Новини Волноваської ОДПІ

Інтерни мають право на податкову знижку
Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, які навчаються з метою отримання кваліфікації лікаря або провізора певної спеціальності відповідно до переліку лікарських або провізорських спеціальностей інтернатури на те, що згідно з п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Згідно ст. 61 Закону України від 1 липня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту» інтерн – це особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування і навчається з метою отримання кваліфікації лікаря або провізора певної спеціальності відповідно до переліку лікарських або провізорських спеціальностей інтернатури.
Згідно із Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.09.1996 №291, спеціалізація (інтернатура) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форм власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) - спеціаліста певного фаху.
Тобто інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною складовою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.
Враховуючи наведене, суми коштів, сплачені платником податку на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, за умови додержання норм ст. 166 Кодексу, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.
Нагадаємо, що для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня року наступного за звітним, тобто за 2016 рік – по 31 грудня 2017 року включно.
Нові можливості електронних сервісів ДФС
Волноваська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що відтепер всі бажаючі можуть скористатися новою можливістю електронного сервісу ДФС України - Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) та оцінити якість уніфікованих відповідей, що містяться у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань».
Зазначена система оцінювання дає змогу користувачам ЗІР не тільки оцінити якість наданих відповідей, а й залишити свої коментарі (примітки/зауваження/пропозиції).
Скористатися сервісом ЗІР можна на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua).
Донеччина: надходження податку на доходи фізичних осіб
демонструють стабільне зростання
За три місяці 2017 року сплачена платниками Донеччини до зведеного
бюджету країни сума податку на доходи фізичних осіб перевищила відмітку у
2 млрд грн, що на 25% більше показника аналогічного періоду 2016 року.
Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме майже
484 млн гривень, спрямовано до державного бюджету країни. Крім того, на
підтримку української армії платники військового збору до держбюджету
перерахували 97 млн гривень.
Відповідно 75%, або 1 млрд 424 млн грн, від загальної суми надходжень
залишились в розпорядженні місцевих бюджетів області, а це значна підтримка
у фінансуванні місцевих громад для розвитку та благоустрою регіону.
Загалом, податок на доходи фізичних осіб становить 54% всіх
надходжень до зведеного бюджету країни від платників Донецької області.
Основними чинниками, які впливають на зростання надходжень зазначеного
податку, насамперед, є збільшення рівня мінімальних заробітних плат та
постійна робота фахівців фіскальної служби області, направлена на боротьбу з
нелегальною працею та виплатою заробітних плат у «конвертах».
Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що з 1 січня
2017 року розмір мінімальної заробітної плати становить 3200 гривень.
Шановні роботодавці, подбайте про соціальну захищеність ваших
працівників і пам’ятайте, що бізнес повинен бути не тільки успішним, але й
соціально-відповідальним!
«Алкогольно-тютюнові» ліцензії коштували волноваським підприємцям
понад 300 тисяч гривень
За 4 місяці поточного року місцевий бюджет отримав 320 тис. грн. плати за
ліцензії на право торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, що на 20
тис. грн.. перевищує показники минулого року. Про це повідомила начальник
Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Тетяна Чернецька.
Нагадуємо, що відповідно до Закону України № 481 від 19.12.1995 року
платники податків, що реалізують в роздрібній торгівельній мережі алкогольні
напої, тютюнові вироби, а також пиво, мають придбати ліцензії на право
торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Прийом документів для отримання ліцензій проводиться в Центрі
обслуговування платників Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за
адресою: м. Волноваха вул.. Менделєєва буд.4
За забруднення навколишнього середовища платниками Донеччини сплачено 320 мільйонів гривень еко-податку
На даний час екологія Донецької області та країни в цілому знаходиться не в найкращих умовах. Це перед усім пов’язано з роботою промислового сектору країни, який найчастіше використовує застарілі технології виробництва, тим самим збільшуючи викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та водні об’єкти. Крім того, свідомість людей ще недостатньо розвинена, а суб’єкти господарювання не зацікавлені в ощадливому використанні природно-ресурсного потенціалу країни.
Саме тому, існує необхідність в державному управлінні природокористуванням за допомогою екологічного податку. Так як, сплачуючи еко-податок, підприємства частково компенсують негативний вплив на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, які виникають у процесі ведення господарської діяльності.
На Донеччині платниками екологічного податку зареєстровано 1464 підприємства, серед яких 33 – це великі підприємства. За три місяці 2017 року підприємствами регіону до зведеного бюджету перераховано понад 320 млн грн екологічного податку, що на 30%, або на 227 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві скарбниці отримали понад 256 млн гривень. Натомість до державного бюджету надійшло більш, ніж 64 млн гривень.
Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку за І квартал 2017 року – 10 травня та 19 травня 2017 року відповідно.
Джерело: guru.ua
Категорії: Новости Волновахи
04.05.2017 15:54