Полтавець Віктор Убийвовк на початку літа отримав дві дози та сертифікат про щеплення вакциною CoronaVac, яку не визнають країни ЄС — тому вирішив ще вакцинуватися західною вакциною. Першу дозу Moderna йому вдалося отримати без проблем, а от другою медики відмовлялися його щеплювати. За три місяці чоловіку таки вдалося щепитися Pfizer та отримати вже другий сертифікат. В департаменті охорони здоров’я стверджують, що це незаконно
У вересні до редакції «Полтавщини» звернувся полтавець Віктор Убийвовк, який розповів про те, що був змушений купувати підроблений сертифікат про вакцинацію препаратом Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Таку необхідність чоловік пояснив тим, що його сертифікат про щеплення двома дозами вакцини CoronaVac від китайської компанії Sinovac не визнають в країнах ЄС, куди він повинен їздити на роботу.
Так, ще на початку літа Віктор отримав дві дози щеплення вакциною CoronaVac. Згодом виявилося, що країни ЄС не визнають дієвість цієї вакцини. Тож для робочих поїздок чоловік був змушений купити підроблений сертифікат про вакцинацію. Але вже наприкінці літа вирішив зробити щеплення втретє — вакциною, яка визнана в Європі.
Віктор прийшов до центру вакцинації в ТРЦ «Київ» та без проблем отримав першу дозу вакцини Spikevax від Moderna. Проте, коли через місяць чоловік звернувся туди за другою дозою, то йому відмовили, пояснивши це тим, що «від другого щеплення взагалі він може померти».
Начальник управління персоналом та медичними кадрами ДОЗ Полтавської області Олександр Оглобля тоді пояснював, що виробники всіх вакцин декларують, що препарати діють 365 днів, тому не можна вакцинуватися іншою вакциною в цей період. Таким чином, в Україні повторна вакцинація передбачена не раніше, ніж через рік після щеплення першою дозою.
Але вже за три місяці, в грудні, Віктор Убийвовк розповів «Полтавщині», що йому вдалося отримати повторне щеплення, але вже вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Для цього чоловік звернувся до сімейного лікаря та отримав щеплення в Решетилівській ЦРЛ. Крім того, в мобільному додатку «Дія» у чоловіка з’явився другий сертифікат про вакцинацію препаратом від Pfizer-BioNTech (вказано, що він отримав дві дози), хоча перша доза другого циклу вакцинації була зроблена препаратом Spikevax від Moderna.
Наразі Віктор Убийвовк має 4 дози трьох різних вакцин, а також два сертифікати про вакцинацію в додатку «Дія». Віктор зауважив, що четверо його знайомих з Решетилівки також вже зробили чотири щеплення та мають по два сертифікати в додатку «Дія» — також, через щеплення CoronaVac, яку не визнають країни ЄС.
Додаток «Дія» з двома міжнародними сертифікатами
Олександр Оглобля з цього приводу зазначив, що це неможливо і не відповідає закону. Інформацію щодо цієї ситуації департамент охорони здоров’я передав правоохоронцям. На його думку, Віктор надає неправдиву інформацію. Медики також можуть перевірити, чи справді чоловік отримав чотири щеплення — для цього у них є спеціальна сироватка, яка визначає якими вакцинами щеплена людина.
В департаменті охорони здоров’я також зазначили, що рішення щодо ревакцинації та отримання бустерних доз будуть приймати вже у 2022 році.
Наразі медики працюють над тим, щоб вакцинувати тих українців, хто ще не отримав щеплення. Зокрема, вакцинація всього населення необхідна для того, щоб українці не згенерували новий штам коронавірусу.
Олександр Оглобля також зазначив, що якщо громадянин України отримає третє щеплення в країнах ЄС, то інформація про це буде відображатися в додатку «Дія».
Нагадаємо, що 9 грудня набуло чинності рішення МОЗ щодо розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою.
Источник: www.poltava.pl.ua
Категории: Новости Полтавы
09.12.2021 17:16