Парламент Норвегії ухвалив 5-річну програму допомоги Україні на майже €7 млрд

Парламент Норвегії (Стортинг) підтримав 5-річну програму допомоги Україні на 75 мільярдів норвезьких крон — тобто майже 7 мільярдів євро.
Про це повідомляє пресслужба парламенту Норвегії.
Програма передбачає, що щороку з 2023 до 2027-го Україні виділятимуть 15 мільярдів норвезьких крон (1,3 мільярда євро). Допомога надаватиметься на основі поточних потреб України, які регулярно оновлюватимуться.
«На нинішньому етапі війни допомога з озброєнням є вирішальною для здатності України відновити контроль над своїми територіями. У 2023 році половина коштів піде на військову підтримку», — сказав прем'єр-міністр Йонас Гар Стьоре.
Також Норвегія буде спрямовувати кошти на гуманітарні потреби в Україні та сусідніх державах, а також на підтримку цивільної інфраструктури та відбудову.
Загалом у 2023 році 7,5 мільярда норвезьких крон підуть на підтримку цивільних та ще стільки ж — на військову допомогу в Україні.
Джерело: https://hromadske.ua/posts/parlament-norvegiyi-uhvaliv-5-richnu-programu-dopomogi-ukrayini-na-majzhe-euro7-mlrd
16.02.2023 16:47