Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
Податковою міліцією Донеччини виявлені факти ухилення від сплати податків сільгосппідприємствами

Податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів, направлених на боротьбу зі злочинами, пов’язаними з ухиленням від сплати податків на сільгосппідприємствах.
Так, співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань, оперативного управління та управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області разом з Прокуратурою Донецької області проведено 8 обшуків в рамках розслідування кримінального провадження, порушеного у відношенні посадових осіб одного з сільгосппідприємств Донеччини за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України .
В ході проведених заходів виявлено та вилучено документи бухгалтерського та податкового обліку, чорнові записи, комп’ютерну техніку, документи обліку рогатої худоби, виробництва продукції, велику рогату худобу в кількості 105 голів та 205 голів телят на загальну суму 1,5 млн гривень.
Вилучені документи фінансово-господарської діяльності та чорнові записи долучено до матеріалів кримінального провадження, комп’ютерну техніку спрямовано на експертне дослідження. Тривають слідчі дії.

Податковою міліцією Донеччини припинено незаконне розповсюдження підакцизної продукції, ввезеної з тимчасово окупованої території
Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів в рамках операцій «Акциз-2017» та «Рубіж-2017», направлених на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.
Співробітниками Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з Прокуратурою Донецької області, Управлінням Служби безпеки України в Донецькій області, Краматорським прикордонним загоном Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України
в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України, 17 травня 2017 року було зупинено автомобіль, який здійснював незаконне транспортування фальсифікованих тютюнових виробів з тимчасово окупованої території.
За результатами проведеного огляду було виявлено 48 ящиків тютюнових виробів торгової марки «Наша марка» (походженням з міста Ростов-на-Дону, Російська Федерація) без марок акцизного податку і з ознаками підробки та встановлено, що наявна акцизна продукція завезена з Російської Федерації на митну територію України поза митним контролем через тимчасово окуповану територію для подальшого транспортування та реалізації на території України.
З незаконного обігу вилучено 24 тис. пачок фальсифікованих тютюнових виробів на суму 600 тис. грн та автомобіль вартістю 600 тис. гривень.
Тривають слідчі дії.



Застосування РРО при торгівлі фізичними особами – підприємцями, платниками єдиного податку уживаними товарами

Волноваська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області інформує щодо необхідності застосовування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) при торгівлі фізичними особами – підприємцями, платниками єдиного податку уживаними товарами.
Згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи та другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Також, згідно з п. 6 ст. 9 у редакції Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», чинній з 01.01.2017 (далі – Закон №265), РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
За поданням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231 (далі – Перелік №231).
У Переліку №231 зазначаються коди УКТ ЗЕД товарів, при цьому класифікація видів економічної діяльності (КВЕД) немає до нього жодного відношення.
З питання уточнення відповідності товарів коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД можна звернутися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень), Науково-дослідного інституту судових експертиз або Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Слід зазначити, що винятків щодо можливості незастосування РРО для товарів, які були раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 18.05.2017 №242/Ч/99-99-14-05-01-14/ІПК) за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/72134.html

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності фізичними особами - підприємцями
Волноваська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області інформує щодо орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності фізичними особами – підприємцями.
Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України (далі - ЗКУ), а справляння плати за землю - Кодексом та Законом України від 6 жовтня 1998 року №161-ХІV «Про оренду землі» (далі - Закон №161).
Пунктом 1 статті 93 ЗКУ встановлено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.
Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності справляється відповідно до вимог статті 288 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Згідно з пунктом 288.1 статті 288 Кодексу підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об'єктом оподаткування - земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (пункти 288.2, 288.3, 288.4 статті 288 Кодексу).
Також статтею 21 Закону №161 встановлено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
Фізичні особи - підприємці, які мають правовстановлюючі документи про право користування земельними ділянками, самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому Кодексом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.3 статті 287 Кодексу).
Відповідно до пункту 287.1 статті 287 Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Статтею 34 Закону №161 визначено, що у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.
Враховуючи викладене, орендна плата за земельну ділянку державної і комунальної власності повинна справлятись орендарем відповідно до договору оренди земельної ділянки до моменту його припинення та повернення земельної ділянки орендодавцю.
Інформацію з зазначеного питання розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (лист ДФС України від 18.05.2017 №277/Б/99-99-13-03-01-14/ІПК) за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx?redirect=pub_card


