Новини Волноваської ОДПІ

У вересні фіскальною службою Донеччини надано майже 21,5 тисяч адміністративних послуг
З початку 2017 року фіскальною службою Донеччини зафіксовано понад 1,3 млн звернень представників бізнесу та громадян за отриманням адміністративних, консультативних та інформаційних послуг.
У вересні 2017 року органами фіскальної служби області надано майже 21,5 тис. адміністративних послуг, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 36%.
Серед адміністративних послуг, що надаються, незмінним залишається попит на видачу картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків - 44% від загальної кількості отриманих послуг. У вересні п.р. громадяни отримали понад 9475 таких карток.
Також запитуваними з боку суб’єктів господарювання є адміністративні послуги з видачі відомостей з ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків – видано 5095 відомостей (23,7%), надання витягу з реєстру єдиного податку – надано 1234 витягів (5,7%), реєстрації книг обліку розрахункових операцій – зареєстровано 1157 книг (5,4%), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – зареєстровано 767 книг (3,6%).
Крім того, Головним управлінням ДФС у Донецькій області у вересні 2017 року видано 639 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами (з них 346 та 293 ліцензій відповідно), анульовано 208 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за заявою суб’єктів господарювання (з них 124 та 84 ліцензій відповідно).
З більш детальною інформацією щодо контактів та адрес Центрів обслуговування платників можна ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДФС у Донецькій області за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/
З початку року податкова міліція Донеччини поповнила держбюджет на 9 мільйонів гривень
За січень – вересень 2017 року за матеріалами оперативного управління Головного управління ДФС у Донецькій області зареєстровано 47 кримінальних проваджень, з них 26 – за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, 12 – реалізації фальсифікованих підакцизних товарів, 2 – фінансування тероризму, 2 – фіктивного підприємництва, 3 – привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем. За кримінальними провадженнями стягнуто до бюджету 9,4 млн грн, з них по закінченим кримінальним провадженням – 2,5 млн гривень.
Також працівниками податкової міліції Донецької області за січень-вересень 2017 року припинено діяльність 3-х «конвертаційних центрів», 5-ти цехів підпільного виробництва лікеро-горілчаних виробів, 1-го підпільного виробництва тютюнових виробів, одного підпільного цеху виробництва пально-мастильних матеріалів та 2-х центрів мінімізації митних платежів.
Спрямовано до суду з обвинувальним актом 14 кримінальних проваджень.
Донецька область займає першість серед областей України за кількістю зареєстрованих громадян
Усі громадяни нашої країни, в той чи іншій мірі, являються платниками податків незалежно від статі, віку та соціального стану. Відповідно до чинного законодавства, сплачуючи податки із різного виду отриманих доходів громадяни повинні мати свій реєстраційний номер облікової картки платника податків. Тому з метою здійснення державою контролю за правильністю нарахування, повнотою та своєчасності перерахувуння податків та платежів до бюджету було створено Державний реестр фізичних осіб (ДРФО) – централізовану базу даних, в якій накопичується інформація про доходи фізичних осіб та суми сплачених ними податків.
За даними Державної фіскальної служби України станом на 01 жовтня 2017 року у Донецькій області зареєстровано понад 4,2 млн громадян, що є найбільшим показником серед регіонів України.
З початку 2017 року органами фіскальної служби Донеччини у ДРФО зареєстровано 18432 громадянина, що на 8,7% меньше відповідного періоду 2016 року.
Певна категорія громадян, зокрема через свої релігійні та інші переконання, відмовляються від присвоєння їм номера облікової картки платника податків. Для таких громадян в ДРФО створено окремий реєстр в якому громадяни обліковуються за прізвищем, ім’ям, по батькові та серію і номером паспорту. У цьому разі у паспортах зазначених осіб фіскальними органами робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорту. На Донеччині зареєстровано 9314 таких громадян.
Зазначимо, що протягом дев’яти місяців 2017 року у Донецькому регіоні в ДРФО внесені дані про 484 іноземних громадян, що на 8,7% менше відповідного періоду 2016 року.
У разі зміни місцезнаходження реєстраційна заява за ф. № 1-ПДВ подається за новим місцезнаходженням
Платник ПДВ (юридична особа та фізична особа підприємець) у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району, подає реєстраційну заяву за ф. № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку).
