Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує

 Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує

За використання незадекларованої праці

законодавством передбачена відповідальність

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що роботодавець порушує норми Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), якщо:

► не оформив із працівником трудовий договір і не повідомив про його найм органи Державної податкової служби;

► якщо офіційно виплачує лише частину заробітної плати, а решту або всю зарплату – у «конверті»;

► якщо укладено цивільно-правову угоду або договір із працівником, який фактично виконує певні трудові функції за посадою на постійному робочому місці і отримує за це винагороду на постійній основі;

► якщо роботодавець здійснює діяльність без реєстрації як юридична, або фізична особа – підприємець і при цьому наймає на роботу працівників.

У всіх вищезазначених випадках роботодавцем порушується чинне законодавство про працю (далі – КЗпП), а саме:

◄ здійснюється фактичний допуск до роботи працівників без укладання з ним трудового договору (контракту);

◄ заробітна плата (винагорода) виплачується без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податків та зборів;

◄ оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;

◄ підміна трудових відносин цивільними – використовується праця працівника без укладання з ним трудового договору (контракту).

Статтею 265 КЗпП за такі порушення передбачено накладення на роботодавців штрафних санкцій.

 

Зміна діючих бюджетних рахунків; а також рахунків єдиного внеску.

Відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 відкриті нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів згідно з вимогами Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік», наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» та наказу Державної казначейської служби України від 28.11.2019 № 336 «Про затвердження Змін до Довідника відповідності символу звітності коду класифікації доходів бюджету».

Із 03 січня 2020 року функціонуватимуть нові рахунки для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відкриті на балансі центрального апарату Казначейства України, за стандартом IBAN.

Рахунки почали діяти з 03 січня 2020 року.

Додатково інформуємо, що всі рахунки для зарахування платежів до Державного бюджету України та місцевих бюджетів розміщені на вебсторінці Головного управління Державної казначейської служби України в Дніпропетровській області (розділ «Реквізити рахунків») вебпорталу Державної казначейської служби України https://dnp.treasury.gov.ua/ua/rekviziti-rahunkiv

З оновленими бюджетними рахунками до державного та місцевих бюджетів Головного управління ДПС у Дніпропетровській області та нові рахунки для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які почали діяти 03.01.2020, можливо ознайомитись за посиланням: https://dp.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

 

Скасування кваліфікованого сертифіката ключа є достроковим припиненням його чинності

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що скасування кваліфікованого сертифіката ключа є достроковим припиненням його чинності. Скасовані сертифікати ключів поновленню не підлягають.

Часом скасування кваліфікованого сертифіката вважається час зміни його статусу в реєстрі сертифікатів Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС (далі – КН ЕДП ІДД ДПС).

Клієнт (користувач) зобов’язаний невідкладно звернутися до КН ЕДП ІДД ДПС за скасуванням кваліфікованого сертифіката у разі:

► компрометації особистого ключа користувача (факт або обґрунтована підозра того, що особистий ключ став відомий іншим особам, втрата можливості подальшого використання особистого ключа із будь-яких обставин, зокрема, втрата або пошкодження носія ключової інформації тощо);

► зміни відомостей, зазначених у кваліфікованому сертифікаті;

► виявлення помилок у реквізитах кваліфікованого сертифіката тощо.

При цьому платником подаються необхідні документи на отримання електронних довірчих послуг щодо формування нових кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

 

Відповідальність, передбачена за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з 1 квітня 2020 року до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) буде застосовуватись фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 500000 гривень у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії (ст. 17 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі -  Закон № 481)).

Довідково: статтею 18 Закону № 481 було передбачено, що до суб’єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена ст. 17 Закону № 481, у разі зберігання пального до 31 березня 2020 року без наявності відповідної ліцензії.

 

Хто звільняється від нарахування та сплати плати за землю

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що з 1 березня по 30 квітня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому, платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.

Фізичним особам – платникам плати за землю перерахунок здійснюється контролюючим органом.

Звертаємо увагу, зазначені зміни запровадженні Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

 

Дата визначення податкових зобов’язань з ПДВ при доставці товарів кур'єром

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що дата виникнення податкових зобов'язань з ПДВ при здійсненні операцій з доставки товарів кур'єром визначається в залежності від того, яка подія сталася раніше:

- за операцією з постачання товарів, що передаються кур'єру для їх доставки покупцю, датою виникнення податкових зобов'язань є дата відвантаження таких товарів (дата передачі кур'єру), якщо такі товари не були попередньо оплачені;

- якщо товари, що передаються кур'єру для їх доставки покупцю, попередньо були оплачені покупцем, то датою виникнення податкових зобов'язань є дата оплати таких товарів.

