Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
У 2016 році спрощенці Донеччини сплатили на 100 мільйонів гривень більше єдиного податку, ніж торік

Аналізуючи надходження від малого та середнього бізнесу до місцевих бюджетів Донецької області у 2016 році, можна зазначити приріст сплати єдиного податку на майже 29% або на 102 мільйона гривень у порівнянні з надходженнями 2015 року. За дванадцять місяців 2016 року «єдинники» області сплатили 459 мільйонів гривень.

Єдиний податок займає одну з лідируючих позицій у формуванні місцевого бюджету Донецької області, тому фахівці фіскальної служби області приділяють значну увагу створенню сприятливих умов для роботи малого і середнього бізнесу регіону, що в свою чергу позначається на зростанні податкових надходжень.

Так, основними платниками єдиного податку Донеччини можна вважати фізичних осіб-підприємців, які забезпечили більше половини від загальної суми надходжень зазначеного податку, сплативши понад 234 млн грн, що на 26 млн грн більше, ніж у минулому звітному періоді.

Від сільгосппідприємств – платників єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя області, за підсумками року, що минув, надійшло більш ніж 146 млн грн, що на 60 млн грн більше показників відповідного періоду 2015 року.

Крім того, юридичні особи - спрощенці Донецької області сплатили 77,7 млн грн єдиного податку, перевищивши надходження 2015 року на 16 млн гривень.

ГУ ДФС у Донецькій області

У Донецькій області на одного фіктивного зернотрейдера-експортера стало менше

Головне управління ДФС у Донецькій області продовжує проводити комплекс широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Рубіж-2017».

Так, співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Прокуратури Донецької області та Служби безпеки України в рамках кримінального провадження зареєстрованого за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємство) та ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України припинено протиправну діяльність групи осіб пов’язану з мінімізацією митних платежів.

У ході проведення слідчо-оперативних заходів, спрямованих на документування злочинної діяльності фігурантів кримінального

провадження, проведено 4 обшуки за результатами яких вилучено понад 3 тис. тон сільськогосподарської продукції на загальну суму 9 млн гривень, а також документи бухгалтерського, податкового, складського обліку, чорнові записи, незаповнені бланки з відбитками печаток та підписами суб’єктів підприємницької діяльності нерезидентів та комп’ютерну техніку, що мають відношення до кримінального провадження як доказова база злочинної діяльності фігурантів.

Слідство триває.

ГУ ДФС у Донецькій області

У Миколаївці Донецької області припинено діяльність нелегальної АЗС

Співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області в ході операції «Акциз-2017» встановлено, що у м. Миколаївка на стаціонарній АЗС громадянин області здійснює реалізацію пально-мастильних матеріалів без державної реєстрації підприємницької діяльності.

В результаті проведених заходів із незаконного обігу вилучено 17,5 тон пально-мастильних матеріалів на суму 330 тис. гривень

Відносно виявленого порушника складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 (порушення порядку здійснення господарської діяльності) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжує проводитись комплекс широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2017» направлених на протидію незаконного виготовлення та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.

ГУ ДФС у Донецькій області

Зовнішньоторговельний обіг Донецької митниці у 2016 році склав понад 3,5 мільярди доларів

Упродовж січня – грудня 2016 року в Донецькій митниці ДФС оформлено понад 49 тис. митних декларацій, що на 9% більше, ніж за відповідний період 2015 року. Практично протягом всього минулого року спостерігалась позитивна тенденція до щомісячного збільшення кількості оформлених митних декларацій у порівнянні з аналогічними показниками 2015 року.

Із загальної кількості оформлених митних декларацій 70% – на вивезення товарів за межі митної території України, 16% – на ввезення на митну територію України, 14% – інші митні режими. Перелік найбільших експортерів протягом року залишився практично незмінним та базується на суб’єктах металургійної, вугільної, машинобудівної, хімічної та харчової галузей виробництва.

У 2016 році митники Донеччини оформили зовнішньоторговельні операції 635 осіб, що на 6% більше, ніж у 2015 році. З них 51% – експортери, 34% – імпортери, 15% – ті, що здійснювали як експортні, так і імпортні операції.

