Британські консерватори готуються змінити правила, щоб ініціювати відставку Джонсона

У середу ввечері депутати Консервативної партії Британії планують обговорити зміну механізму ініціювання вотуму недовіри прем'єр-міністру Борису Джонсону, щоб організувати ще одне голосування за імпічмент на тлі відставок в уряді, повідомляє Reuters.
Так званий Комітет 1922 року Консервативної партії має внутрішнє правило, що дозволяє ініціювати вотум недовіри прем'єру у разі збору підписів третини депутатів. Якщо голосів за відставку глави уряду не набирається достатньо, то він отримує імунітет на один рік.
Востаннє вотум недовіри Джонсону ініціювали 6 червня – тоді голосів для відставки прем'єра Британії не вистачило. Але тепер Комітет 1922 хоче переглянути це правило і дозволити знову ініціювати вотум недовіри.
Причиною невдоволення Консервативної партії стали неправдиві заяви Даунінг-стріт з приводу колишнього заступника "парламентського батога" Кріса Пінчера, якого звинувачують у домаганнях до двох колег.
Канцелярія Джонсона стверджувала, що він не знав цього інциденту і тому підтримав повторне призначення Пінчера у 2022 році, але пізніше прем'єр був змушений визнати, що це не так.
Це призвело до хвилі відставок у британському уряді, починаючи з міністрів охорони здоров'я та фінансів. За підрахунками ВВС, на цей момент з уряду Джонсона пішли два глави міністерств, 14 молодших членів уряду і 12 парламентських секретарів.
Представник Джонсона, однак, повідомив, що британський прем'єр упевнений, що зможе отримати достатню кількість голосів на підтримку у разі нового вотуму недовіри.
Борис Джонсон від початку повномасштабного вторгнення Росії активно підтримував Україну: він виступає за надання Києву достатньої військової допомоги для повернення всіх окупованих російськими силами територій, а також пообіцяв мільярди фунтів стерлінгів фінансової підтримки.
Джонсон двічі з кінця лютого перебував у Києві та проводив переговори з Володимиром Зеленським.
Джерело: https://zn.ua/ukr/WORLD/britanski-konservatori-hotujutsja-zminiti-pravila-shchob-initsijuvati-vidstavku-dzhonsona-zmi.html
07.07.2022 10:26