Нікопольське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує

Нікопольське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує

Сергій Верланов: створення Державної податкової служби йде активно та послідовно

Розпочато процес утворення територіальних органів Державної податкової служби як юридичних осіб публічного права. Відповідну постанову Кабінету міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» підписав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Згідно з постановою, деякі органи Державної фіскальної служби будуть реорганізовані шляхом їх приєднання до відповідних органів Державної податкової служби. У системі територіальних органів ДПС на регіональному рівні будуть утворені головні управління в областях та у м. Києві, Офіс великих платників податків ДПС та Інформаційно-довідковий департамент ДПС.

За словами Голови Державної податкової служби Сергія Верланова, ухвалення постанови про утворення територіальних органів ДПС – черговий  вагомий крок у процесі створення нової податкової служби.

Наразі територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжуватимуть здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби.

Для забезпечення утворення територіальних органів Державної податкової служби необхідно здійснити ще низку заходів.

«Процес створення служби йде активно та послідовно, вже призначаються працівники на посади центрального апарату ДПС – необхідно забезпечити наповнення штату не менше ніж на 30 відсотків. Завершальним необхідним кроком буде прийняття розпорядження Кабінетом Міністрів України про початок роботи нової служби», - зазначив Сергій Верланов.

 (Інформація прес-служби ДФС України).

 

Олександр Власов: об’єднання інформаційних баз митників та прикордонників дозволило на 30% скоротити час оформлення

Забезпечення технічними засобами контролю митних постів та розбудова їх інфраструктури сприятиме підвищенню ефективності протидії порушенням митного законодавства та прискоренню проведення митних формальностей. Про це заявив Олександр Власов в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що збільшення надходжень митних платежів до бюджету  очікується завдяки аналізу ризиків, контролю, застосуванню технічних засобів контролю - сканерів, систем фото-, -відеофіксаціі, а також роботи з асоціаціями та суб’єктами господарювання у напрямі детінізації імпортно-експортних операцій.

За словами очільника ДФС, на 7 пунктах пропуску по всьому периметру західного кордону України вже встановлені стаціонарні скануючі комплекси та отримані ліцензії на право їх використання. У той же час у деяких пунктах пропуску ще вирішуються технічні моменти, зокрема, добудовуються під’їзні шляхи.

«Деякі сканери, наприклад, на п/п «Парубне» Чернівецької митниці ДФС будемо запускати протягом найближчого місяця. Там, до речі, будемо відкривати нову інфраструктуру, тобто повністю, по суті, новий пункт пропуску: з новою адміністративною будівлею, новими умовами для суб'єктів, додатковими смугами», - зазначив Олександр Власов.

Він також зазначив, що не очікується затримок з митним оформленням  у зв’язку з сезоном відпусток. Завдяки запровадженню обміну інформацією між митниками  та прикордонниками, електронізації послуг вдалося значно скоротити час, який витрачається на проведення митних формальностей.

«По-перше, ми з'єднали митні бази з прикордонними. Це заощаджує 30% часу оформлення однієї людини. По-друге, плануємо ввести електронний талон, хоча це і довгостроковий проект. Суть його така: при в'їзді вся інформація передається на картку, що також знижує час на оформлення десь на 20%», - повідомив Олександр Власов.

Як приклад, він навів дані по Одеській митниці ДФС, де до об’єднання баз митників та прикордонників на оформлення одного мікроавтобуса витрачалося 15 хвилин, а зараз – всього три хвилини.

 Очільник ДФС також зазначив, що на західному кордоні Департаментом організації митного контролю ДФС для недопущення черг наразі обчислюються часові інтервали по кожному пункту пропуску.

«Де зможемо, будемо міняти ситуацію адміністративними методами, десь збільшувати чисельність митників. Стоїть питання і в інфраструктурі, на західному кордоні потрібні нові пункти пропуску. Ті, які були побудовані під Олімпіаду-80, функціонально вже застаріли», - повідомив Олександр Власов.

Крім того, з 1 вересня планується запуск нової поромної переправи через Дунай «Орловка-Ісакча».

«Це буде цілодобовий, сучасний, технологічний, міжнародний пункт пропуску для поромного, морського і річкового вантажно-пасажирського сполучення з постійним режимом функціонування», - підкреслив в.о. Голови ДФС.