Зовнішньоторговельний обіг за січень-грудень 2016 року склав 3 млрд 582 млн долларів. При цьому імпортовано товарів на 629 млн долларів, экспортировано – на 2 млрд 953 млн долларів. Слід зазначити, що товарообіг у червні-грудні 2016 року на 8% перебільшив обсяги аналогічного періоду попереднього року.

Оскільки переважна кількість вантажів на митниці – це експортні вантажі, одним з кращих по системі залишається і показник середнього часу митного оформлення товарів при експорті, який складає 31 хвилину. При імпорті середній час митного оформлення складає 1 год. 54 хвилини. Відсоток декларацій, оформлених в електронному вигляді, не змінюється і становить майже 100 %.

З серпня 2016 року в митниці працює Інформаціно-телекомунікаційна система органів доходів і зборів за принципом «єдине вікно». В рамках реалізації цього принципу у грудні 2016 року оформлено 251 декларацію або 40% від загальної кількості декларацій в режимі імпорт. У режимі експорт за цей же період оформлено майже 780 митних декларацій, що складає 23% від загального об’єму експортних митних декларацій.

Робота, що проводиться фахівцями митниці у даному напрямку, націлена на популяризацію цього принципу серед учасників зовнішньоекономічної діяльності і дає значні результати. Середня кількість оформлених митних декларацій за принципом «єдине вікно» зросла з 2% у серпні-вересні до більше ніж 31% у грудні від загальної кількості експортних та імпортних митних декларацій, оформлених за відповідні періоди. У рейтингу митниць ДФС Донецька митниця займає четверте місце за показником відсотка кількості митних оформлень за принципом «єдине вікно».

ГУ ДФС у Донецькій області

За фактами корупції в органах ДФС Донеччини за

2016 рік відкрито 6 кримінальних проваджень

За матеріалами управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Донецькій області за 2016 рік Прокуратурою Донецької області внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато 6 кримінальних проваджень, відповідальність за які передбачена ст. 191, ст. 364, ст. 365, ст. 366 та ст. 368 Кримінального кодексу України.

Три кримінальних провадження розпочато за матеріалами УВБ ГУ ДФС у Донецькій області стосовно посадових осіб територіальних органів ДФС за фактами внесення до офіційних документів недостовірних відомостей щодо нарахуванні та виплати заробітної плати працівникам ДПІ, які фактично на

робочому місці, в період 2014-2015 р.р. були відсутні, свої функціональні обов’язки не виконували, а постійно мешкали на території, де органи державної влади тимчасово не виконують свої функції, що призвело до нанесення збитків державі.

Крім того, стосовно службових осіб органів фіскальної служби регіону проведено 70 службових перевірок та розслідувань. У 3 випадках інформація знайшла своє повне або часткове підтвердження. За їх результатами 8 працівників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

З метою запобігання корупції, забезпечення законних прав та інтересів громадян і юридичних осіб, усунення причин та умов, що їй сприяють, своєчасного реагування на проблемні питання управлінням внутрішньої безпеки проведено 603 профілактичних заходи, бесіди, лекції в колективах.

Винесено 8 офіційних застережень посадовим особам про неприпустимість дій або бездіяльність, які можуть призвести до корупційних та інших правопорушень.

За звітний період перевірено 12 повідомлень про можливі неправомірні дії посадових осіб, що надійшли на антикорупційний сервіс «Пульс», з них підтвердилось одне.

Проводилась обов`язкова перевірка кандидатів на працевлаштування до фіскальної служби області на предмет причетності до корупційних діянь. З 690 кандидатів на роботу в ДФС 4 вмотивовано відмовлено у призначенні на посади.

Нагадуємо, що з метою оперативного опрацювання інформації від громадян та суб'єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також для вирішення інших суперечливих питань, які виникають у процесі адміністрування податків або під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, діє антикорупційний сервіс ДФСУ «Пульс» (телефон сервісу (044) 284-0007).

ГУ ДФС у Донецькій області

За рік митники Донеччини видали майже 1580 сертифікатів до країн ЄС

Вже рік, як в Україні впроваджено економічну частину Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами (далі – Угода). В рамках Угоди впродовж 2016 року Донецькою митницею ДФС видано 1577 сертифікатів форми EUR.1, з яких:

1572 сертифікати – відповідно до Угоди;

5 сертифікатів – відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами Європейської асоціації вільної торгівлі.

