Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ


Декларування доходів, отриманих поза межами підприємницької діяльності
Волноваська ОДПІ звертає увагу на те, що відповідно до п. 177.6 ст. 177 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку - фізичних осіб.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених р. IV Кодексу (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу).
Згідно п. 179.7 ст. 179 Кодексу фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Нагадаємо: безкоштовно завантажити форму податкової декларації про майновий стан і доходи та ознайомитися з інструкцією щодо її заповнення можна на офіційному веб - порталі ДФС у розділі «Законодавство» (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/70310.html).
Відповіді на питання, які виникають при заповненні та поданні декларації про майновий стан та доходи, порядку та термінів сплати можна також отримати у Центрі обслуговування платників Чернігівської ОДПІ за адресою: вул. Кирпоноса, буд.28, м. Чернігів, телефони: 65-28-53, 65-28-32, 65-28-25.
Волноваська ОДПІ закликає платників сумлінно виконати свій конституційний обов’язок - своєчасно подати декларацію та сплатити податки до бюджету країни.

Волноваська ОДПІ



Відповідальність за відсутність ведення обліку доходів і витрат
Волноваська ОДПІ нагадує, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
Форма Книги, яку ведуть фізичні особи - підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність) та Порядок її ведення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 19.09.2013 № 481.
Ненадання платником податків фіскальним органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю, тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі 1020 гривень. Поряд зі штрафами до порушників застосовується і адміністративна відповідальність.

Волноваська ОДПІ

Декларацію про майновий стан і доходи отримані за 2016 рік можливо подати в електронному вигляді.
Волноваська ОДПІ нагадує, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році..
З метою оперативного та зручного подання декларації за 2016 рік в Електронному кабінеті платника ДФС України функціонує наступний сервіс:
«Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді».
Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді.
Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821.

Волноваська ОДПІ


Студенти-контрактники можуть отримати податкову знижку.

Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому 2016 році. Повернути частину ПДФО, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, реалізувавши право на податкову знижку (ст. 166 Податкового кодексу України, далі - ПКУ).
Зокрема, є право компенсувати затрати на навчання. Згідно з нормами пп. 166.3.3 ст. 166 ПКУ до податкової знижки дозволяються включатися витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів. Тобто, можна повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більш ніж 18 відсотків.
Крім “студентської” існують також й інші види знижки. На них можуть розраховувати такі платники, які сплачували у 2016 році відсотки за іпотечними кредитами, - страхові внески за договорами довгострокового страхування життя, - понесли витрати по оплаті допоміжних репродуктивних технологій та усиновленню дітей, - втрати у вигляді благодійних пожертвувань, - витрати у зв’язку з переобладнанням транспортних засобів, - витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.

Зауважимо, що у бажаючих оформити податкову знижку за минулий 2016 рік ще є час. Для отримання такої знижки необхідно до кінця 2017 року подати до територіального органу ДФС за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік та мати документальне підтвердження витрат, понесених, зокрема, на навчання.

Волноваська ОДПІ


Хто декларує доходи, у разі отримання спадщини.

Громадяни, які у 2016 році отримали спадщину не від родичів першого ступеня спорідненості та не сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, повинні подати декларацію та сплатити податок.
При оподаткуванні успадкованого майна передбачено три види ставок для податку на доходи фізичних осіб – нульова, 5 відсотків та 18 відсотків.
При отриманні спадщини членами родини першого ступеня споріднення незалежно від того, що було успадковано, вона оподатковується за нульовою ставкою.
Інші громадяни України мають сплатити 5-відсотковий податок за будь-яке майно, успадковане (або подароване) від резидентів України.
Якщо резидент України отримав спадщину від нерезидента, то йому доведеться сплатити ставку податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків. Така ж ставка застосовується і у випадку, якщо нерезидент отримав спадщину на території України.