При цьому, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку - продавець зобов'язаний скласти податкову накладну у електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом України (далі - ПКУ) термін.

Складається податкова накладна на особу, яка здійснила замовлення товару.

Якщо покупцем замовленого товару є кінцевий споживач (який не є платником податку), податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій за правилами, встановленими пунктом 201.4 статті 201 ПКУ.

 

Додаткові пільги для суб’єктів господарювання, які постачають товари, необхідні для боротьби з коронавірусною хворобою

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 30.03.2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (далі – Закон № 540) внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), які стосуються оподаткування.

Зокрема, розширено пільги в частині оподаткування ПДВ, податком на прибуток підприємств та митом операцій з постачання товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Так, звільнятимуться від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або постачання на території України у період карантину (з 17.03.2020 року і до кінця карантину) товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначатиметься Кабінетом Міністрів України.

Такі товари звільнятимуться і від сплати ввізного мита - на період до 30.06.2020 року.

Для цілей податку на прибуток платники у 2020 році матимуть право врахувати у повному обсязі витрати на суму коштів або вартості зазначених товарів, які були добровільно передані громадським об'єднанням, благодійним організаціям, державним органам, закладам у сфері охорони здоров'я, протягом дії карантину без 4% коригування (тобто, не вимагатиметься збільшення фінансового результату на суму вартості таких товарів, як це передбачено п.140.5.9 п.140.5 с.140 ПКУ);

- платники податку на доходи фізичних осіб матимуть право на включення до податкової знижки у повному обсязі відповідно до положень ст.166 ПКУ вартості таких благодійно переданих товарів.

При цьому, що стосується права на витрати для цілей податку на прибуток та права на податкову знижку, щодо яких застосовуватиметься пільга, то окрім ліків, медичних виробів та обладнання, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України, таке право буде поширюватися також на дезінфекційні засоби, засоби індивідуального захисту, медичні вироби для скринінгу хворих, лабораторне обладнання, розхідні матеріали, реагенти, засоби особистої гігієни, продукти харчування тощо.

Законом № 540 також передбачено спрощення процедури постачання і використання спирту для виробництва антисептиків та пільги з акцизного податку для таких операцій.

 

Підвищено граничні розміри доходу для спрощенців

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 30.03.2020 №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема до пункту 291. 4 статті 294 відповідно до яких підвищено граничні розміри доходу для платників єдиного податку І - ІІІ груп.

Так, обсяг доходу становитиме:

для І групи - 1 млн грн замість 300 тис. грн;

для ІІ групи – 5 млн грн замість 1,5 млн грн;

для ІІІ групи – 7 млн грн замість 5 млн гривень.

Крім цього, органам місцевої влади надано право переглядати у бік зменшення вже затверджені на 2020 рік ставки єдиного податку для фізичних осіб підприємців І та ІІ груп.

Звертаємо увагу, Закон України №540 набрав чинності 2 квітня 2020 року.

 

Залишатись в курсі останніх змін законодавства та першими дізнаватись актуальну інформацію допоможе ЗІР

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що знайти достовірну і повну довідкову інформацію у сфері оподаткування, єдиного внеску та електронних довірчих послуг платники податків можуть не виходячи з дому, за допомогою електронного сервісу ДПС України Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР).

У розділах ЗІР ви знайдете: запитання – відповіді, нормативні та інформаційні документи, останні зміни в законодавстві, Єдиний реєстр ІПК, податковий календар та багато іншого.

Якщо ви хочете отримувати інформацію швидко та оперативно, користуйтеся інформаційними ресурсами ДПС з вашого ПК або з мобільного, або знаходьте інформацію через інформаційний ресурс ЗІР за посиланням: http://zir.tax.gov.ua/

ЗІР допоможе залишатись в курсі останніх змін законодавства та першими дізнаватись актуальну інформацію, адже для вашої зручності, наразі він доступний також і в мобільному додатку.

Щоб завантажити мобільний додаток ЗІР на базі Android та IOS, перейдіть за посиланням: http://m.zir.tax.gov.ua/

 

Змінено порядок справляння плати за використання водних біоресурсів

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 №125 «Про затвердження Порядку справляння плати за спеціальне використання водних біоресурсів і розмірів плати за їх використання» змінено порядок справляння плати за використання водних біоресурсів.

