Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської ОДПІ
«Акциз-2018»: на Донеччині з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 620 тисяч гривень

З початком нового року податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області розпочато щорічне проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів, направлених на очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції – «Акциз-2018».
Так, днями співробітниками податкової міліції Донеччини проведено ряд перевірок суб’єктів роздрібної торгівлі на території області, в ході яких було встановлено два факти здійснення підприємницької діяльності по збуту алкогольних напоїв та пально-мастильних матеріалів без державної реєстрації суб’єктів господарської діяльності та без одержання відповідних ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі.
По всім фактам складено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено алкогольних напоїв та пально-мастильних матеріалів на загальну суму 620 тис. гривень.


У 2017 році податковою міліцією Донеччини з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів більше, ніж на 69 мільйонів гривень

Одним з найважливіших напрямків роботи податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області є очищення ринку підакцизних товарів від фальсифікату та незаконно ввезеної на територію України підакцизної продукції. Протягом минулого року проведення належних заходів за вказаним напрямком здійснювалось в рамках загальнодержавної операції «Акциз-2017».
Так, за дванадцять місяців 2017 року в рамках операції вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму понад 69,3 млн грн, з них:
- алкогольних напоїв - на суму 33,3 млн грн;
- спирту - на 4,3 млн грн;
- тютюнових виробів - на 15,5 млн грн;
- тютюну - на 7,3 млн грн;
- пально-мастильних матеріалів - на 4,2 млн грн;
- скрапленого газу - на 0,6 млн грн;
- 12 одиниць автомобільного транспорту - на 4,2 млн гривень.
Крім того, у 2017 році було викрито та припинено незаконну діяльність 5-ти підпільних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв, 1-го підпільного виробництва тютюну та 1-го підпільного виробництва пально-мастильних матеріалів.
Всього в рамках операції «Акциз-2017» до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 14 кримінальних проваджень, за якими вилучено підакцизних товарів на суму близько 47,5 млн гривень.
Головне управління ДФС у Донецькій області наголошує, що протидія потраплянню в обіг різного роду тіньової фальсифікованої продукції не лише запобігає бюджетним втратам, але й упереджує імовірну шкоду, яку може нанести життю та здоров’ю громадян в першу чергу вживання сурогатних алкогольних напоїв.

В Донецькій області за ухилення від сплати податків податкова міліція вилучила партію сигарет майже на 9 млн гривень

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») та оперативного управління ГУ ДФС у Донецькій області був проведений санкціонований обшук одного з філіальних відділень компанії, яка займається оптовою торгівлею тютюновими виробами.
У ході обшуку в складських приміщеннях виявлено 452 тисячі пачок сигарет з фільтром в асортименті, обклеєних марками акцизного податку, отриманими для маркування іншого виду тютюнових виробів, які оподатковуються за меншими ставками, внаслідок чого занижено податкове зобов’язання із акцизного податку на суму понад 3,5 млн гривень.
Загальна вартість вилученого товару складає 8,7 млн гривень.
Триває досудове розслідування.

У Мар’їнці чоловік намагався перемістити через лінію розмежування медикаменти вартістю майже 200 тисяч гривень

Співробітниками управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області («Фантом») спільно з прикордонниками та працівниками СБУ при в’їзді на нульовий блокпост Збройних сил України зупинено 26-річного жителя м. Мар’їнка, який минаючи офіційні пункти пропуску намагався перевезти на тимчасово непідконтрольну територію України лікарські засоби та медикаменти в асортименті загальною вагою 176 кг орієнтовною вартістю 196,5 тис. гривень.
За даним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції).
Складені матеріали направлено до суду для прийняття законного рішення. Правопорушнику загрожують адміністративні санкції.