Також громадяни зобов’язані сплатити військовий збір, який складає 1,5 відсотка від вартості успадкованого (подарованого) майна. Не сплачують особи, які отримали доходи у вигляді коштів, майна, майнових або немайнових прав, які оподатковуються за нульовою ставкою.
При сплаті податку варто врахувати кілька нюансів.
По-перше, якщо спадкоємцем є нерезидент України, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір мають бути сплачені до нотаріального оформлення об’єктів спадкування, при цьому декларація не подається. Оскільки в іншому випадку нотаріус не видає свідоцтво про право успадкування.
По-друге, у випадку переходу до спадкоємця права на отримання страхових виплат страхова компанія є податковим агентом, а тому людям, які успадкували такі виплати, подавати декларацію не потрібно.
По-третє, якщо спадкоємець-резидент самостійно, до нотаріального оформлення об’єктів успадкування, сплатив податок (збір), йому також не потрібно подавати декларацію. Крім того, не повинні подавати декларацію спадкоємці при отриманні спадщини від спадкодавців, які є членами родини першого ступеня споріднення.
Сплатити податкові зобов’язання за результатами 2016 року необхідно до 1 серпня цього року.

Волноваська ОДПІ

Який код бюджетної класифікації для сплати пені та штрафу

Відповідно до п. 113.1 ст. 113 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.
Відповідно до п. 131.3 ст. 131 ПКУ суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.
Тобто суми штрафних (фінансових) санкцій та пені сплачуються за кодами бюджетної класифікації, за якими здійснюється зарахування відповідних податків та зборів.
Стосовно сплати штрафних (фінансових) санкцій та пені за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, застосованих контролюючим органом, слід зазначити наступне.
Форма та порядок надсилання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов’язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац сьомий п. 58.1 ст. 58 ПКУ).
Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204 (далі – Порядок).
Абзацом першим п. 3 розділу ІІ Порядку визначено, що податкове повідомлення-рішення складається за кожним окремим податком, збором разом із штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) або штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), передбаченими ПКУ, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією (штрафом) та пенею за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у тому числі за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Встановлені форми податкових повідомлень-рішень містять інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків, на які платник податків здійснює сплату сум штрафних (фінансових) санкцій та/або пені за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, нарахованих контролюючим органом.

Волноваська ОДПІ



Як відображаються доходи, якщо книгу обліку зареєстровано пізніше.

Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України), (далі – Кодекс).
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку першої, другої та третьої груп (які не є платниками ПДВ), ведуть Книгу обліку доходів, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи (пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу).

Фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пп. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 Кодексу). Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» затверджено порядок ведення вищезазначених книг (далі – Порядок № 579).
Зазначеним Порядком передбачено, що Книга безоплатно реєструється у контролюючому органі, засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.
Отже, відображення у Книзі доходів, отриманих до дати її реєстрації у контролюючому органі, є порушенням вимог Податкового кодексу та Порядку № 579.
Зауважимо, що відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-Х (далі – КпАП) неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).
Дії, передбачені частиною першою ст. 164 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративною стягненню за те саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн).

Волноваська ОДПІ

Фіскальна служби Донеччини взяла участь у Східноукраїнському форумі «Реформи в перспективі Південного Донбасу», організованому ОБСЄ

