Окрім Лаври СБУ прийшло з обшуками до Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ МП

Окрім Лаври СБУ прийшло з обшуками до Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ МП
В Рівненській області Служба безпеки України повідомила про проведення контррозвідувальних заходів на території приміщень Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ МП, а також Корецького Свято-Троїцького монастиря і жіночого монастиря на честь Волинської ікони Божої Матері в селі Серники.

В спецслужбі заявили, що заходи проводять у межах роботи з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Зокрема в СБУ зазначили, що через російську агресію зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Таким чином служба безпеки ставить перед собою кілька завдань:

недопустити використання релігійних громад в якості осередку «русского міра»;
перевірити дані про використання приміщень монастирів для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
забезпечити населення від провокацій і терористичних актів.
Для цього правоохоронці проводять огляд території та приміщень та здійснюють перевірку осіб на предмет їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

«Всі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України», - підкреслили у спецслужбі.

Джерело: https://zn.ua/ukr/UKRAINE/okrim-lavri-sbu-prijshlo-z-obshukami-do-sarnensko-poliskoji-jeparkhiji-upts-mp.html

22.11.2022 17:14