В середньому кожного місяця митницею видається 131 сертифікат.

В рамках адміністративного співробітництва між Європейським Союзом і Україною відповідно до Угоди протягом січня - грудня 2016 року Донецькою митницею ДФС здійснено верифікацію та підтверджено достовірність 23 декларацій інвойс про походження товару з України.

Найбільша кількість сертифікатів видана на товари, які експортовані до наступних країн ЄС:

* Італія –335;

* Німеччина – 275;

* Словаччина – 198;

* Польща –153;

* Словенія – 152.

Найбільша кількість сертифікатів видана на наступні товари: «свинець», «сплав свинцю», «прокат листовий», «сталеві сляби», «натуральний бджолиний мед», «частини прокатного стану», «частини плавильної машини».

Як вже повідомлялось раніше, протягом 2016 року в рамках Угоди Донецькою митницею ДФС наданий статус уповноваженого (схваленого) експортера Державному підприємству «Артемсіль». Зазначеним підприємством у 695 випадках підтверджено українське походження товарів (сіль кам'яна для промислового виробництва, сіль кухонна харчова кам’яна) із застосуванням декларації інвойс про походження товару.

Аналіз експортних операцій свідчить про позитивну динаміку щодо зростання експорту до країн ЄС. Так, у порівнянні з 2015 роком відсоток експорту до країн ЄС від загального обсягу експорту по вартості збільшився на 3% або майже на 64 млн долларів, по вазі ж спостерігаєтся зростання експорту на понад 260 тис. тонн.

ГУ ДФС у Донецькій області

Податковою міліцією Донеччини вилучено на мільйон гривень цигарок, які везли з окупованої території в потязі з вугіллям

Сьогодні співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області спільно з працівниками Служби безпеки України та Прокуратури Донецької області в рамках операції «Акциз-2017» було встановлено, що на території області у вантажному потязі з вугіллям, який прямував зі станції Ясинувата, що знаходиться на тимчасово непідконтрольній українській владі території, до станції Костянтинівка, здійснюється незаконне транспортування фальсифікованих цигарок.

Незаконно ввезені фальсифіковані тютюнові вироби було вилучено під час їх розвантаження з потягу біля станції Фенольна, що знаходиться в смт. Новгородське Донецької області, для подальшого переміщення автотранспортом з метою реалізації на території України.

Всього працівниками податкової міліції Донецької області з незаконного обігу вилучено 46 тис. пачок тютюнових виробів під торговими марками: «Мальборо», «Наша марка», «Арсенал», «Донской табак», «Асмолоф», «Армада», «Беверли», «Прилуки», «Маршал», «Ростов», як з марками акцизного податку України, так і взагалі без марок, на загальну суму 1 млн гривень.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2017» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку.

ГУ ДФС у Донецькій області

Декларування доходів – обов’язок кожного громадянина.

Одним з основних джерел наповнення державного та місцевого бюджетів на теперішній час є податок на доходи з фізичних осіб. Податок нараховується та стягується податковими агентами (роботодавцями) при нарахуванні заробітної плати кожному окремому працівнику.

Начальник Волноваської ОДПІ Тетяна Чернецька надала інформацію про обсяги надходження у 2016 році податку на доходи з фізичних осіб, що склали 256,0 млн.грн. у тому числі до місцевого бюджету 153,3 тис. грн. та повідомив, що з 1 січня 2017 року розпочато кампанію декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

Податківець проінформувала, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Також слід врахувати, що з 1 січня 2017 року запроваджено нова форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859». За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Крім того, звернула увагу на граничні строки подання декларації:

- для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність – останній день подання декларації за 2016 рік 03.05.2017;

- для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – останній день подання декларації за 2016 рік – 09.02.2017.

Громадян, які отримали продовж 2016 року вищезазначені доходи запрошуємо до Центру обслуговування платників Волноваської ОДПІ за адресою: вул..Менделєєва,4 м.Волноваха, для подання декларації.

В центрі обслуговування платників Вам нададуть необхідну допомогу при заповненні декларації. До речі, бланки декларації надаються громадянам безкоштовно.

