Суд закрив справу проти лікаря, який підробив дані про ковід-вакцинацію: врахували «дієве каяття»

Полтавський лікар не поніс відповідальності за видачу COVID-сертифікату невакцинованій людині, бо визнав провину і розкаявся

8 грудня Лубенський міськрайонний суд виніс рішення щодо сімейного лікаря Володимира Білоконя, який у вересні цього року вніс неправдиві дані про вакцинацію своєї пацієнтки. Суддя Василь Даценко закрив справу, бо дії лікаря розцінили як проступок і закрив проти нього справу. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Згідно з матеріалами справи, у серпні цього року Володимир Білокінь отримав посаду лікаря загальної практики — сімейного лікаря амбулаторії № 3 КП «Комунальне некомерційне підприємство Лубенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». У вересні до нього звернулася знайома. Вона попросила внести до медичної бази дані про те, що вона пройшла вакцинацію від COVID-19, хоча не отримувала відповідних щеплень.

Лікар погодився і того ж дня, 18 вересня, зайшов до свого кабінету у системі Нelsi та записав в електронній декларації жінки, що вона пройшла курс вакцинації від коронавірусної хвороби. Ці дані він затвердив своїм електронним підписом.

Такі дії Володимира Білоконя правоохоронці кваліфікували як підробку офіційного документа, який видає підприємство, і який надає права, з метою використання його іншою особою (ч. 1 ст. 358 ККУ). Відповідне кримінальне провадження було відкрите 11 листопада.

Ще під час розслідування лікар визнав провину, розкаявся та сприяв слідчим. Тому на засіданні він подав заяву з проханням звільнити його від кримінальної відповідальності. Це прохання підтримав і державний обвинувачувач — прокурор Сергій Савинський.

Оскільки прокуратура не заперечувала проти такого кроку, а ч. 1 ст. 358 ККУ суд розцінив як кримінальний проступок, а не злочин, суддя погодився задовольнити заяву. Ще одним аргументом на користь Володимира Білоконя стало його «дієве каяття». Нібито ще під час розслідування він усвідомив хибність своїх дій і зобов’язався більше цього не повторювати.

Тож суддя Василь Даценко вирішив звільнити сімейного лікарня від кримінальної відповідальності, а відповідне кримінальне провадження закрити. Тобто лікар не просто не отримав жодного покарання, а ще й не потрапив у жоден реєстр як порушник.

Це рішення поки не набуло законної сили і сторони мають 30 днів на оскарження. Припускаємо, що апеляційних скарг не буде, адже саме про таку ухвалу просили і обвинувачений, і сторона обвинувачення — прокуратура.


Источник: www.poltava.pl.ua

Категории: Новости Полтавы

13.12.2021 14:32