росія використовує Запорізьку АЕС як військову базу для обстрілу українців — Блінкен

росія використовує Запорізьку АЕС як військову базу для обстрілу українців — Блінкен
Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав дії росії навколо найбільшої в Україні АЕС «вершиною безвідповідальності» і звинуватив москву у використанні атомної електростанції як «ядерного щита» для нападів на українців.

Про це він сказав під час виступу в ООН на конференції з питань нерозповсюдження ядерної зброї, цитують «Укрінформ» та Reuters.

За словами Блінкена, зараз росія використовує Запорізьку АЕС як «військову базу для обстрілу українців», адже усвідомлюють, що ЗСУ «не можуть і не будуть стріляти у відповідь», щоб не сталася аварія на атомній електростанції.

«Це виводить уявлення про "живий щит" на зовсім інший, жахливий, рівень», — сказав держсекретар США.

Він додав, що кремль вдається до «небезпечного брязкання ядерною зброєю», а президент рф володимир путін особисто погрожує країнам, які підтримують Україну, наслідками «яких ніколи не бачили за всю свою історію».

Блінкен заявив, що в нинішньому світі немає місця для ядерного стримування, заснованого на примусі, залякуванні чи шантажі. Тож закликав «об’єднатися, щоби дати опір цьому».

Що передувало?

У Палаті представників США (нижній палаті американського Конгресу) представили законопроєкт про визнання росії державою-спонсором тероризму. Аналогічну резолюції перед цим Сенат США ухвалив відповідну резолюцію із закликом до Держдепу США.

Попри це Держсекретар США Ентоні Блінкен поки ухиляється від цього і каже, що «рішення має ґрунтуватися на чинних правових визначеннях», а росія вже перебуває під багатьма санкціями.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/rosiya-vikoristovuye-zaporizku-aes-yak-vijskovu-bazu-dlya-obstrilu-ukrayinciv-blinken

02.08.2022 14:30