НАБУ обшукувало кабінет полтавської судді Ірини Блажко в рамках справи можливого хабарництва. Принаймні так говорить одна зі сторін по справі пожежі у готелі «Голд».
Майже два місяці тому співробітники НАБУ провели обшуки у приміщенні Октябрського райсуду Полтави. Детективи, зокрема, були й у кабінеті судді Ірини Блажко. Національне антикорупційне бюро так і не опублікувало інформацію щодо цих слідчих дій, а в реєстрах відсутні документи по цій справі. Однак кілька ухвал, які вносять більшу ясність, все ж є.
Так, протягом січня цього року Октябрський райсуд розглянув три клопотання по двох різних справах. Об’єднує їх те, що одна зі сторін просила про відвід судді Ірини Блажко. А мотивувала вона це саме обшуками, про які ми згадали вище.
Ця сторона — родина Дігорових, яка вважає, що Ірина Блажко не має продовжувати розглядати їхні цивільні справи, оскільки по одній з них вона вимагала $15000 хабаря і наразі цей факт розслідує НАБУ.
Суддя Ірина Блажко
«Суддя Блажко І.О. вимагала за позитивне рішення задоволення позовних вимог позивача 15000 доларів США. Ігор Дігоров, як директор ТОВ „Дігорський“ і зацікавлена особа та підписант договору страхування, звернувся до НАБУ з заявою. За цим фактом відкрите досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 15.12.2020. У грудні 2021 року у даній кримінальній справі співробітники НАБУ провели слідчі дії у кабінеті судді Октябрського районного суду м. Полтави Блажко І.О. Досудове слідство триває, тому Ігор Дігоров не може розголошувати деталі та надавати додаткову інформацію щодо корупційних дій Ірини Блажко. Вважає, що кримінальна справа, відкрита НАБУ, свідчить про упередженість та необ’єктивність судді Блажко І.О», — йдеться в усіх трьох ухвалах, якщо розшифрувати імена і посади.
Першим на ці ухвали звернув увагу Максим Самойдюк у матеріалі для «Полтавської Думки».
За даними Судової влади, у справі фігурує не менше чотирьох членів цієї родини: Олег Дігоров, Ігор Дігоров (Дураченко), Дмитро Дігоров та Юлія Дігорова. Двоє з них є власниками ТОВ «Дігорський», прописаному на просп. Першотравневому, 17б. Це адреса колишнього готелю «Голд», який згорів у жовтні 2016 року.
Нагадаємо, тієї осені все почалося з того, що приміщення готелю намагалися захопити озброєні люди з Дніпра. Власники заборгували по кредиту, за який і був зведений заклад. Наступного дня він загорівся, а син власника відмовлявся пускати пожежників і погрожував зброєю.
Пожежа у готелі «Голд» 26 жовтня 2016 року
За 5 років готель так і не відремонтували
У результаті будівля все одно згоріла і наразі стоїть порожня. Попри заяви про відкрите кримінальне провадження щодо підпалу і хуліганства, жодних матеріалів про це у реєстрі судових рішень немає. Натомість з 2013 року триває розгляд справи щодо боргів за іпотекою родини Дігорових, а з 2019-го — щодо страхових виплат після пожежі. Саме останню розглядає суддя Ірина Блажко і саме по ній вона нібито просила $15000 за те, що ухвалить рішення на користь Ігоря Дігорова.
Судячи з тих ухвал, які були опубліковані у реєстрі судових рішень, Дігоровим так і не вдалося відсторонити суддю Блажко від розгляду їхніх позовів до страхових компаній. Її колеги не побачили доказів неупередженості судді і послалися на презумпцію невинуватості.
Юрій Новак
Але в цій історії є ще один цікавий момент. Ігор Дігоров у своєму тексті вказує номер кримінального провадження, за яким НАБУ нібито розслідує факт можливого хабарництва. І виявляється, що за цим номером призначене засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, який розглядає клопотання іншого судді — Юрія Новака. Це голова Ленінського райсуду Полтави.
Судячи з опублікованого документа, в рамках справи по ймовірному хабарництву Ірини Блажко 22 грудня ВАКС наклав арешт на майно Юрія Новака — судді іншого суду. І зараз Новак намагається оскаржити це рішення та зняти арешт.
Імовірно, мова йде про квартиру. Адже саме її суддя Юрій Новак 21 грудня (напередодні арешту) подарував третій особі. До речі, це однокімнатне житло на 43,1 м² суддя отримав у подарунок від міста у 2017 році. Спочатку йому видали її як службову, а потім виключили з житлового фонду Ленінського райсуду і дозволили приватизувати.
У якості підсумку зазначимо, що Ірина Блажко поки не отримала повідомлення про підозру, тому говорити упевнено про хабарництво поки не можна. Також ще не зрозуміло, як пов’язаний з цією справою суддя Юрій Новак, який не перебуває у родинних зв’язках з Іриною Блажко, і навіщо він комусь дарував отриману від міста квартиру. Одна з версій — Новак продав житло Блажко, а договір дарування оформили для мінімізації оподаткування. Але це лише наше припущення. У реєстрі речових прав на нерухоме майно немає жодної інформації про квартири обох суддів у Полтаві.
Источник: www.poltava.pl.ua
Категории: Новости Полтавы
07.02.2022 10:08