США готують Україну до великого весняного контрнаступу, він може початися ближче до травня — Politico

США готують Україну до великого весняного контрнаступу, він може початися ближче до травня — Politico
США зосереджені на підготовці України до великого весняного контрнаступу для відвоювання своїх територій, захоплених РФ, який може розпочатися вже у травні, повідомляє Politico з посиланням на американських чиновників.

Зазначається, що для цього американські військові спішно постачають озброєння на поле бою та пришвидшеними темпами навчають українських військовослужбовців.

Один зі співрозмовників видання наголосив, що пакети американської допомоги, «починаючи з чотирьох чи п’яти місяців, були спрямовані на те, що необхідно Україні для цього контрнаступу».

І хоча Вашингтон намагаються не вказувати Києву, як вести війну, керівники Пентагону заявили після засідання у форматі Рамштайн, що обладнання та навчання, що надається, дозволять Україні виграти війну «де і коли вона вирішить це зробити».

У матеріалі йдеться, що Київ ще не визначився зі стратегією, але має, по суті, два варіанти: просуватися на південь через Херсон до Криму або рухатися на схід з північної позиції, а потім на південь, перерізаючи російський сухопутний міст.

«Перший варіант нереальний, кажуть офіційні особи, оскільки Росія зміцнила свої оборонні споруди на східному березі Дніпра, а Україна не має в своєму розпорядженні достатніх сил для успішної десантної операції проти таких сил. Другий варіант ймовірніший, кажуть чиновники», — зазначає видання.

Там також нагадали, що після онлайн-засідання Рамштайн голова Пентагону Ллойд Остін заявив, що «Україні не можна гаяти час».

«Ми маємо швидко та в повному обсязі виконати наші обіцяні зобов’язання. Це включає доставку наших бронетанкових засобів на поле бою та забезпечення того, щоб українські солдати якнайшвидше отримали навчання, запасні частини та технічну підтримку, які їм необхідні для використання цих нових систем», — резюмував він.

28 лютого керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що наступні три місяці у повномасштабній війні Росії проти України будуть дуже активними та вирішать подальший перебіг подій.

Президент Володимир Зеленський у зверненні того ж дня сказав, що Україна готує нові активні дії Сил оборони.

Джерело: https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/kontrnastup-ukrajini-koli-vin-mozhe-rozpochatisya-i-shcho-roblyat-ssha-novini-ukrajini-50311028.html

17.03.2023 09:49