Країни G7 обговорюють санкції проти компаній з Китаю, Ірану та КНДР за допомогу Росії – Bloomberg

Країни G7 обговорюють санкції проти компаній з Китаю, Ірану та КНДР за допомогу Росії – Bloomberg
G-7 розглядає можливість введення санкцій проти китайських, іранських та північнокорейських компаній за постачання Росії запчастин та технологій військового призначення. Про це повідомляє Bloomberg.

За інформацією агентства, санкції хочуть узгодити до 24 лютого – річниці російського вторгнення на територію України.

Одне з джерел агентства зазначило, що наразі ці переговори перебувають на стадії формування, і дії окремих країн G-7 можуть не збігатися з діями інших. За словами співрозмовника, перелік компаній, які будуть включені у санкційний пакет, також наразі узгоджують.

Ці санкції будуть спрямовані на те, щоб перервати потік матеріалів військового призначення до Росії через треті країни, які допомагають обходити санкції.

Держсекретар Ентоні Блінкен збирався обговорити питання поставок китайськими компаніями товарів військового призначення до Росії із Сі Цзіньпінем під час поїздки до Пекіна, яка була відкладена після скандалу із китайською шпигунською повітряною кулею, збитою над США.

Союзники України вже наклали санкції на іранські фірми, які, як стверджується, постачають Росії безпілотники, і зараз прагнуть розширити ці заходи. Вони також закликали Північну Корею надати Москві боєприпаси. І Іран, і Північна Корея заперечують допомогу Росії в її війні. Деякі країни G-7 вважають, що китайські фірми продають технологічні компоненти, такі як мікрочіпи, які приносять користь Росії у військовому плані.

Дипломатичні зусилля також спрямовані на усунення будь-яких можливих лазівок у санкціях, якими може скористатися Росія, через такі країни, як Об'єднані Арабські Емірати, Туреччина та Індія.

Джерело: https://zn.ua/ukr/POLITICS/krajini-g7-obhovorjujut-sanktsiji-proti-kompanij-z-kitaju-iranu-ta-kndr-za-dopomohu-rosiji-bloomberg.html

09.02.2023 14:14