У Маріуполі діє програма забезпечення житлом громадян «Доступне житло». Її мета – змінити пріоритети в наданні житла з вторинного ринку на нове будівництво. На сесії міської ради депутати затвердили корективи до неї. Відтепер кредитування надаватиметься на умовах оренди з правом подальшого викупу.
Програма допоможе молоді залишитися у рідному місті. В свою чергу, це зменшить міграцію професійних кадрів та знизить середній вік населення міста. У її створенні брали участь кращі практики з Вінниці, Дніпра, Харкова.
«Доступне житло – один з ключових якорів, які зможуть утримати молодь у нашому місті. Це відкриває нові можливості та перспективи для молодих сімей. Тому ми розробили ефективну програму, яка допоможе з мінімальними фінансовими ресурсами отримати житло. Вже бачимо позитивний відгук у маріупольців та інвесторів на дану ініціативу»,
- зазначив міський голова Вадим Бойченко.
Останнє масштабне будівництво житлових будинків проходило понад 15 років тому. Місто розпочало активно скуповувати житло на вторинному ринку. З 2017 по 2020 роки було придбано 420 квартири. Загальна сума – 191 млн грн. Для дітей-сиріт та нових маріупольців проходить закупівля житла за кошти міського бюджету.
Зараз на вторинному ринку житла пропозицій небагато. Особливо не вистачає одно-двокімнатних квартир. Через це у майбутньому планується розвиток нового будівництва із залученням інвесторів. Вже сьогодні у Маріуполі проходить будівництво першого в Україні стального будинку. Підтримку надає Група Метінвест.
Джерело: https://mariupolrada.gov.ua
Категорії: Новини Маріуполя
01.07.2021 12:27