Виконком затвердив графіки впровадження е-квитка у Полтаві. З кінця січня планують запустити систему безготівкові оплати проїзду у комунальному транспорті, а до кінця літа 2022 року комунальний і приватний транспорт Полтави обладнають валідаторами. Однак, готівка із тролейбусів і автобусів поки нікуди не зникне
Сьогодні виконавчий комітет затвердив графік впровадження електронного квитка у Полтаві. Автоматизовану систему обліку оплати проїзду (АСООП) впровадять у два етапи. З 1 січня по 30 червня мають обладнати валідаторами всі автобуси й тролейбуси КП «Полтаваелектроавтотранс». З 1 липня по 31 серпня 2022-го року — АСООП має з’явитись на траспортних засобах приватних перевізників.
Детальніше про ці графіки ІВ «Полтавщина» мала розмову із представниками компанії ТОВ «Фарго Сістемс», яке виграло конкурс на запровадження системи електронного квитка.
— Що 1 січня мешканці Полтави побачать у комунальному транспорті?
— Наразі на 100% закінчено навчання персоналу кондукторів «Полтаваелектроавтотрансу», вони знають, як працювати із терміналом. До кінця року 2021 року плануємо весь транспорт «ПЕАТу» випустити із мобільними терміналами. Поки оплачувати проїзд можна буде тільки готівкою. Про впровадження оплати банківською карткою у найближчі тижні мова не йтиме. Пасажир дає готівку, йому пробивають через термінал.
— Коли можна буде розплатитися у транспорті Полтави банківською карткою чи смартфоном?
— Орієнтовно безготівкова оплата запрацює в січні. Є певні технічні питання, справа абсолютно нова для нашого міста. Налаштування системи проходитиме максимум до трьох місяців.
— Що буде після 30 червня, коли закінчиться випробувальний період на комунальному транспорті?
— Можна буде розплатитися і картою полтавця, і готівкою. Питання: як бути із пільговиками?
— У Полтаві близько 90 тисяч пільговиків. Згідно із графіками кожен до кінця серпня 2022 року кожен має отримати соціальну картку.
— За півроку навряд вийде охопити всіх. Готівка буде прийматися від пільговиків певний час. В планах до кінця серпня — щоб всі 90 тис. пільговиків отримали картки. Але це дуже малий термін. Досвід інших міст показує, що на такий процес потрібно не менше року. Ці графіки орієнтовні.
— Де пільговики можуть отримати пільгові картки?
— Пункти отримання соціальних карток розташовуватимуться у райрадах Полтави. Можливо, декілька пунктів встановимо окремо в людних місцях, куди пільговиками не важко доїхати. Пенсіонер приходить в пункт, його фотографують та вносять інформацію в базу. Коли картка буде готова, то пільговику повідомлять в який час її можна забрати, щоби не створювати черги. На кожного відвідувача орієнтовно витрачатимуть по 5 хв.
— Згідно із графіками у лютому чи плануєте встановити стаціонарні валідатори в комунальному транспорті? А як буде із приватниками, вони користуватимуться мобільними чи стаціонарними валідаторами?
— Так, у лютому плануємо встановити стаціонарні валідатори на комунальний транспорт. Як воно буде із приватними перевізниками, зараз не можу сказати. У будь-якому випадку у водія повинен бути мобільний термінал, для того щоби він міг видати квиток за готівку.
— Коли у полтавському транспорті зникне готівка?
— Про це ще зарано говорити.
Нагадаємо, ТОВ «Фарго Сістемс» представило дизайн карток, якими полтавці користуватимуться у якості одного з варіантів безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті Полтави. Це соціальна картка для пільговиків, а також два варіанти транспортних карток — персоніфікованої і загальної. Виконавчий комітет повинен затвердити дизайн цієї картки.
Зазначимо, щоби система електронного квитка запрацювала у Полтаві, потрібно щоби склалося кілька різних факторів. Після того, як «Фарго Сістемс» виготовить картки, потрібно прийняти диференційований тариф. Цей тариф потрібен, щоби змотивувати мешканців придбати картку полтавця чи соціальну картку. Готівка залишиться, але проїзд за нею буде дорожчим. Слід очікувати, що весною або влітку на виконком винесуть питання про запровадження диференційованого тарифу.
Источник: www.poltava.pl.ua
Категории: Новости Полтавы
16.12.2021 15:13