Ініціювали після побиття військового у церкві. Міськрада Хмельницького анонсувала рішення щодо земельних ділянок для УПЦ МП

Ініціювали після побиття військового у церкві. Міськрада Хмельницького анонсувала рішення щодо земельних ділянок для УПЦ МП
Після побиття військового священниками МП міський голова Хмельницького Олександр Симчишин заявив, що міськрада на найближчому засіданні припинить користування УПЦ МП усіма земельними ділянками на території громади. Такі ж рішення ініціюють для обласної та районної рад.

Про це він написав у Telegram.

Симчишин заявив, що всі, хто бив військового, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності, а патрульні, які склали протокол, — звільнені.

«Той антиукраїнський шабаш, який відбувається останніми днями в столиці, і побиття військового у Хмельницькому мають стати залізобетонним аргументом для Верховної Ради, аби проголосувати законопроєкт про заборону: раз і назавжди заборонити це ефесбешне кубло», — наголосив він.

Міський голова також заявив, що після останніх подій ті священники, «які мають хоч частинку українського, зобов’язані негайно вийти з ефесбешної структури».

Також щодо інциденту висловився перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.

«Будь-які конфлікти будемо розв’язувати у законний спосіб, аби не уподібнюватися московитам», — сказав він.

Тюрін закликав громадян знизити градус напруги і дати змогу відповідним службам розв’язати все у правовий спосіб.

За його словами, обласна адміністрація буде тримати ситуацію на контролі.

У неділю, 2 квітня, депутат Хмельницької обласної ради Віктор Бурлик заявив про побиття військового у храмі Української православної церкви московського патріархату у Хмельницькому.

Він опублікував відео, як священнослужитель штовхає та б'є ногою чоловіка у військовій формі, після чого до нього долучаються інші та притискають військового до стіни. Священник просить викликати поліцію. Тим часом військовий вигукує: «Скільки людей має вмерти, щоб ви, московський патріархат…»

Священнослужитель разом з іншими чоловіками вивів військового із заламаними за спиною руками із будівлі. Однак на виході між ними знову сталася сутичка. Чоловіка у формі притисли до підлоги, після чого він сказав, що йому немає чим дихати. З будівлі військовий вийшов з ушкодженим носом.

На відео фігурує військовослужбовець Артур Ананьєв, який з початку повномасштабного вторгнення Росії добровольцем пішов на фронт у складі 19-го стрілецького батальйону, де отримав контузію та черепно-мозкову травму.

Речниця Управління патрульної поліції Хмельницької області Вікторія Тимощук розповіла виданню Vsim.ua, що о 10:20 в Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ під час богослужіння 26-річний чоловік розпочав конфлікт із священником.

«Чоловік під час проведення молитовної літургії скинув зі столу на підлогу книгу Євангелія, вчинив словесний конфлікт відносно священика, який читав молитовну літургію. Свідки цієї події викликали працівників поліції. На даний час вирішується питання про притягнення громадянина, до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП», — прокоментували правоохоронці.

Крім того, за фактом побиття військовослужбовця, зафіксованим на відео, слідчі відкрили кримінальне провадження стосовно священика за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України — хуліганство.

Українська православна церква Московського патріархату відреагувала на інцидент та заявила, що «після закликів місцевого депутата чоловік, переодягнений у військову форму, влаштував провокацію прямо під час божественної літургії».

Джерело: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/pislya-pobittya-viyskovogo-glava-hmelnickogo-anonsuvav-rishennya-shchodo-zemelnih-dilyanok-dlya-upc-mp-50315018.html

03.04.2023 17:49