Після виправдувального вироку по справі найбільшої партії метадону в історії України один із фігурантів втік з країни

48-річний Радж Сапанович (Степанович) Огли
48-річний Радж Сапанович (Степанович) Огли

У лютому 2021 року Ленінський райсуд Полтави виправдав трьох обвинувачуваних у виготовленні рекордної партії метадону в Україні. Вже у травні прокуратура почала оскарження вироку в Полтавському апеляційному суді, але виявилося, що один із фігурантів втік з країни — наразі чоловік у розшуку

Полтавський апеляційний суд оголосив у розшук одного із фігурантів справи виготовлення найбільшої партії метадону в історії України. Після виправдувального вироку Ленінського райсуду Полтави чоловік втік з країни. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Нагадаємо, що у лютому 2019 року прокуратура, СБУ та Нацполіція у будинку під Миргородом знайшли близько 20 кг наркотику — правоохоронці вилучили понад 200 тисяч «доз», кожна з яких на «чорному ринку» оцінювалася приблизно у 175 грн. Вартість метадону оцінювали у 33-35 млн грн. Крім того, з помешкання вилучили лабораторне обладнання для виготовлення наркотику.

Тоді ж затримали і трьох чоловіків — Савеля Іванова, Євгена Манашевського та Раджа Огли. Суд взяв під варту чоловіків, але залишив можливість внести застави. Аж до винесення рішення чоловіки перебували в полтавському СІЗО.

Не дивлячись на великий обсяг матеріалів, експертиз та досліджень у справі, правоохоронці передали її до суду вже влітку 2019-го.

Іванова, Манашевського та Огли звинуватили за трьома статтями:

  • ч.3 ст. 307 ККУ (Незаконне виготовлення та зберігання з метою збуту наркотиків, вчинені за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах);
  • ч.2 ст. 311 ККУ (Незаконне придбання, перевезення та зберігання прекурсорів, вчинені за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах);
  • ч.2 ст. 313 ККУ (Придбання обладнання, призначеного для виготовлення наркотиків за попередньою змовою групою осіб).

Слід зазначити, що у прес-релізах правоохоронці повідомляли, що до злочину причетні ще двоє осіб, імена яких на той час встановлювалися, але вони так і не з’явилися у справі. Крім того, з сайту СБУ прес-реліз про вилучення цієї партії наркотиків чомусь видалили.

В суді справа почала «розвалюватися» через те, що слідчі та оперативники під час слідчих дій припустилися помилок. Зокрема, обшуки в будинку проводили без дозволу судді, на початку обшуку не було понятих, а підозрюваним не надали адвокатів та і не ознайомили з протоколом обшуку. Крім того, підозрюваним, які не розуміли української мови, не надали перекладача.

Тож всі докази, які правоохоронці здобули під час обшуку, суд не зміг долучити до справи. А експертні висновки містили тільки припущення, щодо використання обладнання для виготовлення наркотиків, але причетність до цього саме трьох затриманих слідчі не довели.

Крім того, суд критично поставився до того, що хтось із трьох ромів мав достатньо знань та навичок для виготовлення наркотиків. Савель Іванов закінчив лише два класи у школі, Радж Огли — три класи, а Євген Манашевський має середню освіту. Як зазначено у вироку, усі вони — «цигани, двоє з яких не вміють читати і писати та не розуміють української».

Тож 2 лютого 2021 року Ленінський райсуд Полтави виправдав трьох затриманих чоловіків через недоведеність обвинувачень. Прокуратура звернулася до Полтавського апеляційного суду з оскарженням виправдувального вироку, апеляційний розгляд розпочався з травня 2021 року.

На жодне із засідань обвинувачений Радж Огли не з’явився. Крім того, за місцем реєстрації був відсутній та повістки не отримував. Після того, як суд доручив встановити місце перебування чоловіка виявилося, що за 4 дні після оголошення вироку — 6 лютого 2021 о 14:07 він перетнув кордон України через пункт перетину Гоптівка.

У жовтні 2021 року суд задовольнив клопотання прокурора про оголошення в розшук обвинуваченого. Відомості про розшук Раджа Огли також містяться на сайті МВС України. З Єдиного державного реєстру судових рішень відомо, що наразі судове провадження зупинене до розшуку обвинуваченого.

Нагадаємо, що у листопаді 2021 року суд випустив з-під варти Юрія Ситніка та усіх учасників його наркоугруповання, яке, за версією слідства, із 2016 року купували, виготовляли та розповсюджували наркотики на Полтавщині. А за два тижні після виходу Ситніка з СІЗО наркомагазин угруповання відновив роботу.


Источник: www.poltava.pl.ua

Категории: Новости Полтавы

01.02.2022 10:12