Запроваджено удосконалений сервіс «Відкриті дані» (тестова версія)
Волноваська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області інформує, що ДФС України з 10.05.2017, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», запроваджено у тестовому режимі удосконалений сервіс «Відкриті дані», за допомогою якого користувачі мають можливість здійснювати:
- перегляд і завантаження наборів даних;
- систематизацію (сортування) наборів даних за визначеними ознаками;
- пошук окремого набору даних серед загального переліку даних.
Сервіс «Відкриті дані» (тестова версія) розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://sfs.gov.ua/.
Водночас зазначаємо, що ДФС України оприлюднюються (оновлюються) набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних за адресою: data.gov.ua


Як особі, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, відобразити операції з постачання товарів/послуг у першій податковій декларації з ПДВ?
Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області повідомляє.
Відповідно до вимог ст.182 та ст.183 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) особа, яка вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку або підлягає обов’язковій реєстрації, подає реєстраційну заяву.
Пунктом 183.9 ст.183 Кодексу передбачено, що у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку з дати визначеної абз.2 – 6 цього пункту.
Згідно з п.202.1 ст.202 Кодексу звітним (податковим) періодом є один календарний місяць. Якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.
Враховуючи викладене, особі, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першу податкову декларацію з ПДВ необхідно подати за наслідками першого повного календарного місяця, яка включає дані за період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем цього першого повного календарного місяця. Дані першого звітного періоду підлягають відображенню по відповідних рядках розділу І податкової декларації з ПДВ.
Відповідне питання та відповідь на нього розміщене у категорії 101.23 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Надає роз’яснення Контакт-центр ДФС України

Волноваська ОДПІ звертає увагу платників податків. що отримати консультацію з питань застосування норм податкового та митного законодавства, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, роботи органів ДФС, сервісів та послуг, які надаються фіскальною службою, можна у Контакт-центрі ДФС України за номером 0-800-501-00-7 (безкоштовно із стаціонарних телефонів).

За повідомленням ДФС України


Сервіс «Пульс»

Волноваська ОДПІ нагадує, що повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС суб’єкти господарювання та громадяни мають можливість за телефоном антикорупційного сервісу «Пульс» ДФС України: (044) 284-00-07 (цілодобово).


На Донеччині в рамках операції «Рубіж-2017» продовжується викриття центрів мінімізації митних платежів
В рамках операції «Рубіж-2017» податковою міліцією Головного управління ДФС у Донецькій області за участі співробітників Прокуратури Донецької області та об’єднаного штабу ЦУ СБУ в районі проведення АТО проведено заходи з припинення протиправної діяльності групи осіб, пов’язаної з мінімізацією митних платежів.
Так, в рамках кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, 25.05.2017 проведено 7 обшуків, під час яких вилучено 8 печаток суб’єктів господарювання, понад 8,5 тис. доларів, банківські картки, комп’ютерну техніку, чорнові записи, бухгалтерську документацію, документи митного оформлення. На грошові кошти підприємств, які входили до складу групи, накладено арешти у трьох банківських установах, розташованих на території Донецької, Дніпропетровської областей та м. Києва. Крім того, накладено арешт на 70 вантажних транспортних засобів (орієнтовною вартістю понад 42 млн. грн.), що здійснювали перевезення вантажів до тимчасово окупованої території Донецької області.
Слідство триває.


Фіскальна служба Донеччини: «Подолаємо корупцію разом!»

