Новини Волноваської ОДПІ

Зміни у законодавстві щодо звільнення деяких категорій платників від сплати ЄСВ
Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії» внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а саме, викладено в новій редакції частину четверту статті 4 Закону № 2464, згідно з якою від сплати єдиного внеску за себе звільняються особи, зазначені у пунктах 4 та 5 частини першої цієї статті, якщо вони отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відповідні зміни набрали чинності з 01 січня 2018 року.
Отже, зазначена пільга поширюватиметься на:
· фізичних осіб-підприємців, незалежно від обраної системи оподаткування;
· членів фермерського господарства, які підпадають під визначення платників єдиного
внеску (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах).
Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону № 1058, а саме, досягнення віку за наявності страхового стажу тривалістю, зазначеною у частинах першій – п’ятій цієї статті.
Крім того, законодавством передбачено призначення пенсій за віком раніше встановленого статтею 26 Закону № 1058 віку. Це – пенсії за віком на пільгових умовах, дострокові пенсії за віком та пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку.
Отже, звільнятимуться від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, віднесені до платників єдиного внеску, які:
- отримують пенсію за віком, [у тому числі на пільгових умовах (передбачені частинами другою та третьою статті 114, пунктом 2 розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058), дострокову пенсію (передбачені частиною першою статті 115, пунктом 72 розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058), зі зниженням пенсійного віку (передбачені статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»)];
- є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;
- досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).
Зазначена пільга не поширюється на осіб, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не осягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, а також на осіб, які отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058.
Варто зазначити, що частинами першою–третьою та п’ятою статті 26 Закону № 1058 передбачено, що вік виходу для права на призначення пенсії особі залежить від тривалості страхового стражу.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Донеччина: на потреби української армії у 2017 році сплачено 442 млн грн військового збору
За 2017 рік мешканцями Донецької області до бюджету сплачено 442 млн грн військового збору. Лише у грудні на підтримку армії спрямовано 52 млн гривень податку, що більше відповідного періоду 2016 року на 22 %.
Важливим джерелом наповнення державної казни є робота фіскальних органів Донецької області з легалізації ринку праці та протидії виплатам неофіційних заробітних плат. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків. І позитивна динаміка зростання надходжень військового збору – це підтвердження саме того, що все більше роботодавців відмовляються від виплат заробітної плати в «конвертах» та офіційно оформлюють працівників.
Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.
Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує, що військовий збір – внесок кожного громадянина на зміцнення обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі.
Податковою міліцією Донеччини попереджено незаконне
відшкодування з бюджету ПДВ майже на 10 млн гривень
Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області в ході проведення заходів, спрямованих на попередження незаконного відшкодування ПДВ, встановлено, що службовими особами однієї з компаній Донеччини у період січня-липня 2015 року було заявлено до відшкодування з бюджету близько 10 млн грн податку на додану вартість.
Зазначене бюджетне відшкодування ПДВ, у порушення низки статей Податкового Кодексу, було відображено фігурантами у бухгалтерському та податковому обліку підприємства безпідставно, що могло призвести до незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість у сумі близько 10 млн гривень.
Таким чином, внаслідок заходів, вжитих працівниками податкової міліції попереджено факт незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість у сумі майже 10 млн гривень.
За даним фактом слідчим управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області за матеріалами оперативного управління Головного управління ДФС у Донецькій області зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах).
Слідство триває.
В «сірій зоні» на Донеччині податкова міліція виявила склад
з контрафактними сигаретами
Співробітники управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з оперативним управлінням Головного управління ДФС
у Донецькій області, в рамках операцій «Акциз-2018» та «Рубіж-2018», виявили поблизу лінії розмежування склад з контрафактними сигаретами для перепродажу на підконтрольній Україні території.
Встановлено, що в «сірій зоні» в одному із сіл Волноваського району Донецької області в приміщенні покинутої тваринницької ферми здійснюється накопичення тютюнових виробів, які, за оперативними даними, виготовлені на тимчасово окупованій території та незаконно ввезені на мирну територію для подальшої реалізації.
В ході заходів правоохоронці виявили у підпільному складі майже 4,5 тис. пачок тютюнових виробів «Прима оптима червона» з вітчизняними марками акцизного податку з явними ознаками підробки, а також сигарет «Наша марка», «Marvel», «NZ» без марок акцизного податку. Їх загальна вартість попередньо оцінена у 133 тис. гривень.
На даний час тривають заходи щодо встановлення кола осіб, причетних до незаконних поставок контрафактних підакцизних товарів.
