Нідерланди можуть передати F-16 Україні після навчання пілотів — Bloomberg

Нідерланди можуть передати F-16 Україні після навчання пілотів — Bloomberg
Нідерланди, ймовірно, відправлять винищувачі F-16 в Україну після навчання пілотів, пише Bloomberg із посиланням на анонімні джерела, знайомі з цим питанням.

За даними агентства, уряд Нідерландів здійснював дискусії з адміністрацією США, щоб дати зелене світло передачі літаків, повідомили люди, виступаючи на умовах анонімності. Протягом місяця Київ та інші союзні уряди тиснули на адміністрацію президента Джо Байдена в цьому питанні. У результаті, минулого тижня Байден оголосив, що США підтримають зусилля з навчання українських пілотів використанню літаків.

Нідерланди та Данія, з підтримкою Великої Британії та Бельгії, очолюють коаліцію з підготовки пілотів. Уряд Нідерландів уже розглядає можливі плани розгортання та обговорює їх зі своїми союзниками. Один зі співрозмовників зазначив, що хоча уряд Нідерландів готовий допомогти посилити українську протиповітряну оборону, підготовка пілотів і складання планів та логістики можуть зайняти багато місяців.

Наразі Нідерланди мають у своєму інвентарі 42 винищувачі F-16, з яких 24 використовуються нідерландською армією і не можуть бути відправлені в Україну до середини 2024 року. За даними, дюжина з 18 реактивних літаків, що залишилися, мала бути продана компанії Дрейкен Інтернешнл, однак уряд Нідерландів відклав передачу цих літаків у грудні без надання пояснень, посилаючись на комерційну конфіденційність.

Хоча остаточне рішення щодо розгортання літаків українській армії ще не ухвалено, можливо, що Україна може отримати деякі літаки, що перебувають у продажу, або використати деякі з 24 літаків, що наразі перебувають у використанні. Залежно від термінів навчання пілотів, передача літаків може відбутися наступного року. Варто зазначити, що Нідерланди забезпечують технічне обслуговування всіх своїх винищувачів F-16, щоб зберегти їхню придатність до польоту.

23 квітня видання Politico з посиланням на радника українського міністра оборони Юрія Сака повідомило, що Нідерланди можуть стати першою країною, яка передасть Києву винищувачі F-16

22 травня стало відомо, що Уряд Нідерландів готовий розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16 найближчим часом.

Сак заявляв, що Київ сподівається, що винищувачі F-16 з’являться в Україні восени.


Джерело: https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/vinishchuvachi-f-16-niderlandi-mozhut-peredati-litaki-ukrajini-pislya-navchannya-pilotiv-novini-ukrajini-50327450.html

26.05.2023 17:22