Чому Захід не дає Україні перемогти Росію – Wall Street Journal

Чому Захід не дає Україні перемогти Росію – Wall Street Journal
Нові дані розвідки про те, що «проукраїнська група» саботувала газопроводи «Північний потік» у вересні, спричинили несподіваний політичний удар у Європі. Через потенційні економічні зриви виникли припущення, що участь України, пряма чи опосередкована, підірве підтримку опору Києва вторгненню Росії. Україна відкинула будь-яку відповідальність. У НАТО та ЄС припускають, що це може бути операція Кремля під «фальшивим прапором» , запланована для того, щоб кинути підозру на Київ, йдеться в матеріалі The Wall Street Journal,від Джона Болтона, він працював радником президента з національної безпеки у 2018-19 роках і послом в ООН у 2005-06 роках. Нижче наводимо переклад статті.

Але навіть якби Україна була організатором рейду, чому успішний зрив Nord Stream поставив би під загрозу іноземну допомогу? Така потенційно шкідлива реакція відкриває більшу проблему, яка неодноразово проявлялася після неспровокованої агресії Росії. Організація Північноатлантичного договору була налякана погрозами Москви про «ескалацію» "конфлікту", "якщо Україну не триматимуть на короткому повідку". Незважаючи на те, що президент Байден не зміг, навіть майже не намагався, стримати війну Росії, Володимир Путін майстерно стримав НАТО від достатньо рішучої відповіді, щоб швидко та переможно покласти край конфлікту. Часу на вирішення цієї проблеми стає все менше.

Успішне залякування Москви підкреслює неспроможність Вашингтона визначити чіткі цілі війни та виробити стратегію їх досягнення. Пан Байден хоче, щоб Росія «програла», але, схоже, боїться, що Україна насправді «виграє». Якщо він вірить в офіційну позицію Америки — відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, — він має підтвердити її ще раз і розробити план, як це зробити. Якщо ні, він повинен це сказати. Тоді ми можемо принаймні вести зрозумілу дискусію.

Натомість неоднозначні цілі та страх російської ескалації призвели до сьогоднішнього військового глухого кута. Безпосередньо перед вторгненням Байден виключив можливість використання військової сили США, але Кремль не відповів на це. Через кілька днів він сказав, що «ніхто не очікував, що санкції завадять чомусь». У травні 2022 року його міністр оборони та радник з національної безпеки попросили своїх російських колег розглянути можливість припинення вогню , сигналізуючи про слабкість і нерішучість.

Джерело: https://zn.ua/ukr/POLITICS/chomu-zakhid-ne-daje-ukrajini-peremohti-rosiju-wall-street-journal-.html

16.03.2023 12:03