«Укрнафта», «Мотор Січ» та ще низка підприємств переходять у власність держави

«Укрнафта», «Мотор Січ» та ще низка підприємств переходять у власність держави
У власність держави перейдуть низка стратегічно важливих підприємств, які пов'язані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним.

Про це повідомляють «Економічна правда» та «НВ» з посиланням на джерела у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), пише hromadske.ua.

Доповнено. На сайті НКЦПФР повідомили про ухвалення відповідного рішення. А народний депутат Ярослав Железняк опублікував сам документ із рішенням комісії.



Як зазначається, 6 листопада НКЦПФР ухвалила рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ «Укрнафта»", ПАТ «Укртатнафта», АТ «Мотор Січ», ПрАТ «АвтоКрАЗ» та ПрАТ «Запоріжтрансформатор». Таким чином регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств з рахунків приватних осіб у власність держави.

Підставою є доповнений у вересні закон «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» та низка наказів Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, пише Железняк.

Як зазначає «ЕП», компаніям Коломойського в «Укрнафті» належить близько 42% акцій («Нафтогазу» — 50% плюс 1 акція, інші — міноритарні акціонери).

В «Укртатнафті» Коломойський спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60% (Інші — в НАК «Нафтогаз»).

Донедавна власником «Мотор Січі» був В'ячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Але через порушення, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями «Мотор Січі» були заблоковані, а згодом — арештовані.

Компанія «АвтоКрАЗ» входить в групу «Фінанси та кредит» олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.

А «Запоріжтрансформатор» — підприємство-банкрут, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/zmi-ukrnafta-motor-sich-ta-she-nizka-pidpriyemstv-perehodyat-u-vlasnist-derzhavi

07.11.2022 15:32