Новини Волноваської ОДПІ

Через КПВВ «Мар’їнка» намагалися перевезти 65 банківських карток у бензобаку автомобіля
На лінії розмежування співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») спільно з прикордонниками затримали автомобіль, в якому приховали платіжні картки, аби перевезти їх на підконтрольну територію України.
Автомобіль “Део Ланос” рухався через контрольно-пропускний пункт «Мар’їнка» під керуванням громадянина України. Під час поглибленого огляду транспортного засобу було виявлено схованку, зокрема, в бензобаку автомобіля знаходилось 65 банківських карток.
За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодекса України про адміністративні правопорушення (порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції).
Зібрані матеріали направлено до суду для прийняття законного рішення. Правопорушнику загрожують адміністративні санкції.
У 2017 році мешканці Донецької області сплатили
8,5 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб
За дванадцять місяців 2017 року до зведеного бюджету країни від платників Донецької області надійшло 8 млрд 501 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1 млрд 454 млн грн перевищує показники 2016 року. Податок на доходи фізичних осіб залишається одним з основних бюджетоутворюючих елементів, на нього припадає 52% від усіх перерахувань суб’єктів господарювання області.
Насамперед, зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб відбувається завдяки високій відповідальності роботодавців Донеччини як перед найманими працівниками в частині забезпечення державних гарантій в оплаті праці, так і перед територіальними громадами області, адже основна сума сплаченого податку, а саме 75%, залишається в розпорядженні місцевих громад для подальшого розвитку регіону та фінансування заходів у соціальній сфері.
Так, у 2017 році до місцевих бюджетів області надійшло 6,3 млрд гривень зазначеного податку. Натомість, до Державного бюджету України за січень-грудень 2017 року надійшло понад 2,1 млрд грн податку на доходи фізичних осіб.
У зв’язку з підвищенням з 1 січня 2018 року рівня мінімальної заробітної плати до 3723 гривень, Головне управління ДФС у Донецької області закликає роботодавців і надалі сумлінно виконувати свої обов’язки перед найманими працівниками.
Одночасно повідомляємо, що з 1 січня 2018 року розпочато кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Податкова декларація про майновий стан та доходи, отримані громадянами у 2017 році, подається до органів Державної фіскальної служби за місцем реєстрації громадян. З більш
детальною інформацією щодо контактів та адрес Центрів обслуговування платників можна ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДФС у Донецькій області за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.
Донеччина: спецпідрозділ «Фантом» звітував про результати роботи у
січні 2018 року
За підсумками січня 2018 року внаслідок проведення контрольно-дозвільних процедур на лінії розмежування співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області (спецпідрозділ «Фантом») на контрольних пунктах в‘їзду-виїзду проведено огляд та пропуск понад 101 тис. транспортних засобів і 531 тис. громадян. Через порушення вимог наказу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України №39 від 24.03.2017 повернуто 409 транспортних засобів. Проведено огляд речей 82 переселенців, які виїхали з тимчасово неконтрольованої території України. Оглянуто 28 гуманітарних вантажів загальною вагою 466 тонн.
Впродовж січня виявлено 32 факти порушення порядку переміщення товарів, здійснення господарської діяльності у зоні проведення АТО. Так, складено 27 адмінпротоколів за ст. 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) за фактами порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції та 5 адмінпротоколів за ст. 164 КУпАП відносно осіб, які надавали послуги з перевезення пасажирів через лінію зіткнення без наявності дозвільних документів.
Загалом з початку року з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 11,5 млн грн, з яких 10,5 млн грн складають товари підакцизної групи. Зокрема, тютюнових виробів – на 9,3 млн грн, алкогольних напоїв – на 1,2 млн грн, паливно-мастильних матеріалів – на 117 тис. гривень.
Тривають заходи зі скорочення тіньового ринку підакцизних товарів.
Так, у січні цього року вилучено 2170 пачок сигарет вартістю 70 тис. грн, які намагались перевезти через КПВВ «Гнутово» на тимчасово непідконтрольну територію, використовуючи автомобіль із подвійним дном у кузові.
На КПВВ «Мар’їнка» водій автомобіля Део Ланос, який раніше притягався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, намагався приховати від фіскального контролю 628 пачок сигарет. Для схованок були використані конструктивні порожнини транспортного засобу. Тютюнові вироби на суму 20,5 тис. грн вилучені. За повторне вчинення правопорушення протягом року відносно громадянина складений адмінпротокол за ч. 2 ст. 204-3 КУпАП.