З роз’ясненнями щодо порядку справляння та сплати платежів за спеціальне використання водних біоресурсів, які враховують зазначені зміни, наданими листом Державної податкової служби України від 30.03.2020 №4872/7/99-00-04-03-01-07, можна ознайомитись на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням:

https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/74504.html

 

Тимчасові зміни у порядку відвантаження та отримання спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів та відпуску таких засобів

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 30.03.2020 №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» запроваджуються тимчасові зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) стосовно відвантаження та процедури отримання спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів та відпуску таких засобів.

Так, зокрема, до 31 травня 2020 року:

• дозволено відвантаження спирту етилового з акцизного складу виробників спирту етилового виробникам лікарських засобів та виробникам продукції хімічного і технічного призначення, включеної до Переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затвердженого Кабінетом Міністрів України, для виробництва дезінфекційних засобів;

• зі спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів справляється акцизний податок за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту за умови підтвердження його цільового використання.

При цьому до отримання такого спирту із акцизного складу слід враховувати, що:

• податковий вексель видається на суму податку, нарахованого на обсяг спирту етилового, що отримується виходячи із ставки, визначеної у пункті 215.3 статті 215 ПКУ;

• місця зберігання спирту внесені до Єдиного реєстру місць зберігання спирту;

• кількість спирту, який отримується не може перевищувати об’єм наявних у розпорядженні місць зберігання спирту етилового, що внесені до Єдиного реєстру місць зберігання спирту;

• на території виробників дезінфікуючих засобів будуть діяти податкові пости.

До 30 квітня 2020 року встановлюється наступна процедура отримання спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів та відпуску таких засобів:

1) Суб'єкти господарювання при виробництві дезінфекційних засобів (3808 94 90 00 згідно з УКТЗЕД) з використанням спирту етилового денатурованого, за умови встановлення податкових постів у таких суб’єктів, не зобов’язані:

• обладнувати кожне місце отримання спирту етилового витратомірами-лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового;

• обладнувати кожне місце відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, витратомірами-лічильниками обсягу виробленої продукції, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

При цьому кожне місце відпуску дезінфекційних засобів (3808 94 90 00 згідно з УКТЗЕД) має бути обладнане, засобами обліку виробленої продукції, яка повинна відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства.

2) Державні підприємства, які є одночасно виробниками спирту етилового денатурованого та дезінфекційних засобів (код згідно з УКТЗЕД 3808 94 90 00) мають право використовувати вироблений ними спирт етиловий денатурований для виробництва дезінфекційних засобів (код згідно з УКТЗЕД 3808 94 90 00) без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників спирту етилового на лінії виробництва таких дезінфекційних засобів за умови обладнання кожного місця відпуску дезінфекційних засобів засобами обліку виробленої продукції.

3) Акцизні склади, на території яких виробляється спирт етиловий денатурований для виробництва дезінфекційних засобів (3808 94 90 00 згідно з УКТЗЕД), повинні бути обладнані на кожному місці отримання та відпуску спирту етилового неденатурованого, розташованому на акцизному складі, витратомірами-лічильниками спирту етилового, зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, а також засобами обліку денатуруючих добавок, які повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства.

Витратоміри-лічильники спирту етилового та засоби обліку виробленої продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства.

4) Суб'єкти господарювання - виробники спирту етилового денатурованого для виробництва дезінфекційних засобів (3808 94 90 00 згідно з УКТЗЕД) та виробники дезінфекційних засобів (3808 94 90 00 згідно з УКТЗЕД) заповнюють електронні документи, а саме подають до податкових органів дані про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням, шляхом передачі даних з витратомірів-лічильників спирту етилового та засобів обліку виробленої продукції.

 

Тимчасові особливості визначення обсягу операцій, по досягненню якого особа зобов’язана зареєструватися як платник ПДВ для благодійних організацій

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 30.03.2020 №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зокрема, тимчасово запроваджено деякі особливості для громадських об’єднань та благодійних організацій, які наразі не зареєстровані як платники ПДВ.

Так, тимчасово, на період, який починається з 17 березня 2020 року і закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину, операції, передбачені пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ та/або підпунктом 197.1.15 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, що здійсненні громадськими об’єднаннями та благодійними організаціями, не включаються ними при обрахунку загальної суми, визначеної ст.181 ПКУ, по досягненню якої особа зобовязана зареєструватися якплатник ПДВ.