У разі виникнення запитань стосовно декларування, звертайтеся за телефонами 4-50-90 або 4-19-04 і пам’ятайте, що свідоме декларування доходів та сплата податків – обов’язок кожного громадянина.

Т.Г. Чернецька

Щодо порядку подання ФОПами Звіту про ЄСВ

Волноваська ОДПІ повідомляє платниками єдиного внеску відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464) є фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Платники єдиного внеску зобов'язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством (пункт 4 частини другої статті 6 Закону № 2464).

Загальні правила формування та подання Звіту передбачено розділом ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок), які є обов’язковими для виконання платниками.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік у органах доходів і зборів в один із таких способів:

засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством (у разі подання електронного звіту він надсилається не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання Звіту, передбачений Законом);

-на паперових носіях;

-на паперових носіях разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

-надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Форми та строки подання Звіту фізичними особами-підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, передбачено розділом ІІІ Порядку.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІІ Порядку такі особи формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до цього Порядку із зазначенням типу форми «початкова».

Граничний термін подання Звіту за 2016 рік — 9 лютого 2017 року.

Пунктом 11 Порядку передбачено, що фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають самі за себе до органів доходів і зборів Звіт згідно з таблицею 2 додатка 5 до Порядку.

Пунктом 10 розділу IV Порядку передбачено, що фізичні особи — підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування самі за себе формують та подають до органів доходів і зборів Звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку.

Фізичні особи-підприємці, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів один Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2 додатка 5 до Порядку (пункт 18 розділу IV Порядку).

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник (пункт 16 розділу IІ Порядку).

Звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі.

Звіт, складений з порушенням вимог Порядку, у тому числі без обов'язкових реквізитів, передбачених пунктом 6 цього розділу, та поданий без всіх необхідних таблиць, не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався (пункт 8 розділу IІ Порядку).

За порушення норм Закону № 2464 статтею 25 цього Закону та статтею 1651 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено фінансову та адміністративну відповідальність фізичних осіб — підприємців.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларацію за 2016 рік не пізніше 3 травня 2017 року

Волноваська ОДПІ нагадує, що незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Відповідно до норм Податкового кодексу України фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, вважається самозайнятою особою за умови, що вона не є працівником в межах підприємницької діяльності чи незалежної професійної діяльності.

Особи, які мають намір провадити незалежну професійну діяльність, підлягають взяттю на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами 2016 року відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України не пізніше 03 травня 2017 року та зобов’язані самостійно не пізніше 28 липня 2017 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податковій декларації.

Іноземці та особи без громадянства, які стали на облік у контролюючих органах як самозайняті особи, є резидентами і у річній податковій декларації поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Ньюанси анулювання ПДВ - реєстрації за неподання звітності

Реєстрацію платника ПДВ може бути анульовано за його заявою (ф. № 3-ПДВ) або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу, якщо особа, зареєстрована як платник податку, протягом 12 послідовних податкових місяців:

* не подає контролюючому органу декларації з ПДВ та/або;

* подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність постачання/придбання товарів/послуг, здійснених з метою формування податкового зобов’язання чи податкового кредиту, за яким зазвичай формують податкові зобов’язання чи податковий кредит.

Але під час розгляду питання анулювання реєстрації за такою підставою 12 місяців визначають у такий спосіб:

* не враховують місяць, в якому проведено реєстрацію особи платником ПДВ, якщо особу зареєстровано платником ПДВ з іншого дня, ніж перший день календарного місяця;

* включають останні 12 послідовних податкових місяців, за які подано податкові декларації (в разі подання декларацій) або сплив строк подання податкових декларацій (у разі неподання декларацій), до отримання чи складання контролюючим органом документа, який є підставою для анулювання реєстрації.

Водночас будь-яких винятків та/або особливостей щодо анулювання окремих категорій осіб платниками ПДВ чинне законодавство не передбачає.

Утім, якщо у платника податку протягом 12 послідовних податкових місяців не було операцій із постачання та наявні обсяги придбання, за рахунок яких сформовано податковий кредит, підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ немає.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Звіт про пільги для платника податку на прибуток із річним звітним періодом

Волноваська ОДПІ інформує: сума пільги з податку на прибуток розраховується платником податку на прибуток на підставі даних додатка ПЗ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства (далі – Декларація), яка подається до контролюючого органу згідно з п.137.5 ст.137 Податкового кодексу України один раз за підсумками року.