Протягом січня-грудня 2017 року Донецька митниця спрямувала до бюджету більше 6,6 млрд гривень
Більше 6,6 млрд грн митних платежів перераховано Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України протягом 12 місяців 2017 року. В порівнянні з відповідним періодом 2016 року збільшення надходжень становить 91,2%, або 3 млрд 152,1 млн гривень. Зростання спостерігалось по всіх основних податках, таких як ПДВ, акцизний збір, ввізне мито. За результатами роботи митниці протягом року найбільші суми перерахувань до казни держави зафіксовані у липні, листопаді та грудні минулого року.
Додаткові надходження, пов’язані з неупередженою та кропіткою роботою в напрямку контролю чистоти декларування, дозволили додатково залучити до скарбниці країни більше 225 млн гривень.
Як повідомлялось раніше, за рахунок перевиконання Донецькою митницею ДФС на 2 млрд 669 млн грн доведеного загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, на реконструкцію автомобільних шляхів області за січень – грудень 2017 року направлено більше 1 млрд 28 млн гривень.
Враховуючи специфіку функціонування Донецького регіону та основні потреби найпотужніших підприємств-виробників Донеччини, за підсумками роботи січня – грудня 2017 року основним бюджетоформуючим товаром по Донецькій митниці ДФС залишається вугілля – більше 47 % від загальних перерахувань у держбюджет, або 3,1 млрд гривень. Також до п’ятірки лідерів увійшли: промислове обладнання та транспорт, кокс, вогнетривкі матеріали та вироби, феросплави. Питома вага сплачених податків по зазначеним бюджетоформуючим товарам у загальних перерахуваннях податків і зборів у держбюджет за січень – грудень 2017 року становить майже 31%, або 2 млрд 26 млн гривень.
В рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, у 2017 році в митниці видано 1767 сертифікатів форми EUR1, що майже на 12%, або 190 сертифікатів, перевищує показник 2016 року. Найбільша кількість Сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн Європейського Союзу: Німеччина, Італія, Румунія, Польща, Словенія. У розрізі товарів найбільша кількість Сертифікатів видана на наступні товари: «свинець», «сплав свинцю» «частини прокатного стану», «частини правильної машини»; «натуральний бджолиний мед»; «плитка керамічна»; «халва соняшникова».
Останній термін подання звітності та сплати по ЄСВ для підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування, 9 лютого 2018 року
Платники єдиного внеску загальної системи оподаткування, зобов'язані сплатити єдиний внесок, нарахований за 2017 рік, до 10 лютого 2018 року.
Базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.
У разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники також зобов'язані визначити базу нарахування. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (22 відсотки від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2017) або 704 грн. на місяць (3200 грн х 22%).
Тож, мінімальна сума єдиного внеску за 2017 рік, яку необхідно сплатити фізичним особам - підприємцям, що перебувають на загальній системі оподаткування, складатиме 8448 грн. (704 грн. х 12 міс.). Останній день сплати – 9 лютого 2018 року.
Поряд з цим, фізичні особи - підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, до 10 лютого 2018 року повинні подати за себе Звіт за 2017 рік про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою згідно таблиці 1 додатка 5 встановленої законодавством форми звітності із зазначенням типу форми «початкова».
Застосування податкової соціальної пільги в 2018 році
Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
Законом України "Про державний бюджет на 2018 рік" від 07.12.2017 року № 2246 V-ІІІ, з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено в розмірі 1762 грн.
Отже розмір доходу (заробітної плати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2018 році, становить 2470 грн. на місяць (1762 грн. х 1,4).
Зазначена норма передбачена пп. 169.4.1 ст. 169 Податкового Кодексу України.
Змінено ставки акцизного податку на тютюнові вироби
Зростання акцизів відбуватиметься у декілька етапів. Максимальний розмір буде досягнуто в 2025 році.
Так, відповідно до пп. 215.3.2 Податкового кодексу України, специфічні ставки акцизного податку на продукцію, що відповідає кодам 2401, 2402 10 00 00 і 2403 УКТ ВЭД, зростуть з 559,78 до 2601,91 грн. за 1 кілограм (нетто), а ставки акцизу на сигарети
без фільтру, цигарки, а також сигарети з фільтром (коди 2402 20 90 10 і 2402 20 90 20 УКТ ЗЕД, відповідно) - з 445,56 до 2071,01 грн. за 1000 штук.
Крім того, збільшується розмір мінімального акцизного податкового зобов'язання по сплаті акцизного податку з тютюнових виробів - сигарет без фільтру, цигарок, а також сигарет з фільтром - з 596,05 до 2770,50 грн. (пп. 215.3.3 НКУ).
Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що ставки, і розмір мінімального акцизного податкового зобов'язання зростатимуть у декілька етапів.
Так, в період з 01.01.2018 до 31.12.2018:
- специфічні ставки акцизного податку на продукцію, що відповідає кодам 2401, 2402 10 00 00 і 2403 УКТ ВЭД, складуть 726,15 грн. за 1 кілограм (нетто);
- специфічні ставки акцизного податку на продукцію, що відповідає кодам 2402 20 90 10 і 2402 20 90 20 УКТ ВЭД, - 577,98 грн. за 1000 штук;
- мінімальне акцизне податкове зобов'язання по сплаті акцизного податку з тютюнових виробів - 773,20 гривень.
До уваги громадян! Кампанія декларування – 2018 розпочалася
Волноваська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року.
Громадяни зобов’язані включити суму отриманих протягом 2017 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2018 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) за наслідками звітного 2017 року, а також нарахувати і сплатити до 1 серпня 2018 року податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовий збір з таких доходів.
Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:
- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини, за якими не було сплачено ПДФО та військовий збір, тощо;
- від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто 9600 грн. за 2017 рік (3200 грн. х 12 міс. х 25% = 9600 грн.);
- інвестиційного доходу;
- іноземного доходу;
- в інших, передбачених ПКУ випадках.
Звертаємо увагу, що з 1 січня 2018 року декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.
З детальною інформацією щодо порядку заповнення декларації та її формою можна ознайомитись на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням :http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2018
До відома підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп
Волноваська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.293.2 ст.293 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для підприємців першої та другої груп встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад у розрахунку на календарний місяць:
- для першої групи платників – у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня податкового року (на 1 січня 2018 року – 1762 грн.);
- для другої групи платників – у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року (на 1 січня 2018р. – 3723 грн.).
У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку (п.293.7. ст. 293 ПКУ):
- для першої групи - у розмірі 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму (176 грн.20 коп.);
для другої групи – 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (744 грн.60коп.).
Про сплату громадянином податку при продажі рухомого майна
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна визначено ст. 173 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2 статті 167 Кодексу, тобто 5%.
Для цілей цієї статті під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об'єкти рухомого майна, крім їх успадкування та дарування.
Дохід від продажу об'єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.
Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).
Як виняток, під час продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда протягом звітного (податкового) року доходи продавця від зазначених операцій не оподатковуються .
Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.
У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками 5% з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі-продажу чи в окремій заяві.
У разі якщо об'єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи - підприємця, або укладення та оформлення договорів відчуження транспортних засобів у присутності посадових осіб органів, які здійснюють реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів, такий посередник або відповідний орган виконує функції податкового агента стосовно подання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладання договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна.
Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується в порядку, встановленому для резидентів, за ставкою 18% .
Слід зазначити, що платник податку до 1 травня року, що настає за звітним, зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) до органів державної податкової служби за місцем реєстрації.
Згідно із п. 179.2 ст. 179 Кодексу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.
На Донеччині детінізовано працю понад 7 тис. працівників
Одним з нагальних питань, яке потребує цілеспрямованого підходу щодо його вирішення, є легалізація трудових відносин та заробітної плати. Адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються законних соціальних гарантій.
Дбаючи про повернення втрачених ресурсів в економіку держави, фіскальна служба Донецької області продовжує вживати заходи щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, що дасть можливість підвищити соціальний захист громадян та спрямувати кошти на розвиток регіону.
За минулий рік у регіоні роботодавці офіційно працевлаштували 7012 громадян, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 5,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,7 млн грн військового збору, а також 6,2 млн грн єдиного внеску.
Продовжується робота податківців і з підприємствами регіону в питаннях додержання мінімальних гарантій в оплаті праці. За рахунок підвищення заробітної плати 1906 підприємствами регіону бюджет додатково отримав 10,3 млн грн податків, зборів та єдиного внеску.
Нагадуємо, що Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 3723 гривні.
З початку року, завдяки проведеній роботі з виявлення та упередження ухилення від оподаткування доходів громадян, до державної реєстрації залучено 2754 громадянина, які здійснювали підприємницьку діяльність без
реєстрації, а до бюджету додатково сплачено 9,1 млн грн податків, зборів та єдиного внеску.
Шановні громадяни! Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує: вимагайте від роботодавців офіційного працевлаштування!
Джерело: guru.ua
Категорії: Новости Волновахи
24.01.2018 11:38