згідно з конституцією країни, пообіцявши не відступити від ідеалів Турецької Республіки, дотримуватися її основних свобод та неупереджено виконувати свій обов’язок.

«Я буду захищати існування та незалежність держави, неподільну цілісність батьківщини та нації, безумовний і беззастережний суверенітет нації», — наголосив він.

Вибори президента в Туреччині

69-річний Реджеп Таїп Ердоган очолює державу з 2014 року. Але цьогоріч його основний суперник на виборах, Кемаль Киличдароглу, кандидат від обʼєднаної опозиції, теж мав значний рівень підтримки.

У першому турі Ердоган набрав 49,24% голосів, а Киличдароглу — 45,07%. Другий тур президентських виборів у Туреччині проводили вперше. Він відбувся 28 травня. Ердоган набрав 52,18%.

Того самого дня його привітав із перемогою президент України Володимир Зеленський: «Розраховуємо на подальше зміцнення стратегічного партнерства на благо наших країн, а також посилення взаємодії для безпеки й стабільності Європи».

Західні ЗМІ вже називали ці вибори президента Туреччини «найбільш значущими у 100-річній історії країни». Опитування показало, що головним питанням для виборців є економіка, за нею йдуть корупція та біженці.


Джерело: https://hromadske.ua/posts/erdogan-vtretye-sklav-prisyagu-prezidenta-turechchini

03.06.2023 18:52