Враховуючи зазначене, звіт про суми податкових пільг таким суб’єктом господарювання подається у строки подання річної Декларації.

Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом - платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 30.6 ст. 30 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ)).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі – Порядок). Розрахунок прибутку, що звільняється від оподаткування, відображається у додатку ПЗ до рядка 05 ПЗ Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897.

У Звіті суб’єктом господарювання зазначається сума пільги у зв’язку із звільненням прибутку від оподаткування, розрахована як прибуток від пільгової діяльності (рядок 05 додатка ПЗ до Декларації), помножений на діючу ставку податку на прибуток.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Індексація нормативної грошової оцінки землі для платників єдиного податку 4 групи

Відповідно до пункту 292.1.2 ПКУ базою оподаткування єдиним податком для платників 4 групи (сільськогосподарських товаровиробників) є нормативна грошова оцінка 1 га сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.

При цьому статтею 289 Кодексу визначається загальний порядок індексації нормативної грошової оцінки земель в цілях застосування податкового законодавства, а саме передбачено, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель визначається виходячи із значення індексу споживчих цін за попередній рік.

За інформацією Державної служби статистики України індекс споживчих цін за 2016 рік становив 112,4 %.

Підрозділами 6 та 8 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу встановлені особливості справляння плати за землю та єдиного податку відповідно.

Так, з 01 січня 2017 року при розрахунку плати за землю враховуються наступні особливості:

1) індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків (пункт 6 підрозділу 6 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу);

2) індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням (пункт 8 підрозділу 6 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (з урахуванням змін, внесених Законом № 1797)):

— для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) — 100 %;

— для земель несільськогосподарського призначення — 106 %.

Разом з тим, пунктом 5 підрозділу 8 Розділу XX «Перехідні положення» Кодексу передбачено особливості індексації нормативної грошової оцінки земель з метою нарахування єдиного податку, зокрема, встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) для цілей оподаткування єдиним податком 4 групи, застосовується із значенням 100 %.

Враховуючи, що Кодексом не встановлено інших особливостей визначення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі з метою оподаткування єдиним податком для платників 4 групи, вважаємо, що з 01 січня 2017 року при нарахуванні єдиного податку платникам 4 групи коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі доцільно визначати з урахуванням таких значень індексів споживчих цін:

за 2015 рік-100 %;

за 2016 рік-112,4 %.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Для отримання відомості про суми виплачених доходів скористайтесь Електронним кабінетом платника

Волноваська ОДПІ інформує: рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців для фізичних осіб в Електронному кабінеті платника функціонують наступні сервіси: - «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді». Сервіс створено з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді. Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно в розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення. - «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді». Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням ЕЦП можуть подати декларацію в електронному вигляді. Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859». Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам (//sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid).

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Щодо терміну сплати суми податку на доходи та військового збору, зазначені у декларації про майновий стан і доходи

Волноваська ОДПІ звертає увагу, що у податковій декларації про майновий стан і доходи громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік, суму сплаченого протягом року податку, та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи та військового збору.

Військовий збір розраховується фізичними особами самостійно за ставкою 1,5 відсотки об’єкта оподаткування.

Сума податку на доходи та військового збору, зазначена у податковій декларації за минулий 2016 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня наступного року.

В такий же термін сплачують податок на доходи та військовий збір приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі та інші особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Щодо декларування доходів одержаних в іноземній валюті

Сума іноземних доходів включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію та сплатити з одержаних доходів податок на доходи та військовий збір.

Доходи, одержані в іноземній валюті перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів. Суми податку на доходи, отримані з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. Зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами. Сума податку з іноземного доходу платника податків – резидента, сплаченого за межами України протягом податкового (звітного) періоду, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податків відповідно до законодавства України. Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов'язань платника такі податки, сплачені в інших країнах: - податки на капітал (приріст капіталу ), податки на майно; - поштові податки; - податки на реалізацію (продаж); - інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав. У податковій декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи за ставкою 18% та військового збору 1,5%.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Сум Новости Ясини Новости Волновахи Новини Миколаєва

01.02.2017 12:37