В межах операції «Акциз-2018» поблизу лінії розмежування у «сірій зоні» був виявлений склад з контрафактними сигаретами, які були виготовлені на тимчасово окупованій території та незаконно ввезені на мирну територію для подальшої реалізації. В результаті заходів вилучено 4,5 тис. пачок тютюнових виробів, обклеєних марками акцизного податку з ознаками підробки, на загальну суму 133 тис. гривень. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате кримінальне провадження за ч.1 ст. 204 Кримінального кодексу України.
Крім цього, в рамках проведення заходів з протидії порушенням антикорупційного законодавства, співробітниками спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» спільно із прикордонниками задокументовано 4 пропозиції надання неправомірної вигоди громадянами, які рухались через лінію розмежування з тимчасово непідконтрольної території. Матеріали щодо незаконних пропозицій та громадяни передані працівникам Національної поліції для прийняття рішення згідно чинного законодавства.
Донеччина: податковою міліцією вилучено партію алкогольних напоїв та тютюнових виробів на 540 тис. гривень
В рамках проведення операції «Акциз-2018» встановлено, що на території Донецької області ведеться підприємницька діяльність щодо збуту алкогольних напоїв та тютюнових виробів без відповідних дозвільних документів.
Як показала перевірка, місцевими жителями м. Маріуполь та м. Бахмут Донецької області здійснювалась реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без державної реєстрації як суб’єктів господарської діяльності та одержання ліцензії на торгівлю.
За результатами проведених заходів співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області спільно з управлінням оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») вилучено з незаконного обороту підакцизних товарів загальною вартістю майже 540 тис. грн (в т.ч. 3075 пляшок алкогольних напоїв на 285 тис. грн. та 9822 пачки тютюнових виробів на 255 тис. гривень.
Складено протокол про адміністративне порушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Оновлено довідник типів об'єктів оподаткування, які зазначаються в ф. № 20-ОПП Державна фіскальна служба оновила довідник типів об'єктів оподаткування станом на 25.01.2018 року.
Відповідно до Порядку повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Декларування доходів 2018: подарунок з-за кордону
Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує щодо оподаткування подарунку, отриманого фізичною особою - резидентом за кордоном, та повідомляє наступне.
Порядок оподаткування іноземних доходів передбачено п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України ( далі – Кодекс), п.п. 170.11.1 якого визначено, у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою 18 %, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу.
Абзацом першим п.п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу встановлено, що у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
Відповідно до п. 13.4 ст. 13 Кодексу суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими Кодексом.
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ст. 13 Кодексу).
Також зазначений дохід є об'єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу).
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Кодексу.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу, згідно з п.п. 168.2.1 п. 168.2 якої платник податку, що отримує, зокрема, іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок (військовий збір) з таких доходів.
Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) передбачено ст. 179 Кодексу.
Отже, дохід, отриманий фізичною особою - резидентом з джерел за межами України у вигляді подарунка, включається до її загального річного оподатковуваного доходу як іноземний дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.
Для отримання податкової знижки необхідно подати декларацію до 31 грудня
З 1 січня 2018 року стартувала компанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.
Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України.
Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на навчання в вищих та професійно-технічних закладах, на отримання доступного житла за державними програмами, на оплату допоміжних репродуктивних технологій, а також пов’язані зі сплатою відсотків за іпотечним кредитом, внесків на благодійність, страхових платежів (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.
Для отримання знижки необхідно заповнити та до 31 грудня подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи. У декларації необхідно вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у вигляді заробітної плати.
До заробітної плати належать основна та додаткова винагороди, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.
Після отримання декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.
Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2017 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2018 року.
Детальніше про право на отримання податкової знижки громадянами можна ознайомитися на веб-порталі ДФС у банері «Деклараційна компанія-2018» за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/
Для подання декларації про доходи держслужбовці повинні використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису
Для подання декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Разом з цим, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадова особа органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.
Для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК та авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) і ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»). Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування розміщено на веб-сайті НАЗК.
Нагадаємо, що відповідно до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» зі змінами та доповненнями, починаючи з 1 січня до 1 квітня особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі –
НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Тож, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП рекомендуємо завчасно звернутися до АЦСК ІДД ДФС.
«Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій» та «Рекомендації до чергового етапу електронного декларування» розміщено на веб-сайті НАЗК у розділі «Декларування».
Довідкові служби НАЗК:
Довідка щодо заповнення декларацій: +38 (044) 200-08-29. Технічна допомога: +38 (044) 200-06-94, support@nazk.gov.ua.
Джерело: guru.ua
Категорії: Новости Волновахи
01.02.2018 11:09