Новини Волноваської ОДПІ

За несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи передбачено адміністративну відповідальність
Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що 02.05.2018 – останній день для подання декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація про доходи).
Відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення(далі – КУпАП) неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, – тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою ст. 164¹ КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації про доходи (у т.ч. при реалізації права на податкову знижку).
Слід зазначити, якщо норми законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для відповідного року (п. 5 підрозділ 1 розділу ХХ ПКУ).
Затверджено Довідники податкових пільг станом на 1 квітня 2018 року
Державною фіскальною службою України 06.04.2018 року затверджено:
Довідник № 87/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету станом на 01.04.2018 р.;
Довідник № 87/2 інших податкових пільг станом на 01.04.2018 р.
Платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).
Звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду.
У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
Оскільки Податковим кодексом передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) у вигляді Звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції.
Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою КМУ від 27.12.2010 № 1233.
Громадяни, які надавали в оренду майно, мають задекларувати свої доходи
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (ст.164 Податкового кодексу України).
Оподатковуються доходи від надання в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок.
Крім того, оподатковуються також доходи, отримані від надання в прокат автотранспорту та іншого рухомого майна.
Сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від надання в оренду майна у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до органу фіскальної служби.
Нагадуємо, що останній день подання декларації - 02 травня 2018 року.
Крім того, фізична особа зобов‘язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов‘язання, зазначену в поданій нею декларації.
В Електронному кабінеті запроваджено сервіс з подання скарги на рішення комісій щодо відмови у реєстрації податкових накладних
Державна фіскальна служба запровадила новий сервіс – подання скарги на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі – Скарга) в електронному вигляді.
Створити та надіслати Скаргу а також заяву про відмову від поданої скарги (далі – Заява) платник має змогу через Електронний кабінет, вхід до якого здійснюється за адресою:cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.
Також для формування Скарги або Заяви в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).
Так, Скарга направляється за формою J(F)1313201. До Скарги подаються документи про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригування за формою J(F)1360102. Кожен документ, що додається до Скарги надсилається окремим додатком у форматі pdf та повинен мати розмір не більше 2 мегабайт.
У разі відкликання Скарги до прийняття рішення комісією ДФС з питань розгляду скарг, платник податків має право подати Заяву за формою J(F)1313301.
Електронні формати Скарги та Заяви розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.
Новий сервіс подання скарги на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації в електронному вигляді запроваджено відповідно до Порядку розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 21.02.2018 №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Особливості формування податкового кредиту
У зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VІІІ, зокрема в частині реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних /розрахунків коригування до податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено, фіскальна служба повідомляє наступне.
Згідно з п.201.16.4 ст.201 ПКУ в редакції, чинній до 31.12.2017, та п.19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, податкові накладні /розрахунки коригування, реєстрацію яких було зупинено, реєструються у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
Згідно змін, внесених Законом №2245 у п.201.16 ст.201ПКУ, реєстрація податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Розділ XX "Перехідні положення" ПКУ доповнено п.571, згідно з яким податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, реєструються з урахуванням вимог п.2001.3 та 2001.9 ст.2001 та п.201.10 ст.201 ПКУ не пізніше 2 січня 2018 року, крім:
- податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до п.201.16.2 ст.201 ПКУ;
- податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації ПН/РК у Єдиному реєстрі податкових накладних, по яких станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ з 1 грудня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 2245 та щодо яких платником податку після 1 грудня 2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до п.201.16.2 п.201.16 ст.201 ПКУ, реєструються у Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, що діяв до набрання чинності Законом №2245 щодо зупинення реєстрації ПН/РК у Єдиному реєстрі податкових накладних.
У разі якщо протягом п’яти робочих днів з дня подання пояснень і копій документів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація таких ПН/РК здійснюється на наступний робочий день за днем закінчення строку розгляду пояснень і копій документів платника податку.
Дія абзацу третього п.201.10 ст.201 ПКУ зупиняється до дня набрання чинності порядком, затвердженим відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ.
У зв’язку з цим суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ та які відповідно до п.57 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ були зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних 2 січня 2018 року, платники податку можуть включити до складу податкового кредиту у податковій звітності з ПДВ за грудень 2017 року або за будь-який наступний звітний (податковий) період протягом 1095 календарних днів з дати складення таких ПН/РК.
З таким роз’ясненням можна ознайомитись у листі ДФС України від 03.03.2018 №6443/7/99-99-15-03-02-17 "Про особливості формування податкового кредиту".
Припинення діяльності ФОП: коли подається декларація
У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП за рішенням цієї особи останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, що настає за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Отже, фізичні особи, які перебували на загальній системі, стосовно яких починаючи з 01.01.2017 р. до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування востаннє за звітний період з дня, що настає за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення такої реєстрації.
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, який є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу). Нормами Кодексу не передбачено подання ліквідаційної звітності для фізичних осіб, які перебували на спрощеній системі оподаткування.
Отже, фізичні особи, стосовно яких починаючи з 01.01.2017 р. до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають податкові декларації платника єдиного податку — ФОП востаннє за податковий (звітний) квартал, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року у строки, визначені пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Кодексу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календар
До завершення кампанії декларування доходів громадян залишилися лічені дні
Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує громадянам, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік — 02.05.2018.
У декларації фізичні особи — платники податків зобов’язані задекларувати доходи, отримані ними протягом 2017 року, та самостійно визначити податкові зобов’язання з ПДФО за відповідними ставками (18 або 5 %) і військового збору за ставкою 1,5 %.
Податковим кодексом визначено, які види доходів, отримані протягом звітного року, зобов’язані декларувати фізичні особи.
Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2017 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:
• доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
• дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
• інвестиційний прибуток;
• вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна, не від членів першого та другого ступення споріднення;
• іноземні доходи.
Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.
Джерело: guru.ua
Категорії: Новости Волновахи
25.04.2018 12:35