На запрошення Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Посла пана Вайдотаса Верби делегація Головного управління ДФС у Донецькій області на чолі з начальником Сергієм Погорєлим взяла активну участь в роботі Східноукраїнського форуму «Реформи в перспективі Південного Донбасу», який розпочав свою роботу 30 березня у місті Маріуполі.
Форум, організований ОБСЄ у співпраці з національними, регіональними та місцевими партнерами, об'єднав близько 250 учасників – представників органів державної влади різних рівнів та місцевого самоврядування, судів, громадських і міжнародних організацій, вищих освітніх закладів, молодіжних організацій та інших зацікавлених установ, організацій та осіб.
Мета Форуму – сприяння залученню Маріуполя та Донбасу в цілому до загальнодержавних реформ, представлення досягнень процесу реформ та здобутий досвід, особливо у сферах децентралізації, розмінування та хімічної безпеки та відкритий діалог з цих та інших питань, важливих для громад Донбасу. ОБСЄ та міжнародні інституції презентували свої підходи до викликів, характерних для регіону, та взяли участь в діалозі з місцевими представниками у питаннях, що грають вирішальну роль у підвищенні безпеки та забезпеченні сталого розвитку.
Після насиченої презентаційної частини Форуму учасники продовжили роботу у трьох тематичних групах: «Децентралізація», «Ризики та загрози, пов’язані з конфліктом» та «Надання державних та соціальних послуг», в двох підгрупах якої взяла активну участь делегація фіскальної служби Донеччини, адже забезпечення потреб громадян в якісних соціальних та державних послугах є вкрай актуальним питанням в контексті триваючого в регіоні конфлікту.
Захід був насиченим і корисною інформацію, і палкими, але, разом з тим, конструктивними дискусіями. Одна з основних цілей Форуму – підтримка сталого проведення реформ в регіоні та підвищення якості задоволення державою соціальних потреб громадян – беззастережно підтримується Державною фіскальною службою України і не тільки на словах, але й конкретними справами, перш за все, реальними досягненнями у збільшенні сервісної складової в роботі фіскальних органів.
Такі заходи у форматі відкритого діалогу з найгостріших питань життєдіяльності регіону є надзвичайно актуальними та затребуваними. Головне управління ДФС у Донецькій області висловлює вдячність пану Вербі за можливість взяти участь в роботі Форуму.


Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано більше півмільярда гривень

За результатами роботи перших двох місяців 2017 року Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України спрямовано 576,7 млн грн митних платежів. Надходження до держбюджету за січень - лютий 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року збільшилися на 30%, або майже на 134 млн гривень.
Рівень перерахувань Донецькою митницею ДФС митних платежів у Державний бюджет України обумовлений, насамперед, стабільністю роботи основних бюджетоформуючих підприємств металургійної, вугільної й машинобудівної галузей Донецького регіону.
Однак, слід зазначити, що надходження митних платежів до скарбниці країни від Донецької митниці ДФС могли б суттєво збільшитись за рахунок здійснення митних формальностей суб’єктами ЗЕД, що проводять митне оформлення не за місцем розташування. Так, за звітний період більше 600 млн грн, що складає 119% від суми митних платежів, фактично перерахованих до держбюджету Донецькою митницею ДФС за січень – лютий 2017 року, сплачено такими підприємствами в інших митницях ДФС.
За підсумками роботи за січень - лютий 2017 року основним бюджетоформуючим товаром по Донецькій митниці ДФС залишається вугілля – 53% від загальних перерахувань у держбюджет, або майже 306 млн гривень.
Товари, що традиційно імпортують найбільш потужні підприємства регіону для своїх виробничих потреб, складають решту інших основних бюджетоформируючих товарів по митниці, а саме:
- інши метали та вироби з них - 76,3 млн грн,
- феросплави - 44,1 млн грн,
- вогнетривкі матеріали та вироби - 41,7 млн грн,
- промислове обладнання й транспорт - 34,8 млн гривень.
Додаткові надходження, отримані внаслідок проведення постійної неупередженої роботи з контролю чистоти декларування за січень - лютий 2017 року становить майже 4,7 млн гривень.
Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, упродовж січня-лютого поточного року митницею видано 261 сертифікат форми EUR.1. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість виданих митницею сертифікатів зросла на 5% .
Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС: Румунія – 52; Італія – 44; Німеччина – 33; Словенія – 29, Польща – 28.
У розрізі товарів, найбільша кількість сертифікатів видана на наступні товари: «свинець», «сплав свинцю», «частини прокатного стану», «частини правильної машини», «халва соняшникова», «натуральний бджолиний мед».


