Затриманий на хабарі посадовець Полтавської ОДА отримав 5 років ув’язнення

Олександр Колесников
Олександр Колесников | Фото з архіву «Полтавщини»

Рішенням апеляційного суду екс-начальник управління інфраструктури Полтавської ОДА Олександр Колесников отримав 5 років ув’язнення за хабарництво замість виправдання

Полтавський апеляційний суд переглянув справу екс-начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександра Колесникова, який 4 роки тому попався на хабарі. Замість виправдувального вироку його визнали винним і призначили 5 років ув’язнення, з конфіскацією майна. Таке рішення 26 листопада ухвалила колегія суддів, до якої увійшли Ліліана Нізельковська, Олександр Захожай, та Василь Маліченко. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, події розгорталися навесні-влітку 2017 року. Як розповів «Полтавщині» голова ГО «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державного управління та правоохоронних органах України» Олександр Мороз, тоді до нього звернувся перевізник, який обслуговував маршрут громадського транспорту № 122-13 «Войниха — Терни» у Лубнах. Він поскаржився, що у Полтавській ОДА йому натякають на хабар. Якщо він не дасть коштів, то з ним розірвуть договір на перевезення через нібито виявлені порушення.

Олексій Соловйов (він же Сергій Гайдар)Олексій Соловйов
(він же Сергій Гайдар)

Мороз із перевізником приїхали до Полтави на зустріч із тодішнім начальником управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександром Колесниковим. У його кабінеті був чоловік, який представився його заступником Сергієм Гайдаром. Як виявилося пізніше, насправді це був Олексій Соловйов, який виступив посередником у справі.

Під кінець зустрічі Соловйов («Гайдар») відвів Мороза вбік і сказав, що «допоможе», але буде спілкуватися лише через нього. Додав, що за це він має сплатити $2000. Тож Олександр Мороз звернувся до правоохоронців і СБУ почала готуватися, щоби затримати хабарників «на гарячому».

8 квітня 2017-го Олексій Соловйов у піцерії «Неаполь» дав Морозу номер картки, на яку той мав перерахувати перші 14 тис. грн. Картка була оформлена на Джонні Набієва — батька полтавського чемпіона з кік-боксингу Аліма Набієва. Олександр Мороз зазначає, що на одну із зустрічей Соловйов, якого він тоді вважав Гайдаром, приїхав на Porsche Cayenne Набієва з державними номерами 1000.

На зустрічі Олексій Соловйов приїздив на Porsche Cayenne Набієва

Обумовлені кошти Мороз перевів за два дні, а 20 квітня перерахував ще 10 тис. грн, про які Соловйов сказав пізніше. Набієв їх знімав й одразу передавав Соловйову, а той — Колесникову, потім його дружині.

Олександр Мороз додав, що, на вимогу Олександра Колесникова, перевізник на власному автомобілі також звозив його до Києва і назад — нібито по справах.

Олександра Колесникова та Олексія Соловйова затримали за підозрою у хабарництві 15 червня 2017-го. Начальнику управління призначили 128 тис. грн застави, а потім суму збільшили до 640 тис. грн. Кошти за нього вніс раніше засуджений за хабарництво керівник кардіологічної МСЕК Павло Торонченко. Пізніше заставу зменшили до 105,7 тис. грн.

Фото зі сторінки Людмили Мамай у Facebook

Розслідування цієї справи закінчили у 2017 році. А наприкінці 2019-го суддя Октябрського райсуду Віталій Микитенко виправдав Олександра Колесникова, який на той час уже пішов з посади і став керуючим справами «Фельдман-Екопарку».

На думку судді, Олександр Мороз був «агентом» СБУ, який спровокував Олександра Колесникова на хабар. Набито він сам був зацікавлений у результатах своєї «агентурної діяльності» і вдався до тиску на посадовця. А в діях Колесникова при цьому не було об’єктивної та суб’єктивної сторони складу злочину.

Суддя Віталій МикитенкоСуддя Віталій Микитенко

З таким висновком не погодився сам Олександр Мороз, тож, разом з прокуратурою, він підготував апеляційну скаргу. Полтавський апеляційний суд переглянув матеріали провадження і виніс новий вирок.

Колегія суддів, на відміну від суду першої інстанції, знайшла у матеріалах докази того, що Колесников знав про домовленості і сприяв тому, щоби отримати хабар. Він із Соловйовим заздалегідь підготувалися до цього, бо придумали, як отримати кошти не особисто і на рахунки, не пов’язані із ними.

При цьому, суд заперечив припущення попередника про підбурювання, бо, на думку суддів, лише той факт, що Олександр Мороз раніше працював у правоохоронних органах, не свідчить про його агентурну діяльність.

Доводи про те, що Колесников не мав впливу на рішення про дозвіл на перевезення, судді теж відхилили. Адже, відповідно до посадової інструкції, такі дії були в його компетенції. Також апеляційний суд прийняв ті докази, які Октябрський райсуд відмовився розглядати через нібито порушення процедури фіксації.

Підсумовуючи, Полтавський апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції та виніс новий. Судді визнали Олександра Колесникова винним в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 ККУ).

У якості покарання суд призначив 5 років ув’язнення з конфіскацією частини належного йому майна. Втім, за інформацією джерел Олександр Мороза, Колесников уже встиг перереєструвати більшу частину своєї власності на інших осіб, тож конфіскація буде не такою великою.

Окрім того, Олександра Колесникова позбавили права обіймати керівні посади в органах місцевої влади, а також позбавили 6-го рангу держслужбовця. Його взяли під варту прямо в залі суду, бо вирок одразу набув законної сили. Сидячи у в’язниці, колишній посадовець має право оскаржувати це рішення у Верховному Суді України.

Олексій Соловйов вже три роки перебуває у розшукуОлексій Соловйов вже три роки перебуває у розшуку

Щодо його спільника Олексія Соловйова, то він двічі намагався укласти угоду з прокурором, але суд не приймав документ. Тож ще до рішення суду першої інстанції, він встиг втекти і досі переховується від правоохоронних органів. Його оголосили у розшук, а матеріали справи хабарництва виділили в окреме провадження.


Джерело: www.poltava.pl.ua

Категорії: Новости Полтавы

30.11.2021 18:21