Сенат США підтримав вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Сенат США підтримав вступ Фінляндії та Швеції до НАТО
У Сенаті США 3 серпня більшістю підтримали ратифікацію документів про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Про це пишуть Reuters та «Укрінформ».

Сенат проголосував 95 проти 1 за підтримку ратифікації документів про приєднання, перевищивши необхідні дві третини голосів.

«Це історичне голосування дає важливий сигнал про стійку двопартійну прихильність США перед НАТО, а також про те, щоб наш Альянс був готовий протистояти викликам сьогодні та завтра», — заявив президент США Джо Байден у заяві.

Проти підтримки виступив тільки сенатор-республіканець Джош Гоулі. Він раніше заявив, що США не повинні розширювати зобов’язання щодо безпеки в Європі, адже «найбільшим зовнішнім противником є Китай».

Зближення Фінляндії та НАТО

Глави МЗС Швеції та Фінляндії 5 липня після завершення відповідних переговорів підписали протоколи про вступ до НАТО. Далі протоколи про приєднання надішлють на ратифікацію до парламентів держав-членів НАТО (відповідно до їхніх національних процедур). Членами Альянсу наразі є 30 країн.

росія спершу була категорично проти розширення НАТО. Так, у січні рф висунула вимогу до НАТО, яка передбачає повернення конфігурації Альянсу станом на 1997 рік — тоді до організації входили 17 країн. Захід на це не погодився, а росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, на тлі якого до НАТО вирішили приєднатися ще й Фінляндія та Швеція.

І хоча з рф періодично продовжують лунати погрози у бік Фінляндії та Швеції, володимир путін заявив, що вступ у НАТО цих країн «безпосередньої загрози для росії не створює».

Міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде повідомила, що станом на 29 липня дві третини членів НАТО вже ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/senat-ssha-pidtrimav-vstup-finlyandiyi-ta-shveciyi-do-nato-zmi

04.08.2022 11:38