Байден на Генасамблеї ООН обрушився на Росію з різкою критикою та звинуватив її в порушенні статуту організації

Байден на Генасамблеї ООН обрушився на Росію з різкою критикою та звинуватив її в порушенні статуту організації
Президент США Джо Байден під час виступу на Генасамблеї ООН у середу, 21 вересня, засудив повномасштабну війну Росії проти України і нагадав, що країна-агресор порушила статут ООН.

На початку своєї промови Байден нагадав, що постійний член Ради безпеки ООН вдерся в сусідню країну і «спробував стерти суверенну державу з мапи світу».

Байден назвав війну в Україні жорстокою та непотрібною і заявив, що її розв’язала одна людина — Володимир Путін, який «безсовісно порушив» основні пункти статуту ООН. Глава Білого дому нагадав, що країні-агресору ніхто не загрожував і ніхто, окрім Росії, не прагнув війни. Він наголосив, що ціль російської війни — знищити право України на існування як держави і народу, що «має змусити вашу кров холонути, де б ви не жили». Байден згадав про атаки Росії на школи, вокзали, лікарні, центри української історії та культури, а також про нещодавно виявлене місце масового поховання в Ізюмі Харківської області.

Президент США додав, що Україна має ті ж права, що й кожна суверенна держава, і що «ми будемо солідарні з Україною… і крапка».

«Президент Путін виступив з відкритими ядерними погрозами Європі і бездумно знехтував зобов’язаннями акту про нерозповсюдження [ядерної зброї]. Тепер Росія закликає більше солдатів приєднатися до боротьби, а Кремль організовує фіктивний референдум, щоб спробувати анексувати частини України — вкрай суттєве порушення статуту ООН», — сказав Байден.

Він також зазначив, що якщо такі країни, як Росія, «можуть без наслідків переслідувати свої імперські амбіції, ми ставимо під загрозу все, за що виступає ця інституція [ООН]». За його словами, організації час стати «інклюзивнішою» і збільшити кількість як постійних, так і не постійних представників Ради безпеки, а членам Ради безпеки варто утримуватися від застосування права вето.

Джерело: https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/genasambleya-oon-dzho-bayden-vistupiv-iz-rizkim-zvernennyam-i-zasudiv-viynu-rosiji-proti-ukrajini-50271573.html?utm_source=telegram

22.09.2022 10:49