Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
Нерухомість Донеччини поповнила місцеві бюджети майже на

7,7 мільйонів гривень

З початку 2017 року власники нерухомості Донецької області перерахували до місцевого бюджету 7 млн 659 тис. гривень, що на 140% або на 4 млн 54 тис. гривень більше надходжень січня 2016 року.

Безперечним лідером у сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, ними вже сплачено понад 7,5 млн гривень. У Донецькій області зареєстровано 1970 юридичних осіб, що є власниками більше 12 тис. об’єктів нерухомості.

Нагадуємо, що платники - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до ДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Внесок платників – фізичних осіб протягом січня поточного року – 150 тис. гривень, що на 144 тис. гривень більше надходжень відповідного періоду минулого року. Громадяни сплачують податок у 2017 році за минулий рік за ставками і з урахуванням пільг 2016 року.

Про суму нарахованого податку на нерухоме майно громадян – фізичних осіб повідомляють ДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року. У разі незгоди з визначеною у податковому повідомленні сумою податку громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак зробити це вони мають протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення, адже по завершенню цього терміну до моменту сплати податку буде нарахована пеня.

Донеччини: за першими результатами операції «Акциз-2017» з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 3 млн гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області на виконання доручень ДФС України продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2017» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку. Дії співробітників, в рамках операцій «Акциз-2017», направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

В рамках операції у січні поточного року вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 2,3 млн грн, в т.ч. алкогольних напоїв на суму 600 тис. грн, спирту на суму 100 тис. грн, тютюнових виробів на суму 1,3 млн грн, пально-мастильних матеріалів на суму 300 тис. грн., а також було вилучено автомобіль вартістю порядка 700 тис. гривень.

У тому числі, протягом січня 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 2 кримінальних провадження за ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та вилучено підакцизних товарів на суму 2 млн гривень.

Крім того, співробітниками податкової міліції Донецької області було припинено незаконну діяльність підпільного виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв на території області.

Власники дорогих автомобілів поповнили бюджет Донеччини на 343 тис. гривень

За перший місяць 2017 року автовласники Донецької області спрямували до місцевих бюджетів 343,7 тис. грн транспортного податку.

Основна сума сплаченого податку, а саме 300,7 тис. гривень була перерахована власниками елітних авто – юридичними особами області за 51 транспортний засіб.

Січневий внесок транспортного податку від фізичних осіб склав лише 43 тис. гривень за 7 легкових авто.

Усього до сплати транспортного податку було залучено 40 власників VIP-автівок.

Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року змінено розрахункову середню вартість автомобілів. Так, об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2017 році - 1 мільйон 200 тис. гривень). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області нагадує, що транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

З більш детальною інформацією щодо правильності визначення платників транспортного податку та механізму нарахування зазначеного податку можна ознайомитись за посиланням http://10.80.31.32/data/files/193089.jpg

Черговий «центр мінімізації» митних платежів з обігом у 300 млн грн ліквідовано на Донеччині

Головним управлінням ДФС у Донецькій області на виконання розпорядження ДФС України проводиться комплекс широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Рубіж-2017».

Так, співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Прокуратури Донецької області, в рамках кримінального провадження, зареєстрованого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України, припинено протиправну діяльність групи осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки Донецької, Дніпропетровської, Запорізької областей послуги з мінімізації сплати митних платежів при імпорті товарів з Італії, Чехії, Німеччини та Швеції.

Загальний обсяг імпортних операцій, проведених фігурантами протягом 2014-2017 рр., склав понад 300 млн гривень.

В ході проведення слідчо-оперативних заходів, спрямованих на документування злочинної діяльності фігурантів кримінального провадження за місцями фактичного зберігання документів бухгалтерського та податкового обліку, а також інших речових доказів, проведено 2 обшуки, за результатами яких вилучено: 18 печаток підприємств, що входили до «центру мінімізіціїї», 1 факсиміле, 10 банківських карток, 5 флеш накопичувачів, 9 ноутбуків, 3 нетбуки та 1 макбук.

Крім того вилучено документи бухгалтерського та податкового обліку, чорнові записи, що мають відношення до кримінального провадження як доказова база злочинної діяльності фігурантів.

Слідство триває.

З початку року фіскальною службою Донеччини виявлено 5 правопорушень у сфері державних закупівель

У січні поточного року за результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донеччини управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області підготовлено 5 матеріалів, з них 4 передано до підрозділів Національної поліції України та 1 матеріал передано до Управління Служби безпеки України у Донецькій області для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України.