Цей пункт пропуску знаходиться в найвужчому місці Дунаю, відстань між українським і румунським берегами становить не більше 900 м. Планується, що на лінії будуть постійно працювати два пороми: один - українського оператора, другий – румунського. Щоденна пропускна здатність цього пункту пропуску складатиме близько 200 одиниць вантажного автомобільного транспорту, 500 - легкового, пасажиропотік - 1500 осіб.

 (Інформація прес-служби ДФС України).

 

Візит в.о. Голови ДФС Олександра Власова до Брюсселя: основні аспекти зустрічей з представниками Європейської Комісії та ВМО

В.о. Голови ДФС Олександр Власов під час робочого візиту до м. Брюсселя (Королівство Бельгія) провів низку зустрічей з представниками Європейської Комісії та взяв участь у 133/134 сесії Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації (ВМО).

Під час зустрічі очільника ДФС з Директором директорату з питань відповідності та сприяння ВМО Аною Хіноджоса обговорювалися ключові моменти співпраці та питання, в яких ВМО може надати підтримку українській митниці, зокрема, щодо впровадження смарт-рішень. 

З Директорами директоратів D “Політика» та B «Розслідування» Європейського бюро боротьби з шахрайством (OLAF) Маргарет Хоффман та Ернесто Біанчі Олександр Власов обговорив хід операції «Бастіон», як приклад взаємодії всіх підрозділів ДФС - митного, податкового блоків та податкової міліції. 

«Аналіз та оперативна інформація Бюро свідчить, що більшість злочинів у сфері шахрайства - це поєднання порушень митного та податкового законодавства. Тому взаємодія ДФС з європейськими колегами у рамках реалізації «Бастіону» дуже важлива. Особливо це стосується питань комунікації - підтримання оперативних зв'язків, в тому числі через офіцера зв'язку OLAF в Представництві ЄС в Україні, наданні оперативної інформації та інформування про останні тенденції у сфері боротьбі із шахрайством», - зазначив Олександр Власов.

За словами представників OLAF, Україна для Європейського бюро - один з головних партнерів у Східній Європі і рівень співпраці з ДФС задовольняє міжнародних партнерів. 

Також у процесі підготовки до саміту Україна – ЄС, що відбудеться у Києві 8 липня, та засідання Підкомітету Україна – ЄС у митній сфері 11 липня в.о. Голови ДФС Олександр Власов зустрівся з Послом України в Королівстві Бельгія, Представником України при ЄС Миколою Точицьким. Під час зустрічі обговорювалися питання  співпраці у митній та податковій сферах, реформування ДФС, призначення митного аташе тощо. 

«Я надзвичайно вдячний за підтримку з боку дипломатичного представництва України, надану делегації ДФС під час участі в сесіях ВМО та проведенні двосторонніх зустрічей у ВМО, Європейській Комісії та OLAF», - підкреслив Олександр Власов.

Про підготовку до підкомітету Україна – ЄС у митній сфері очільник ДФС говорив під час зустрічі з Директором директорату з міжнародних та загальних питань Генерального директорату з питань оподаткування та митного союзу (TAXUD) Європейської Комісії Сабін Хенцлер. 

«Всі міжнародні зобов’язання України у митній і податковій сферах будуть неухильно дотримуватися. Не дивлячись на розділення ДФС. Виконання зобов’язань у митній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС є одним з пріоритетів на даному етапі», - наголосив Олександр Власов.

Під час зустрічі керівник фіскальної служби України поінформував про прогрес України у виконанні Угоди про асоціацію у митній сфері.

За його словами, ДФС успішно запровадила видачу та верифікацію сертифікатів EUR-1 та статусу схваленого експортера підприємствам, які експортують продукцію до країн ЄС.

У 2018 році Україна приєдналась до Конвенції про правила походження (ПанЄвроМед), що відкриває для українських виробників нові можливості на ринках Європи. Крім країн-членів ЄС, Конвенція почала застосовуватися у відносинах з Ізраїлем та Грузією, тривають переговори з Молдовою.