Довідково: операції, передбачені пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ- операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224;

операції, які визначені у підпункті 197.1.15 пункту 197.1 статті 197 ПКУ – надання благодійної допомоги, зокрема безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації. При цьому мають дотримуватися вимоги цього підпункту щодо безоплатного постачання.

 

Плата за землю не нараховується та не сплачується тільки за березень 2020 року

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Законом України від 30.03.2020 №540-ІХ внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зокрема, встановлено, що плата за землю за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності, не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року.

Тобто, пільговим періодом по сплаті плати за землю залишається тільки березень 2020 року (згідно Закону України від 17.03.2020 року № 533-ІХ до пільгового періоду також включався квітень).

Враховуючи зазначене, платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до п.286.2 ст.286 ПКУ раніше подали податкову декларацію за 2020 рік, мають право зменшити податкові зобов’язання за березень 2020 року, подавши уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зменшення податкового зобов’язання із сплати плати за землю тільки за податковий період березень 2020 року.

Ті платники, які уже подавали уточнюючі податкові декларації по платі за землю за 2020 рік, в яких зменшили податкові зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період квітень 2020 року, тепер зобов’язані не пізніше 30 квітня 2020 року подати уточнюючі податкові декларації з плати за землю за 2020 рік та відобразити в них зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податкові періоди березень та квітень 2020 року з врахуванням змін, внесених Законом № 540.

При цьому, передбачено, що у разі подання платниками податків уточнюючих податкових декларацій із зазначених підстав, до таких платників податків не застосовуються штрафні санкції за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов’язань з плати за землю за податковий період квітень 2020 року.

Разом з тим, платники плати за землю, які визначають податкові зобов’язання із плати за землю на підставі податкових декларацій, сплачують податкове зобов’язання зі сплати плати за землю за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням земельної ділянки у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених ПКУ за порушення термінів сплати податкових зобов’язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов’язання за такий період.

Довідково: відповідні зміни внесено Законом № 540 до пункту 524підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

 

Декларування спадщини (подарунка), отриманих у 2019 році

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що продовжується деклараційна кампанія 2020 року.

Звертаємо увагу, що оподаткування спадщини та подарунків залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

Так, об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

Норми встановлені п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою ПДФО 5 % (п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ).

Отже, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5 % від вартості будь-якої спадщини (подарунка).

Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента оподатковуються ПДФО за ставкою 18 %.

Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО за ставкою 5 % та 18 % зобов’язані подати до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними, податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, у якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору.

Фізичні особи, які отримали у спадщину (подарунок) об’єкти спадщини (подарунок), що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, декларацію про майновий стан і доходи можуть не подавати, якщо у них відсутні інші підстави для подання такої декларації.

Звертаємо увагу, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим п. 523, яким встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена ст. 179 ПКУ, подається до 01 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.

При цьому вимоги п.п. 49.18.4 ст. 49 ПКУ у 2020 році не застосовуються, тобто граничний строк подання декларації за 2019 рік з терміну до 01 травня подовжується до 01 липня 2020 року.

Крім того, відповідно до Закону № 533 фізична особа зобов’язана самостійно до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік.

При цьому абзац перший п. 179.7 ст. 179 ПКУ у 2020 році не застосовується, тобто кінцевий строк сплати зобов’язань, зазначених у декларації за 2019 рік, перенесено з терміну до 01 липня на термін до 01 жовтня поточного року.

 

До уваги розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари загальною місткістю не вище 1 000 куб. метрів!

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що з 01.04.2020 застосовуються штрафи за необладнання та/або відсутність реєстрації витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1 000 куб. метрів.

Так, відповідно до п. 1281.1 ст. 1281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі,

- тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20 000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Повторне протягом року вчинення на тому самому акцизному складі будь-якого з вказаних вище порушень тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник/витратомір-лічильник спирту етилового.

Слід зазначити, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачено незастосування з 01 березня по 31 травня 2020 року штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, крім санкцій за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах.

 

ФОП – платники єдиного порядку: подання заяви щодо періоду щорічної відпустки або терміну втрати працездатності

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до пунктів 295.1 та 295.2 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Пунктом 295.5 ст. 295 ПКУ визначено, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Суми єдиного податку, сплачені відповідно до п. 295.5 ст. 295 ПКУ підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

Помилково та/або

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Днепропетровска Новости Никополя

13.04.2020 14:56