При цьому подання декларацій з ПДВ та сплата ПДВ юридичною особою здійснюється за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 1 січня наступного року - за новим місцезнаходження (основне місце обліку); подання декларацій з ПДВ та сплата ПДВ фізичною особою - підприємцем здійснюється за новим місцем проживання з дати взяття на облік в контролюючому органі (основне місце обліку).
Перереєстрація платника ПДВ у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району, здійснюється згідно з вимогами ст. 183 р. V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі - ПКУ) та р. IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130 (далі - Положення № 1130).
Для перереєстрації платник ПДВ (юридична особа та фізична особа - підприємець) подає до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку) додаткову реєстраційну заяву за ф. № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» (пункти 183.1, 183.7, 183.15 ст. 183 р. V ПКУ, п. 4.2 р. IV Положення № 1130).
Відповідно до частини восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов’язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Процедури переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) визначені розділом X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 р. № 1588 (далі - Порядок № 1588).
Нормами пункту 10.13 р. X Порядку № 1588 визначено, що у разі зміни місцезнаходження, що пов’язана зі зміною адміністративно-територіальної одиниці, юридичні особи - платники податків до закінчення року обліковуються в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що вони є платниками податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що вони є платниками податків з наступного року.
У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів (п. 7.3 р. VII Порядку № 1588).
Починаючи з 1 січня наступного року, платник податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (основне місце обліку).
Платниками податків, на яких не розповсюджуються норми статті 45 Бюджетного кодексу та п. 7.3 р. VII Порядку № 1588 є:
юридичні особи, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм Господарського кодексу;
відокремлені підрозділи юридичної особи;
самозайняті особи (фізичні особи - підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність).
Для зазначених платників сплата податків та подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням (місцем проживання) з дати взяття на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання).
Фінансову звітність можна подати за допомогою
Електронного кабінету платника
Повідомляємо Вам про можливість подання засобами Електронного кабінету платника Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897 у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. № 467 (далі – Декларація), для платників податку на прибуток з базовим звітним періодом квартал.
Звертаємо увагу, що відповідно до вимог п. 46.2 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платник податку на прибуток подає разом з Декларацією фінансову звітність, яка є невід’ємною частиною Декларації. Оскільки форма Декларації містить обов’язкові для заповнення позначки щодо наявності поданих до Декларації додатків - форм фінансової звітності (абзац 11 п. 48.3 Кодексу), то Декларація подається після подання фінансової звітності і отримання квитанцій щодо її прийняття. Граничний термін подання Податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 3 квартал 2017 року – 09.11.2017 р.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Заборгованість з єдиного соціального внеску розстроченню не підлягає
Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄСВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (ч. 11 ст. 9 Закону № 2464).
Тобто, чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄСВ.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
З початку поточного року Донецька митниця спрямувала до бюджету понад 4,2 млрд гривень
З початку року митниками Донеччини до Державного бюджету України спрямовано понад 4,2 млрд гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, надходження до бюджету за три квартали 2017 року збільшилися майже на 68%, або на 1,7 млрд гривень. Слід зазначити, що лише у вересні казна країни поповнилась більше, ніж на 468 млн гривень митних платежів.
Серед сплачених до скарбниці держави платежів найбільшу частку складає податок на додану вартість, питома вага якого в загальній сумі перерахованих платежів становить 95,9%, або понад 4 млрд гривень.
Стабільна робота найбільших підприємств металургійної, вугільної й машинобудівної галузей Донецького регіону, які в значних обсягах імпортують сировинні матеріали для виробництва власної продукції, протягом січня - вересня поточного року забезпечила зростання середньомісячного показника перерахованих митницею платежів у бюджет до 471 млн грн проти 281 млн грн у минулому році.
За обсягами зовнішньоекономічних операцій суб’єктів, що здійснюють операції з товарами, Донецька митниця ДФС є експортоорієнтовною. Так, до 79 країн світу експортуються товари, що вироблені у Донецькій області. Питома вага експорту до країн ЄС від загального обсягу експорту по вартості залишається на рівні минулого року та складає 51%, але питома вага експорту у ваговому вимірі збільшилась на 4%.
Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами упродовж дев’яти місяців поточного року видано 1246 сертифікатів форми EUR.1. Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС: Італія – 262, Німеччина – 229, Румунія – 173, Польша – 140, Словенія – 119.
Джерело: guru.ua
Категорії: Новости Волновахи
19.10.2017 11:17