На збереження довкілля платники Донеччини спрямували більше 931 млн грн екологічного податку

За рахунок екологічного податку суттєво поповнюються бюджети місцевих громад для фінансування заходів, спрямованих на захист довкілля нашої області. З початку року за забруднення навколишнього середовища підприємства Донецької області сплатили майже 931,6 млн грн екологічного податку. Згідно з розподілом коштів із загальної суми до місцевих бюджетів надійшло майже 745,2 млн грн, до державного бюджету – 186,3 млн гривень. Середньомісячний показник надходжень екологічного податку за дванадцять місяців 2017 року по Донецькій області становить понад 77 млн гривень.
Платниками екологічного податку на Донеччині зареєстровано 1518 суб’єктів господарювання - юридичних осіб. Статус платників екологічного податку визначений статтею 240 Податкового кодексу України. До них, зокрема, відносяться суб’єкти господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря стационарними або пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщують відходи тощо.
Частина збору екологічного податку є джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів.
Нагадуємо, що суми екологічного податку обчислюються за податковий (звітний) квартал. Останній день сплати екологічного податку за ІV квартал 2017 року – 19 лютого 2018 року.

Акцизний податок - зміни з 1 січня 2018 року
Працівники фіскальноїхслужби інформують, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 № 2245-VIII, внесені наступні зміни до акцизного податку:
- змінено імперативне зобов’язання норми пункту 4 розділу ХІХ Податкового кодексу України щодо необхідності щорічного подання КМУ законопроекту про збільшення ставок акцизного податку, визначених в абсолютних величинах, на подання такого законопроекту у разі необхідності;
- по алкогольним напоям проведено планове вирівнювання пільгової ставки на коньяк до ставки на інші спиртові дистиляти (загальне збільшення на 12 %);
- уточнено формулювання норми щодо оподаткування акцизним податком за зниженою ставкою зброджених напоїв, одержаних виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту етилового не більше 8,5 % об’ємних одиниць (без додання спирту) задля можливості застосування такої зниженої ставки також для сумішей таких зброджених напоїв та сумішей таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5 відсотка об’ємних одиниць (без додання спирту);
- виключено з підакцизних товарів «Квас живого бродіння» (код 2206 згідно УКТ ЗЕД);
- по тютюновим виробам встановлено графік збільшення специфічних ставок акцизного податку і мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів у 2018 році (з урахуванням попередньої індексації загалом на 29,7%), та у подальшому до 2025 року на 20% щорічно до досягнення мінімального стандарту ЄС (90 євро за 1000 штук);
- з 1 січня 2026 року запроваджено визначення середньозваженої роздрібної вартості сигарет та загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку на сигарети, а також встановлено порядок визначення частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні (60% від вартості) продажу сигарет;
- з 1 липня 2018 року введені окремі марки акцизного податку на інші тютюнові вироби (сигарили);
- перенесено на рік (з 1 січня 2019 року) строк обов’язкового використання витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників на акцизних складах та одночасно з цієї дати запроваджено відповідальність за не обладнання витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками акцизних складів, на яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального та/або відпуск такого пального без використання витратомірів-лічильників та/або рівномірів-лічильників;
- звільнено від оподаткування акцизним податком операції з передачі в межах одного підприємства підакцизної сировини для виробництва не підакцизного бензолу;
- розширено перелік нафтопродуктів, що можуть бути ввезені в якості сировини для виробництва етилену за нульовою ставкою та застосування вексельної форми контролю за цільового використанням пального;
- збільшена кількість випадків застосування нульової ставки акцизного податку при використанні речовин в якості компонентів для виробництва моторних палив;
- передбачена можливість використання засобів електронного зв′язку для передання копії податкового векселя при митному оформленні речовин, що використовуються як компоненти моторних палив та ввозяться на митну територію України з метою використання в хімічній промисловості;
- до 31 грудня 2018 року звільняються від оподаткування акцизним податком операцій з ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України виключно електромобілів (у тому числі вироблених в Україні).


Внесено зміни до плати за землю
З 01.01.2018 р. набрав чинності Закон України від 07.12.2017 р. № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі - Кодекс), зокрема в частині плати за землю, а саме:
встановлено, що річна сума орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути меншою за розмір земельного податку:
– для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, – у розмірі не більше 3% їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% їх нормативної грошової оцінки;
– для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, – у розмірі не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з плати за землю, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені нормами Кодексу;
встановлено, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100%.