Також Верховною Радою України у першому читанні було схвалено законопроект, яким буде запроваджено інститут авторизованого економічного оператора.

На сьогодні робочою групою, до складу якої входять представники ДФС, здійснюється доопрацювання цього законопроекту із врахуванням наданих експертами ЄС коментарів з метою підготовки проекту до розгляду у другому читанні.

Олександр Власов також розповів, що в контексті приєднання України до Спільної транзитної системи (NCTS)  ще у 2018 році ДФС підготовлено та затверджено Дорожню карту приєднання України до спільної транзитної процедури.

 «Ми  розраховуємо на підтримку TAXUD з питань запровадження спільного контролю та обміну попередньою інформацією митних адміністрацій України і країн-членів ЄС, з якими ми межуємо – Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією», - зазначив Олександр Власов.

Також  в.о. Голови ДФС запропонував оновити Додаток XV  до Угоди про асоціацію у частині актуалізації переліку актів європейського права, що підлягають імплементації, та строків їх впровадження в законодавство України. Відповідні пропозиції були надіслані ДФС Європейській стороні на початку цього року.

(Інформація прес-служби ДФС України).

 

Олександр Власов: у червні щоденно оформлювалось в середньому 7 автомобілів з іноземною реєстрацією

Після пролонгації термінів звільнення від адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту кількість розмитнення автомобілів значно знизилась. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».

За його словами, у червні щоденно оформлюється у середньому 7 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Також очільник ДФС зазначив, що протягом дії пільгового періоду - з 25 листопада 2018 року по 22 лютого 2019 року було оформлено понад 218 тис. транспортних засобів, у тому числі 140 тис. автомобілів, які були ввезені або тимчасово, або в режимі транзиту і перебували на території України з порушенням термінів вивезення.

«Протягом усього пільгового періоду спостерігалася тенденція щодо збільшення оформлення транспортних засобів. Перші 10 тисяч були оформлені за 30 днів, наступні 10 тисяч - вже за 10 днів. Тільки за 20 лютого було оформлено понад 9,5 тисячі авто», - повідомив Олександр Власов.

Після закінчення пільгового періоду - по 23 травня - митницями оформлено понад 48 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією.

Що ж стосується середньодобових показників оформлення транспортних засобів з іноземною реєстраціє, то у в березні цей показник становив близько 30 автомобілів за добу, в квітні – 60 – 80, а у травні – близько 100 транспортних засобів.

 (Інформація прес-служби ДФС України).

 

У ДФС проведено 15 ротацію працівників Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон ООС ГУ ДФС у Донецькій та Луганській областях

В ДФС сьогодні зустрічали працівників Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон ООС ГУ ДФС у Донецькій та Луганській областях, які повернулися після 14 ротації. У складі 15 ротації 174 офіцери вже продовжують тримати економічну оборону в районах здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей.

Офіцерів податкової міліції, які повернулися після несення служби, привітали Голова ДПС Сергій Верланов та Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан.

Вони подякували працівникам за гідну працю, з честю виконаний обов’язок по захисту економічних інтересів України. Керівники служб відзначили професіоналізм та відданість справі працівників податкової міліції, їх значний вклад у підтримання правопорядку та безпеки громадян.

За мужність, відвагу, високий професіоналізм при виконанні завдань в зоні проведення операції Об’єднаних сил по захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України та з нагоди Дня Конституції України окремі працівники, які повернулися із зони проведення ООС, були відзначені подяками Державної фіскальної служби.

Також окремі офіцери податкової міліції за сумлінну і самовіддану службу, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм у виконанні поставлених завдань під час проходження служби у зоні проведення операції Об’єднаних сил та з нагоди Дня Конституції України отримали дострокові званнями та відзнаки командувача Об’єднаних сил «За звитягу та вірність».

 (Інформація прес-служби ДФС України).

 

Олександр Власов: митниця повинна бути сильною

Для ефективної протидії контрабанді митниця повинна бути сильною і мати право оперативно-розшукової діяльності та власного слідства. Про це заявив в.о. Голови ДФС Олександр Власов в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».

За його словами, це надасть митниці можливість повною мірою бути задіяною в системі проведення оперативних заходів, взаємодії та обміну інформацією, у тому числі й з митними органами інших держав.

