Російські окупанти з п’ятої години ранку обстрілюють Енергодар, влучили в цивільні об'єкти

На тлі візиту місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС у четвер, 1 вересня російські окупанти з п’ятої години ранку обстрілюють Енергодар.
Про це повідомив мер міста Дмитро Орлов у Telegram.
«Енергодар. З п’ятої години ранку не припиняються постійні мінометні обстріли міста. Чуто автоматні черги», — написав він.
За його словами, відомо про влучання в декілька цивільних об'єктів.
«Є постраждалі! Скільки саме, з’ясовуємо. Просимо залишатися вдома та обов’язково дотримуватися правила двох стін», — заявив він.
Внаслідок російського обстрілу відключився 5-й енергоблок ЗАЕС
Також пошкоджено лінію резервного живлення власних потреб
ЗАЕС-330 кВ. У перехідному режимі відбулося знеструмлення непрацюючого
енергоблоку №2 із запуском дизель-генераторів.
Спікер МЗС Олег Ніколенко також підтвердив обстріл ЗАЕС
російськими військами.
«Порушуючи взяті на себе зобов'язання, російська армія
посилено обстрілює коридор, яким із Запоріжжя до АЕС має проїхати місія МАГАТЕ.
Росія має негайно припинити ці небезпечні провокації та дозволити МАГАТЕ
безпечний прохід», — написав він у Twitter.
У середу, 31 серпня, місія МАГАТЕ прибула до Запоріжжя.
Напередодні команда з 14 експертів ядерної служби ООН прибула до Києва перед запланованим візитом на окуповану Росією Запорізьку атомну електростанцію.
Візит місії МАГАТЕ, основної міжнародної організації в царині ядерної енергетики, почали обговорювати ще на початку серпня, коли почастішали провокації РФ з обстрілами ЗАЕС.
Організація Об'єднаних Націй заявила про готовність сприяти візиту інспекторів МАГАТЕ до Запоріжжя з Києва, але Росія наполягала, що місія має прямувати не через Київ.
Врешті 19 серпня російський диктатор Володимир Путін у розмові з французьким президентом Емануелем Макроном пообіцяв допустити місію ООН на Запорізьку АЕС «на тих умовах, які обговорювались». 23 серпня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у розмові з главою МЗС Франції підтвердив згоду РФ на місію МАГАТЕ на ЗАЕС.
26 серпня стало відомо, що МАГАТЕ готує екстрений візит на ЗАЕС на наступний тиждень. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що очолить місію.
До цього Гроссі провів переговори з українськими дипломатами у Відні, російськими чиновниками та представниками Росатому у Стамбулі та президентом Франції Еммануелем Макроном в Парижі, щоб обговорити приготування.
«Присутність МАГАТЕ допоможе стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою на майданчику та знизити ризик серйозної ядерної аварії в Європі», — вважає Гроссі.
Джерело: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/rosiyski-viyska-obstrilyuyut-energodar-na-tli-vizitu-magate-novini-ukrajini-50267012.html
01.09.2022 11:16