Туреччина не підтримує вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Туреччина не підтримує вступ Фінляндії та Швеції до НАТО
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що його країна, яка є членом НАТО, не може підтримати плани Швеції та Фінляндії приєднатися до Альянсу. І звинувачує країни Північної Європи в тому, що вони стали «притулком для терористичних організацій».

Про це пише Reuters.

«Ми стежимо за розвитком подій щодо Швеції та Фінляндії, але не дотримуємося позитивних поглядів», — сказав Ердоган журналістам у Стамбулі, додавши, що прийняття Греції в НАТО було помилкою минулого.

«Як Туреччина ми не хочемо повторювати подібні помилки. Крім того, скандинавські країни є притулком для терористичних організацій. Вони навіть є членами парламенту в деяких країнах. Ми не можемо бути за них», — сказав Ердоган, не вдаючись до подробиць.

Зазначимо, що Туреччина неодноразово критикувала Швецію та інші західноєвропейські країни за їхні дії щодо організацій, які Анкара вважає терористичними, зокрема курдських бойових угруповань, а також послідовників ісламського священнослужителя Фетхуллаха Гюлена, що базується у США.

Чому це важливо?

Нещодавно влада Фінляндії офіційно оголосила про свої плани вступити у НАТО. Очікується, що таку заяву незабаром зроблять і у Швеції. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше заявляв, що фінів «тепло зустрінуть», і пообіцяв «гладкий і швидкий» процес вступу, який також підтримує Вашингтон.

Водночас такі заяви Туреччини можуть створити проблему для вступу, оскільки для нього у НАТО необхідна одностайна згода всіх країн, які є членами союзу.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/erdogan-zayaviv-sho-turechchina-ne-pidtrimuye-vstup-finlyandiyi-ta-shveciyi-do-nato

13.05.2022 18:35