В МЗС розкритикували псевдореферендуми на окупованих територіях та звернулися до українців, причетних до їх організації

В МЗС розкритикували псевдореферендуми на окупованих територіях та звернулися до українців, причетних до їх організації
У Міністерстві закордонних справ закликали партнерів з ЄС, НАТО та G7 продемонструвати єдину реакцію на проведення Росією так званих "референдумів" на тимчасово окупованих територіях України: засудити дії Москви, посилити санкції та збільшити підтримки, в тому числі й військову, нашої держави. У заяві відомство наголошує, що РФ здійснила черговий злочин - змусила українців в цих регіонах заповнювати незрозумілі папери під прицілом зброї російських військових.

Там наголосили, що це порушує не лише Конституцію та закони України, але й міжнародні норми та міжнародні зобов'язання самої РФ.

"Ця вистава не має нічого спільного з волевиявленням і не несе жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. Україна та міжнародна спільнота засуджують такі дії Росії та вважають їх нікчемними", - сказано у заяві.

У МЗС зазначили, що громадяни України, які взяли участь в організації цих псевдореферендумів на окупованих територіях, будуть нести покарання згідно з нормами ККУ. Відповідні структури вже розшукують цих людей.

"Як і у випадку з українським Кримом, Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська області залишаються суверенними територіями України. Україна має повне право на відновлення своєї територіальної цілісності військовими та дипломатичними методами, продовжить звільняти тимчасово окуповані території", - заявили в МЗС.

Там нагадали, що Україна не погодиться на російські ультиматуми. У міністерстві впевнені, що будь-які спроби агресора створити нові кордони між державами не матимуть успіху.

"Влаштувавши фіктивні "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України, Росія свідомо продемонструвала, що всі її сигнали про готовність до переговорів - це лише операція прикриття для збройної агресії та безпорадних спроб утриматися на тимчасово окупованих територіях. Росія послідовно демонструє зневагу всім, хто закликав до дипломатії. Ми розраховуємо, що відповідні країни зроблять висновки щодо справжніх намірів Росії та збільшать підтримку України у протидії російській агресії, а не прикриватимуть свою бездіяльність прагненнями відіграти роль миротворців, яких Росія не потребує", - сказано у заяві.

Нагадаємо, з 23 по 27 вересня окупаційна "влада" проводила на тимчасово окупованих територіях південної та східної України так звані "референдуми". Перші сфальсифіковані "результати", опубліковані росЗМІ, нібито свідчать, що більшість жителів "підтримують" входження захоплених регіонів у склад Росії. Очевидно, що ні Україна, ні країни Заходу не збираються цього визнавати.

Джерело: https://zn.ua/ukr/UKRAINE/v-mzs-rozkritikuvali-psevdoreferendumi-na-okupovanikh-teritorijakh-ta-zvernulisja-do-ukrajintsiv-prichetnikh-do-jikh-orhanizatsiji-.html

28.09.2022 13:51