«Також необхідно криміналізувати товарну контрабанду та контрабанду акцизних товарів. Тому що разом з декриміналізацією і виведенням цієї статті у фокус порушення митних правил держава зазнала втрат», - підкреслив Олександр Власов.

Крім того, за словами очільника ДФС, особливе значення надається  вдосконаленню діючої системи управління ризиками.  Наразі у системі функціонує більше 100 профілів ризиків, 400 алгоритмів і більш 87 тисяч підалгоритмів, відпрацьовуються критерії визначення «білого» платника.

«Важливим з точки зору мінімізації ризиків порушення законодавства при переміщенні товарів через кордон є і введення системи контролю руху товарів, що імпортуються – від точки ввезення до кінцевого споживача. Ось тоді на кожному етапі перепродажу за рахунок повноцінного запровадження фіскалізації буде видна сплата всіх необхідних платежів», – наголосив Олександр Власов.

Він також підкреслив, що на дії митниці не повинно бути жодних сторонніх впливів, ніхто і з правоохоронних органів, окрім митників, не повинен знаходитись у зоні митного оформлення.

 (Інформація прес-служби ДФС України).

 

Митники України та Білорусі взаємодіятимуть у боротьбі з митними правопорушеннями при переміщенні товарів повітряним транспортом

Протокол між Державною фіскальною службою України та Державним митним комітетом Республіки Білорусь про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом, підписали в.о. Голови ДФС Олександр Власов та Голова Державного митного комітету Республіки Білорусь Юрій Сенько.

За словами в. о. Голови ДФС, цей документ, підписаний у рамах робочого візиту до м. Брюссель (Королівство Бельгія), сприятиме підвищенню ефективності співпраці у сфері обміну інформацією про можливі порушення на каналі авіаційних перевезень.

«Ми очікуємо активізації взаємодії правоохоронних підрозділів двох країн з метою боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом через державні кордони України та Республіки Білорусь», - підкреслив Олександр Власов.

Він також зазначив, що протидія митним правопорушенням, зокрема, незаконному переміщення тютюнових виробів, залишається одним з пріоритетів у взаємодії між митними органами України та Республіки Білорусь.

Загалом з початку 2019 року на українсько-білоруській ділянці кордону попереджено 1 160 фактів порушення митних правил на суму 32,3 млн грн.  З незаконного обігу вилучено товарів вартістю 7,7 млн грн, а саме:

- промислових товарів, сировини, матеріалів – вартістю 0,8 млн грн;

- транспортних засобів – вартістю 1,5 млн грн;

- готівкових валютних коштів – еквівалент 1,7 млн грн;

- продовольчих товарів і сільськогосподарської продукції – на 3,7 млн грн, з яких тютюнових виробів – 3,1 млн шт.

У рамках перевірки законності експортно-імпортнім операцій до митних органів Республіки Білорусь з початку 2019 року направлено 35 запитів про надання взаємної адміністративної допомоги.

Від митних органів Республіки Білорусь отримано майже 100 звернень про надання допомоги у проведенні перевірок та розслідувань, на які митницями ДФС надано відповіді.

Серед порушень, які виявляються на українсько-білоруській ділянці кордону здебільшого фіксуються факти надання неправдивої інформації про кількість переміщуваних товарів, у т.ч. тих, які прямують транзитом з Турецької Республіки, а також надання підроблених документів.

(Інформація прес-служби ДФС України).

 

Підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Туніської Республіки про співробітництво та взаємну допомогу в митних справах

В. о. Голови ДФС Олександр Власов та Генеральний директор Митної адміністрації Тунісу Юсеф Зуагі підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Туніської Республіки про співробітництво та взаємну допомогу в митних справах. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України Олександру Власову надано повноваження на підписання цієї угоди.

Документом, зокрема, передбачено надання взаємної адміністративної допомоги в митній сфері з метою протидії митним правопорушенням та їх запобігання.

У рамках Угоди митні адміністрації двох країн направлятимуть запити про проведення перевірки законності здійснення зовнішньоекономічних операцій та обмінюватимуться інформацією з метою запобігання митним правопорушенням.

