«Україна може стати одним з рушіїв Європи» – Нуланд

«Україна може стати одним з рушіїв Європи» – Нуланд
Україна може стати одним з рушіїв Європи, заявила заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд на Київському безпековому форумі, звертаючись до учасників онлайн з Вашингтону. Вона назвала три «засадничі речі» із якими Україна має рухатися до інтеграції в ЄС та НАТО.

«Хто б міг подумати, що після 15 місяців ми будемо в Україні з українцями, які не лише вижили, а й просуваються вперед, відповідають всім нашим очікуванням, що Україна і переможе, і буде процвітаючою», – привіталася Нуланд із гостями безпекового форуму.

Вона зазначила, що Україна планує контрнаступ із допомогою США й ця робота триває вже «чотири-п’ять місяців». Також вона заявила, що вже зараз представники Штатів обговорюють з українськими військовими та цивільними майбутнє України та її шлях від саміту G7 у Хірошімі до саміту НАТО у Вільнюсі (11-12 липня) й далі.

Три «засадничі речі» Нуланд:

«Перш за все ми думаємо про безпеку. Ми вважаємо, що Україні знадобиться військова потуга світового класу, яка буде достатнім стримувальним чинником для Росії. Щоб Росія бачила, що і зараз, і у майбутньому вона не зможе напасти на Україну».

«Друге. Можливо, найголовніше, економіка. Йдеться не лише про виживання, а й про процвітання. Ми вважаємо, що Україна має все необхідне для того, щоб рухатися до свого членства в Євросоюзі і до того, щоб відігравати суттєву роль, щоб докластися до зростання й стійкості всієї Європи. Україна може стати одним з рушіїв Європи».

«По-третє. Ви є взірцем демократії не лише для своїх людей, але й для всього світу. Ви є надзвичайно яскравим взірцем того, що означає постати за свої принципи, за свою державу… Для цього потрібна постійна єдність усередині країни та між вашими партнерами. Ми працюємо над цим усім разом із вами».

Нагадаємо, що 25 травня розпочався Київський безпековий форум. На його відкритті державний секретар США (2005-2009) Кондоліза Райс запевнила, що Україна стане членом НАТО. Заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що на шляху до ЄС та НАТО, Україна може стати одним з рушіїв Європи. Також вона назвала три «засадничі речі» із якими Україна має рухатися до інтеграції з Євросоюзом та Альянсом.

Колишній прем’єр-міністр Австралії Ентоні Ебботт впевнений, що президент Росії Владімір Путін не почав би повномасштабну війну проти України, якби знав, що українцям допоможе боротися так багато країн. Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що переговори між Україною та Росією можуть відбутися лише якщо Путін повністю виведе своїх військових з української території.

Колишній прем’єр-міністр Естонії Тааві Рийвас розкритикував ідеї щодо м’якого відношення до Росії після її програшу у війні з Україною. «Занадто багато людей ще кажуть, що Путін має зберегти своє обличчя і так далі. Це все, вибачте, це все… фігня. Я думаю, не буде кінця світу, якщо Путін буде визнаний як вбивця, насильник, агресор, воєнний злочинець».

Джерело: https://zn.ua/ukr/UKRAINE/ukrajina-mozhe-stati-odnim-z-rushijiv-jevropi-nuland.html

26.05.2023 08:26