Сі Цзіньпін заявив про реформи у війську Китаю та закликав «орієнтуватися на підготовку до війни»

Сі Цзіньпін заявив про реформи у війську Китаю та закликав «орієнтуватися на підготовку до війни»
Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що завдяки реформам Народно-визвольна армія Китаю має нову структуру та навіть новий зовнішній вигляд. Він закликав надалі зміцнювати армію та «орієнтуватися на підготовку до війни».

Про це Сі Цзіньпін сказав під час семінару з питань національної оборони Китаю та військової реформи, цитує Xinhua.

Лідер Китаю оголосив про «історичне досягнення у поглибленні реформи національної оборони та збройних сил». За його словами, Народно-визвольна армія Китаю тепер має нову систему, нову структуру, нову модель та навіть новий зовнішній вигляд.

«Необхідно сумлінно застосовувати успішний досвід реформ, розуміти нову ситуацію та вимоги завдань, орієнтуватися на підготовку до війни, мати мужність досліджувати та запроваджувати нововведення, [...] щоб досягти першої мети будівництва армії», — заявив Сі Цзіньпін.

Він додав, що Центральний комітет партії та Центральна військова комісія реалізували стратегію реформування та зміцнення армії «з безпрецедентною рішучістю та силою», а також «усунули інституційні перешкоди, структурні протиріччя і політичні питання, які довгий час перешкоджали національній обороні та військовому будівництву».

Нагадаємо, Народно-визвольна армія Китаю неодноразово проводила військові навчання біля кордонів Тайваню, який у КНР вважають своєю територію. Особливо активно навчання проводили на тлі візиту спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі до острівної країни.

Уже після відбуття Пелосі сили КНР випустили кілька ракет у бік вод поблизу північно-східного та південно-західного Тайваню, перетнули неофіційну лінію розмежування між островом і материковим Китаєм тощо. У Тайбеї також заявляли, що китайська армія репетирувала напад на острів.

Окрім того, Китай призупинив співпрацю зі США за низкою напрямів, а також анонсував санкції проти Ненсі Пелосі та її найближчих родичів.

Високопоставлений посадовець Білого дому казав, що Китай використав візит Пелосі як привід для початку посиленої кампанії тиску на Тайвань, поставивши під загрозу мир і стабільність у Тайванській протоці та в ширшому регіоні.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/si-czinpin-zayaviv-pro-reformi-u-vijsku-kitayu-ta-zaklikav-oriyentuvatisya-na-pidgotovku-do-vijni

21.09.2022 18:23