Оскільки одним з пріоритетних напрямів роботи є виявлення правопорушень у сфері державних закупівель, усі матеріали було складено за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

В результаті розгляду матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були направлені до правоохоронних органів, у Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 1 кримінальне провадження на суму понад 35 млн гривень.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

На Донеччині припинено реалізацію фальсифікованого пального через мережу АЗС

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Прокуратури Донецької області припинено реалізацію неякісних пально-мастильних матеріалів з ознаками фальсифікату через мережу АЗС.

В рамках проведення операції «Акциз-2017» встановлено, що на чотирьох автозаправних станціях, розташованих у різних городах області та працюючих під одним брендом, здійснюється реалізація пально-мастильних матеріалів з ознаками фальсифікації та без відповідного їх обліку.

При проведені обшуків на вказаних АЗС виявлено та вилучено пально-мастильних матеріалів у кількості 111 тон на загальну суму 2,3 млн грн, з них:

* 26,4 т. бензину А-95;

* 34,8 т. бензину А-92;

* 21,9 т. дизельного пального;

* 27,9 тис. літрів скрапленого газу.

В ході обшуків також вилучено: готівкові кошти від реалізації пального у розмірі 1 млн 135 тис. гривень та 19,2 тис. доларів США, зразки нафтопродуктів, комп’ютерні системи управління АЗС, реєстратори розрахункових операцій, сертифікати на пальне, чорнові записи, журнали РРО.

Триває розслідування кримінального провадження за фактом незаконного збуту фальсифікованих підакцизних товарів за ст. 204 Кримінального кодексу України.

Січневий внесок роботодавців Донеччини – майже 400 млн гривень єдиного внеску

З початку 2017 року роботодавці Донецької області перерахували 396 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Враховуючи суттєве зниження ставки єдиного внеску, фіскалам Донецької області вдалось подолати рубіж січня минулого року, та перевищити зазначені надходження на 17 млн гривень. Досягнення таких результатів відбулось завдяки конструктивному діалогу щодо легалізації і підвищення рівня заробітної плати з представниками соціально-відповідального бізнесу.

У розрізі органів фіскальної служби області у надходженнях єдиного внеску першість займає Маріупольська ОДПІ з результатом 98 млн гривень. Друге місце – Слов’янська ОДПІ з надходженням єдиного внеску 94 млн гривень. Третю щабель за сплатою єдиного внеску між собою поділили Красноармійська та Артемівська ОДПІ з надходженням у 50 та 47 млн гривень відповідно.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року максимальну величину бази нарахування єдиного внеску збільшено до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Довідково повідомляємо: з 1 січня 2017 року змінився і максимальний розмір єдиного внеску: 8800 грн (40000 грн х 22%) та 3364 грн за працівника - інваліда (40000 грн х 8,41%). Сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток), тому мінімальна сума єдиного внеску з 1 січня 2017 року становить – 704 грн (3200 грн х 22%).

Економте час за допомогою - Електронного кабінета платника податків

Волноваська ОДПІ повідомляє, що через он-лайновий сервіс – Електронний кабінет платника податків кожний платник має змогу формувати податкову звітність у електронному вигляді в одному пакеті (декларація + додатки) та надсилати її до органів ДФС у режимі реального часу. Використовуючи електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» кожен платник економить час та має змогу не лише підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді, але й переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом.

Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування. Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Відтепер модернізований сервіс включає дві функціональні частини:

- відкрита (загальнодоступна);

- приватна (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Через відкриту частину платник має можливість:

- скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);

- отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

- отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);

- ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України;

- скористатися іншою корисною інформацією.

Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість:

- скористатися індивідуальним податковим календарем;

- переглянути та перевірити свої облікові дані;

- створити запит для отримання інформації;

- подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість, заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;

- направити листа до органу ДФС;

- переглянути стан розрахунків з бюджетом;

- зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»).

Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відео інструкцію за посиланням http://ezvit.net/electroniu_kabinet_platnuka.php.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Законодавчі зміни – для спрощенців

Волноваська ОДПІ звертає увагу, що Законом України від 21.12.2016 №1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до розділу ХІV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу, а саме, при розрахунку загальної кількості найманих осіб у фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку, не враховуються працівники, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Також, уточнено, що останнім податковим періодом платника єдиного податку, який припиняє свою підприємницьку діяльність, та відповідно останнім періодом, за який він повинен сплатити єдиний податок, вважається той податковий період, в якому контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Випадки коли обов’язок платника податку , щодо подання декларації вважається виконаним.

Волноваська ОДПІ інформує, що відповідно до пункту 179.2 статті 179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник отримував доходи винятково:

1) від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

2) виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом ІV Кодексу;

3) від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу ІV Кодексу;

4) у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Платники податку на прибуток- можуть піти на податкові канікули

Волноваська ОДПІ інформує, відповідно до законодавчих новацій - 2017, на період до 31 грудня 2021 року застосовується нульова ставка податку на прибуток для платників зазначеного податку. Але скористатися нововведення зможуть не всі підприємства…

При цьому, скористатися можливістю «податкових канікул» можуть ті підприємства, які відповідають критеріям:

а) якщо утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, яка не перевищує три мільйони гривень, а середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.