«Підписання міжурядової українсько-туніської Угоди про співробітництво та взаємну допомогу надзвичайно важливе в контексті розвитку відносин між Україною та Тунісом як у митній справі, так і в цілому. Впевнений, що з набуттям чинності цією Угодою торговельно-економічним відносинам між двома країнами буде надано нового імпульсу», – зазначив Олександр Власов.

Він висловив переконання, що співпраця між митними органами України та Тунісу буде і надалі розвиватися.

«Ми маємо багато схожого у структурі та завданнях, які стоять перед нашими адміністраціями, а також спільні інтереси щодо розвитку сучасної та модернізованої митниці України та Тунісу», - підкреслив Олександр Власов.

За словами очільника ДФС, товарообіг між Україною та Тунісом за перші п’ять місяців цього року склав 200 млн дол. США. Імпорт з Тунісу в Україну становив 8 млн дол. США,  експорт з України в Туніс – 186 млн дол. США.

Основними товарами імпорту з Тунісу в Україну є промислові товари — 3 млн дол. США, споживчі товари — 3 млн дол. США, продовольчі товари та напої – 1 млн. дол. США. Основними товарами експорту з України до Тунісу  є  продовольчі товари та напої – 102 млн  дол. США та промислові товари – 84 млн дол. США.

(Інформація прес-служби ДФС України).

 

Керівництво ГУ ДФС у Дніпропетровській області прийняло участь у засіданні колегії Державної служби України з питань праці

За організацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, на чолі Голови Державної служби України з питань праці, Голови колегії Романа Чернеги у будівлі Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання колегії Державної служби України з питань праці.

У заході прийняли участь представники Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, Державної служби України з питань праці та керівник ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

На колегії розглядалися питання стосовно стану державного нагляду, промислової безпеки та охорони праці на підприємствах вугільної промисловості; застосування вимог нормативно-правових актів з охорони праці у сфері котлонагляду та підіймальних споруд з урахуванням змін у законодавстві; результатів роботи територіальних органів держпраці у частині здійснення державного контролю щодо своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати; заходів державного нагляду у сфері охорони праці та промислової безпеки та їх впливу на стан виробничого травматизму у галузях національної економіки у першому півріччі 2019 року і інші.

З доповіддю щодо легалізації найманої праці та заробітної плати і неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин виступила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна. Вона зазначила: «Основним показником роботи фіскальної служби області є 100 відсоткове забезпечення надходжень до державного та місцевих бюджетів податками та зборами. Бюджетоутворюючим податком є податок на доходи фізичних осіб. А зростання надходжень з цього податку дуже важливе, як для державного, так і місцевого бюджетів».

Спільними зусиллями фіскальної служби, Пенсійного фонду, Держпраці та органами місцевого самоврядування проведена широкомасштабна роз’яснювальна кампанія, завдяки якої легалізовано більше 100 тис. працівників у минулому році та майже  7 тисяч найманих працівників у поточному році. «Детінізація» принесла бюджету близько 30 мільйонів гривень додаткових надходжень з податку на доходи фізичних осіб та 54 мільйони гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З початку року Комісіями, створеними при органах виконавчої влади з питання підвищення рівня заробітної плати та легалізації найманої праці, проведені зустрічі з 3600 суб’єктами господарювання.

Ці зустрічі дали позитивні результати, та до бюджету додатково надійшло близько 10 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.

Також Ірина Сікіріна у виступі зауважила, що фіскальна служба області відповідно до Податкового кодексу України здійснює перевірки платників та у разі виявлення порушень трудового законодавства передає матеріали до Головного управління Держпраці у Дніпроопетровській області. Заходи, які вживає ГУ ДФС у Дніпропетровській області з Пенсійним фондом та Головним управлінням Держпраці Дніпропетровської області, дозволяють не тільки збільшити відрахування до бюджету, але й забезпечити захист прав громадян.

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега ознайомив учасників заходу з Планом роботи колегії Державної служби України з питань праці на ІІ півріччя 2019 року.

Засідання пройшло в атмосфері конструктивного обговорення нагальних питань і шляхів їх вирішення.

 

На Дніпропетровщині надходження єдиного внеску зросли майже на 20 відсотків

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Днепропетровска Новости Никополя

05.07.2019 14:40