Сьогодні подолання корупційних проявів в діяльності органів ДФС є найважливішим та пріоритетним завданням, можливо навіть, не менше важливим, ніж забезпечення сталого наповнення бюджету. Без прозорої, незаплямованої корупційними скандалами діяльності органів ДФС неможливо встановити клімат партнерства та порозуміння між фіскальною службою і бізнесом, неможливо виховати сумлінного платника податків, неможливо забезпечувати економічну безпеку держави.
Заходи, спрямовані на запобігання корупції та її повне викорінення, вживаються як керівництвом Головного управління ДФС у Донецькій області та державних податкових інспекцій, так і спеціалізованим підрозділом – управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Донецькій області (УВБ).
Так, з початку року з метою запобігання корупції, усунення причин та умов, що їй сприяють, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб УВБ проведено в колективах органів ДФС області 218 профілактичних заходів (бесід, лекцій). Важливим напрямком роботи УВБ є і реалізація заходів із запобігання призначенню на посади у фіскальній служби осіб, які не відповідають вимогам діючого законодавства та у подальшому можуть скомпрометувати її діяльність. З цією метою в 2017 році УВБ вже проведено 64 перевірки кандидатів на посади в Головному управлінні ДФС у Донецькій області та Донецькій митниці ДФС.
Робота УВБ не обмежується виключно самими профілактичними та роз’яснювальними заходами. Важливим напрямком роботи УВБ залишається і викриття недобросовісних працівників, які нехтуючи присягою та довірою держави і суспільства, вдаються до порушень службової дисципліни або, навіть, до протиправних дій. Так, протягом 2017 року УВБ проведено 12 службових перевірок та одне службове розслідування стосовно працівників органів ДФС Донецької області. За матеріалами УВБ правоохоронними органами стосовно співробітників фіскальної служби складено 2 адміністративних протоколи про скоєння корупційного правопорушення, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 6 кримінальних проваджень, відповідальність за які передбачена ст.ст. 362, 364, 365 та 366 Кримінального кодексу України.
Нажаль, попри всі заходи, що вживаються, питання корупції залишається актуальним. Так, до правоохоронців звернулась жінка з інформацією про те, що від неї за не проведення перевірки вимагає хабара працівник Державної фіскальної служби. В межах досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, 22.05.2017 співробітниками прокуратури Донецької області спільно з представниками об’єднаного штабу центрального управління СБУ в районі проведення АТО та Управлінням захисту економіки в Донецькій області ДЗЕ Національної поліції України за отримання неправомірної вигоди на загальну суму 10 тис. грн було затримано працівника, прийнятого нещодавно до Головного управління ДФС у Донецькій області. УВБ за цим фактом ініційовано та розпочато перевірку.
Отже, робота з подолання корупційних проявів та викорінення причин, що їй сприяють, має продовжуватись.
Проте, зважаючи на цей ганебний випадок, Головне управління ДФС у Донецькій області хоче звернути увагу, що корупційним проявам в службі сприяють не тільки викривлені поняття окремих службовців про честь і завдання працівника фіскальної служби, але й низький рівень податкової культури деяких платників податків. Саме незнання своїх прав та обов’язків фіскалів з одного боку, та іноді свідоме порушення платника законодавства відкривають «неорану цілину» для працівників фіскальної служби, що з тих чи інших причин вирішили перетнути межу закону і сумління.
Звертаємось до платників. Пам’ятайте! Працівник державної фіскальної служби не виходить на перевірку на власний розсуд! Перед початком перевірки він має пред’явити направлення на проведення такої перевірки, копію наказу про проведення перевірки та службове посвідчення. Пам’ятайте, що свідоме порушення вами податкового законодавства не тільки карається згідно з чинним законодавством, але й створює можливості для «нечистих на руку» працівників фіскальної служби шантажувати вас та вимагати хабара!
При цьому важливо відзначити, що ефективна робота органів державної фіскальної служби із запобігання та виявлення корупційних порушень неможлива без бажання та волі платників податків допомагати викривати хабарників. Нажаль платники податків лише в поодиноких випадках повідомляють УВБ про протиправні дії працівників податкових та митних органів фіскальної служби.
Головне управління ДФС у Донецькій області висловлює вдячність – як колегам з правоохоронних органів, так і небайдужим громадянам – за будь-яку помірну допомогу в боротьбі з корупційними проявами в органах державної фіскальної служби.
Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників державної фіскальної служби, а також щодо їх можливих корупційних дій працює антикорупційний сервіс ДФС України «Пульс» – телефон (044) 284-00-07 (цілодобово).
Пам’ятайте, принципова громадська позиція кожного є запорукою успіху всіх. Не залишайтесь осторонь, боротьба з корупцією це спільна справа!


Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

29.05.2017 15:00