Пільги щодо сплати земельного податку: які документи необхідно надати?
Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (посвідчення інваліда першої або другої групи, пенсійне посвідчення (за віком), посвідчення батьків багатодітної сім’ї (які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років), посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (1-3 категорія), посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни» тощо).
Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.
Нагадаємо, підставі пункту 281.1 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:
інваліди першої і другої групи;
фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
пенсіонери (за віком);
ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями;
фізичні особи, визнані Законом України від 28 лютого 1991 року № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із змінами та доповненнями особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Декларацію з податку на прибуток підприємств подаємо за новою формою
Волноваська ОДПІ нагадує, що декларацію з податку на прибуток необхідно подавати за оновленою формою: 09.06.2017 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 р. № 467 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», яким у новій редакції викладено форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств) та форми додатків до неї.
Зокрема, у формі Декларації з’явились нові рядки:
• рядок 07.2 «страхові платежі, страхові внески, страхові премії за договорами перестрахування»;
• рядок 09.1 «сума доходу, що залишився після формування призового (виграшного) фонду (позитивне значення (рядок 09.1.1 – рядок 09.1.2)):»;
• рядок 09.1.1 «загальна сума доходів, отриманих від прийняття ставок у лотерею»;
• рядок 09.1.2 «сума сформованого призового (виграшного) фонду лотереї відповідно до умов її проведення»;
• рядок 09.2 «сума безнадійної заборгованості, визначеної підпунктом «е» підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 розділу І Податкового кодексу України».
Із форми Декларації виключені рядки, пов’язані з розрахунком авансових внесків із податку на прибуток підприємств (рядок 26 – до змін), і рядки щодо виправлення помилок по авансових внесках (рядки 36, 37, 38та 39).
Також змінилася таблиця для відміток про наявність додатків. У ній з’явилося нове поле «ФЗ», в якому платники мають проставляти позначку «+» під час подання разом із декларацією фінансової звітності, адже відповідно до п. 46.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 ПКУ.
Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до цього пункту платниками податку на прибуток, є додатком до Декларації та її невід’ємною частиною.
Внесено зміни до таблиці «Відомості про одночасне подання до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств форм фінансової звітності» (до змін) Декларації. Тепер у формі Декларації вона розміщена відразу за таблицею «Наявність додатків» і має назву «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності».
Крім того, внесено зміни до форм додатків до Декларації, а саме до:
— додатку ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
— додатку ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток підприємств;
— додатку ТЦ «Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку»;
— додатку ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку(и)»;
— додатку РІ «Різниці»;
— додатку АМ «Інформація щодо нарахованої амортизації»;
— додатку ЦП до рядків 4.1.3 ЦП, 4.1.4 ЦП додатка РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
Наказ № 467 набрав чинності з дня його офіційного опублікування (опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 09.06.2017 р. № 45).


Зміни до ПКУ в частині єдиного податку
Законом України від 07.12.2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено незначні зміни і для платників єдиного податку.
Уточнено, що у разі анулювання реєстрації платника ПДВ, єдинники 3 групи зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою 5% (раніше помилково було вказано 3%) або перейти на загальну систему оподаткування.
Крім того, ПКУ доповнено новою нормою, згідно якої платник єдиного податку, який здійснює виплати на користь нерезидента - юридичної особи або уповноваженої особи (крім постійного представництва на території України), нараховує та сплачує податок з доходів нерезидента.

Щодо запровадження ІТС «Електронний кабінет»

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 01 серпня 2017 року за № 942/30810, запроваджено інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет».
Створення ІТС «Електронний кабінет» забезпечено на базі існуючого електронного сервісу «Електронний кабінет платника».
Електронний кабінет має функціональні частини: відкрита (загальнодоступна) та приватна (особистий кабінет).
Для забезпечення взаємодії засобами Електронного кабінету в приватній частині (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою веб-сторінкою користувача, платник податків здійснює електронну ідентифікацію з використанням ЕЦП відповідальних осіб платника (директора, бухгалтера, осіб, які мають право підпису), наданого будь-яким акредитованим центром сертифікації ключів відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».
Приватна частина (особистий кабінет) Електронного кабінету забезпечує надання платнику податків послуг, перелік яких передбачено Податковим кодексом України.
Для забезпечення можливості незалежної перевірки коректності роботи Електронного кабінету у розділі «Електронна звітність» офіційного веб-порталу ДФС розміщено перелік тестових платників.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.


Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

10.01.2018 12:02