Проблеми боротьби та профілактики туберкульозу та ВІЛ-СНІДу на Полтавщині — це велика кількість недіагностованих хворих

За бортом діагностики залишаються до 35% хворих на туберкульоз та більше тисячі інфікованих ВІЛ

15 грудня у конференцзалі Обласного протитуберкульозного диспансеру відбулося засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності — повідомили у КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської облради».

Недіагностовані туберкульозники

Володимир ПечерицяВолодимир Печериця

Третина випадків туберкульозу залишаються недіагностованими. Про це доповів членам Ради директор КП «Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» Володимир Печериця.

На жаль, протидія коронавірусній інфекції ослабила заходи з активного виявлення туберкульозу на первинному рівні, знизила активність як педіатричної служби, так і загальнолікувальної мережі. Через децентралізацію велике напруження лягає на сімейних лікарів.

Захворюваність на туберкульоз складає 24,1 на 100 тисяч населення, що значно менше, ніж по Україні. «Для мене ця статистика дуже негативна, оскільки 30-35 відсотків хворих досі залишаються «за бортом» діагностики», — наголосив Володимир Печериця.

Боротьба з ВІЛ-СНІД

Тетяна ГолубєваТетяна Голубєва

Різко зріс статевий шлях передачі ВІЛ. Як розповіла виконувач обов’язків завідувача амбулаторно-поліклінічним відділенням КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» Тетяна Голубєва, оціночна кількість ВІЛ-інфікованих мешканців області складає 5205 осіб. Але знають про свій статус та перебувають на обліку лише 3755 (71,6 відсотка від прогнозованої кількості). Тобто, за прогнозованими даними, більше тисячі інфікованих — недовиявлені. 3224 пацієнти отримують антиретровірусну терапію (АРТ), що становить 95,3% від активної диспансерної групи. 3138 особи (97,3 відсотка) мають не визначене вірусне навантаження. Цьогоріч почали АРТ 217 нововиявлених пацієнтів, із низ 8 мають поєднану ВІЛ-інфекцію, поєднану з туберкульозом, 125-ти з них призначено профілактичне лікування туберкульозу, 32 вже пройшли таке лікування.

Проблеми замісної терапії

Ігор МацицькийІгор Мацицький

Полтавська область однією з найперших в Україні підтримала, запровадила, та продовжує розширювати програму замісної підтримувальної терапії (ЗПТ). Замісну підтримувальну терапію отримують 908 полтавців. Про підсумки роботи сайтів ЗПТ та кімнати зменшення шкоди на базі КП «Полтавський обласний центр терапії залежностей Полтавської обласної ради» доповів директор закладу Ігор Мацицький.

Оціночна кількість споживачів наркотиків в області (за оцінками ЦГЗ України) — 6300, із них на обліку перебувають 1900. Препарати ЗПТ у 38 локаціях отримують 908 наркозалежних. Це складає 57 відсотків від зареєстрованих та 17 відсотків від прогнозованої їх кількості (по Україні — 5 відсотків).

Для лікування ЗПТ використовують два лікарських препарати — таблетовані метадон та бупренорфін, що з 2019 року на 95 відсотків закуповуються МОЗ України за кошти державного бюджету.

З 908 пацієнтів, які отримують ЗПТ, 70 відсотків інфіковані гепатитом С, 30 відсотків — ВІЛ, 15 відсотків або люди із туберкульозом, або мають його в анамнезі.


Источник: www.poltava.pl.ua

Категории: Новости Полтавы

16.12.2021 13:20