До уваги громадян! Донецькі митники стоять на заваді незаконному ввезенню транспортних засобів на митну територію України із порушенням митних правил
Запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил відповідно до п.10 ст. 544 Митного кодексу України є одним із основних завдань органів доходів і зборів при здійсненні державної митної справи. Співробітниками Управління протидії митним правопорушенням Донецької митниці ДФС постійно проводиться аналіз порушень митних правил, який свідчить, що найбільш поширеними є порушення строків транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України та зберігання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
Упродовж 2016 року та протягом перших трьох місяців 2017 року Донецькою митницею ДФС досягнуто позитивної судової практики щодо конфіскації транспортних засобів, які ввезені через міжнародні пункти пропуску на державному кордоні, розташовані на території, тимчасово непідконтрольній українській владі. Так у жовтні 2016 року на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» було затримано автомобіль марки «Volkswagen», а у січні 2017 року - автомобіль марки «Mitsubishi», які прямували з тимчасово непідконтрольної території до м. Маріуполь. Транспортні засоби були ввезені на митну територію України через міжнародні пункти пропуску, які відповідно до рішень Уряду України не функціонують з листопада 2014 року. Таким чином, громадяни здійснили переміщення транспортних засобів поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів та без виконання митних формальностей. В обох випадках у відношенні порушників законодавства складено протоколи про порушення митних правил за ст. 482 Митного кодексу України, а транспортні засоби вилучено до прийняття судом рішення.
У грудні 2016 року та у березні 2017 року судом прийнято рішення про конфіскацію незаконно ввезених автомобілів. Слід зазначити, що окрім цього виду покарання до порушників застосовуються і штрафні санкції у розмірі 100% вартості транспортного засобу.
Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу, що переміщувати товари та транспортні засоби необхідно через міжнародні пункти пропуску виключно на ділянці державного кордону, підконтрольного українській владі. Контрольні пункти в’їзду-виїзду, що знаходяться на «лінії зіткнення», не є міжнародними пунктами пропуску. Водночас нагадуємо, що міжнародні пункти пропуску, розташовані на території, тимчасово непідконтрольній українській владі, не функціонують, а тому товари та транспортні засоби, що переміщені через них, є предметом порушенням митних правил, за яке законодавством України передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 100 % вартості таких товарів і транспортних засобів та їх конфіскацію.




Від платників Донеччини надійшло 58 млн грн
акцизного податку з роздрібної торгівлі

В Донецькій області нараховується близько 2,8 тис. суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами. Майже за 3 місяці 2017 року кількість виданих ліцензій на зазначені види діяльності складає 1,7 тис. шт. (на алкогольні напої – 0,8 тис. шт., на тютюнові вироби – 0,9 тис. шт.). За видачу та подовження таких ліцензій до місцевих бюджетів надійшло понад 7,6 млн гривень.
Майже за 3 місяці 2017 року від платників Донеччини до місцевих бюджетів надійшло 58,0 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.
Співробітники ГУ ДФС у Донецькій області провели 14 перевірок суб`єктів господарювання з питання дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг в роздрібній і оптовій торгівельній мережі алкогольних напоїв і тютюнових виробів. За результатами встановлених порушень до підприємців відповідно до законодавства застосовані фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 0,139 млн гривень. Основним порушенням є відсутність ліцензій, а також торгівля тютюновими виробами за цінами вище максимально встановлених виробником шляхом маркування на пачці та збільшених на суму акцизного податку та інші порушення.
За результатами контрольно-перевірочних заходів та роз’яснювальної роботи серед платників податків за 3 місяці 2017 року додатково видано 215 шт. ліцензій на право роздрібної торгівлі суб’єктам господарювання, які до цього не мали такі ліцензії. Така тенденція також пов’язана з ліцензуванням реалізації пива, яке віднесено до алкогольних напоїв з 1 липня 2015 року, а також із заміщенням суб’єктів господарювання на ринку роздрібної торгівлі.

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

03.04.2017 12:02