Росія вирішила не виконувати рішення ЄСПЛ, винесені після 15 березня 2022 року

Росія вирішила не виконувати рішення ЄСПЛ, винесені після 15 березня 2022 року
держдума росії ухвалила закони про встановлення граничного терміну виконання постанов Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у рф. Депутати рф вирішили, що виконувати рішення ЄСПЛ, винесені після 15 березня 2022 року, росія не буде.

Про це повідомляє «Интерфакс», пише hromadske.ua.

Один з ухвалених законів передбачає, що до 1 січня 2023 року Генпрокуратура рф може здійснювати виплату грошової компенсації заявнику за ухвалами ЄСПЛ, винесеними до 15 березня 2022 року. Але такі будуть лише у рублях і лише на рахунки у російських банках.

За даними російських ЗМІ, росія заборгувала вже близько 74 мільйонів євро компенсації за рішеннями ЄСПЛ. Це без урахування рекордних 1,9 мільярда євро на користь колишніх акціонерів нафтової компанії ЮКОС.

Окрім того, до законодавства рф внесли зміни щодо перегляду судових актів, прийнятих російськими судами, виходячи з постанов ЄСПЛ. Тепер постанови ЄСПЛ не будуть підставою для перегляду рішень.

З Кримінально-процесуального кодексу рф виключили положення про те, що постанови ЄСПЛ є підставою для скасування судових рішень, що набрали законної сили, а також для відновлення провадження у кримінальній справі через нові або знову з'ясовані обставини.

Однак у рф хочуть створити додатковий компенсаторний механізм, який полягає в розширенні підстав для скасування судових рішень, що набрали законної сили, і поновлення провадження у кримінальній справі.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/rosiya-virishila-ne-vikonuvati-rishennya-yespl-vineseni-pislya-15-bereznya-2022-roku

09.06.2022 13:39