Слід зазначити, що відповідно законодавчій нормі, якщо хоча б один з показників не відповідає вищезазначеним критеріям, то такі платники податку зобов’язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу України.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Дохід від розважальних послуг треба задекларувати.

Волноваська ОДПІ звертає увагу , що громадяни, які надають послуги на розважальних заходах (весіллях, ювілеях, корпоративах, дитячих святах, днях народження тощо) і отримують при цьому дохід від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язані включити зароблену і одержану суму до загального річного оподатковуваного доходу.

Зазначена сума має бути відображена у податковій декларації про майновий стан минулого року, яку необхідно надати до територіального органу фіскальної служби та сплатити податок із задекларованих доходів.

Нагадуємо, що громадяни зазначеної категорії зобов’язані в термін до 3 травня 2017 року надати податкову декларацію, в якій буде відображена сума отриманого доходу та обрахованого податку. Сама ж сума податкового зобов'язання сплачується громадянами самостійно в період до 1 серпня 2017 року.

Додаткова інформація: особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент чи то фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в органах державної податкової служби як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.

Волноваська ОДПІ

Оприлюднено проект нової Декларації з ПДВ та нової податкової накладної

Нагадаємо, що відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX Податкового кодексу України (далі — ПКУ) з 1 січня 2017 року втратила чинність ст. 209 розділу V ПКУ, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Водночас, Законом України від 20.12.2016 р. № 1791-VIІI передбачено надання бюджетних дотацій сільськогосподарським товаровиробникам, внесених до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України від 24.06.2004 р. №1877-IV “Про державну підтримку сільського господарства України”.

З цією метою передбачено затвердження додатку до податкової декларації з податку на додану вартість, у якому сільськогосподарські товаровиробники - платники податку на додану вартість зазначатимуть розрахунок податкових зобов'язань позитивної різниці між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку за результатами діяльності за операціями, визначеними ст. 161Закону України „Про державну підтримку сільського господарства України”, протягом звітного (податкового) періоду, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).

Крім того, Законом від 21.12.2016 р. № 1797-VIІI удосконалено податкове законодавство, зокрема внесено ряд змін щодо порядку складання податкової накладної, а саме:

- надано можливість складання не пізніше останнього дня місяця зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначену окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг ;

- встановлено код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг обов’язковими реквізитами податкової накладної на всі без виключення операції з постачання товарів/послуг.

У зв’язку з вищезазначеним потребують внесення змін:

— форми податкової звітності з податку на додану вартість та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21;

— форма податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної, затверджених наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Волноваська ОДПІ

Ньюанси продовження строків подання податкової декларації

для фізичних осіб

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу, отриманого платником податку (визначення кола платників податку, об’єкта та бази оподаткування, ставки податку, переліку доходів, які включаються або не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника тощо), та порядок подання податкової декларації фізичною особою-платником податку регламентуються розділом IV Податкового кодексу України. У передбачених цим розділом випадках у фізичної особи-платника податку виникає обов’язок подання податкової декларації.

Податкова декларація платниками податку на доходи фізичних осіб подається за базовий звітний (податковий) період, який дорівнює календарному року, до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених зазначеним вище розділом ПКУ. Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації.

Відповідно, кінцевий термін подання у поточному році податкової декларації за результатами 2016 року - 3 травня 2017 року (з урахуванням п. 49.20 ст.49 ПКУ), граничний термін сплати податкового зобов’язання, визначеного у такій декларації – 31 липня 2017 року.

Разом з тим, п. 102.6 ст. 102 ПКУ передбачено, що граничні строки для подання, зокрема, податкової декларації, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник протягом зазначених строків:

- перебував за межами України;

- перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;

- перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;

- мав обмежену сводобу пересування у зв’язку з ув’язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально;

- був визнаний за рішенням суду безвісно відсутнім або передбував у розшуку у випадках, передбачених законом.

Наголошуємо, штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з цим пунктом.

Крім того, у разі перебування фізичної особи-платника податку за межами України документальним підтвердженням є, зокрема, паспорт громадянина України для виїзду за кордон або інший документ, що дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, з візами та без віз (для країн, в’їзд громадян України на території яких не потребує наявності візи (дозволу на виїзд)) і відповідними позначками органів державної прикордонної служби (за наявності).

Волноваська ОДПІ

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

13.02.2017 12:02