Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
Податковою міліцією Донеччини припинено діяльність «конвертаційного центру» з обігом 330 млн гривень

12 січня 2017 року співробітниками податкової міліції Головного управління ДФС у Донецькій області за участі співробітників об’єднаного штабу Центрального управління СБУ в районі проведення АТО в результаті проведення слідчо-оперативних заходів в межах кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) викрито групу осіб, дії якої направлені на мінімізацію податкових зобов’язань, конвертацію безготівкових коштів в готівку для підприємств реального сектору економіки, зареєстрованих на території Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської та Київської областей. Діяльність «конвертаційного центру» здійснювалась на території Луганської області.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів з використанням реквізитів фіктивних підприємств, що входили до «конвертаційного центру», за 2016 рік склав 330 млн гривень.

З метою фіксації доказів злочинної діяльності учасників групи проведено 9 обшуків в офісних приміщеннях, місцях мешкання учасників групи та транспортних засобах.

За результатами обшуків виявлено та вилучено 13 печаток суб`єктів господарської діяльності, 18 банківських карток, чекові книжки, чорнові записи та комп’ютерна техніка.

Крім того, в ході обшуків на підставі отриманих ухвал суду вилучено грошові кошти на загальну суму понад 1,1 млн грн, також вилучено два транспортних засоби.

Накладено арешти на 23 банківських рахунки 15 суб’єктів господарювання, що входили до складу виявленого «конвертаційного центру» в 11 банківських установах.

Слідство триває.

Земельний податок збагатив місцеві бюджети Донецької області на 726 млн гривень

З початку 2016 року надходження земельного податку від власників землі та землекористувачів області збільшились майже на 20 млн грн у порівнянні з січнем-груднем 2015 року. Зокрема, юридичними особами сплачено більше 596 млн грн, фізичними особами – понад 129 млн гривень.

Плата за землю посідає друге місце у надходженнях до місцевих бюджетів області – її питома вага у 2016 році становить 10 відсотків від

загальної суми. Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Головне управління ДФС у Донецькій області закликає власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян до своєчасних розрахунків з бюджетом. Адже кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються до бюджетів місцевих громад на їх розвиток або вирішення соціально-економічних питань.

Нагадуємо, що 30 січня 2017 року – останній день сплати за груднень 2016 року плати за землю.

Майже 90 матеріалів за фактами легалізації доходів передано до правоохоронних органів фіскальною службою Донеччини у 2016 році

З початку 2016 року за результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донеччини управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області, підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України (ККУ) 89 матеріалів.

В результаті розгляду матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були направлені до правоохоронних органів, 25 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень та 30 кримінальних проваджень на суму 717 млн гривень обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Крім того, серед облікованих кримінальних проваджень 2 внесено до ЄДРД за ст. 209 Кримінального кодексу України «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» на суму 0,9 млн гривень.

Із загальної кількості матеріалів, підготовлених управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, 52 матеріали, або майже 60% від загальної кількості підготовлених матеріалів, складено щодо легалізації доходів у сфері державних закупівель. За ними в ЄРДР обліковано 11 кримінальних проваджень на суму збитків 60,4 млн гривень.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Щодо подання податкової звітності

Волноваська ОДПІ інформує: з початку 2017 року змінено законодавчі правила щодо подання податкової звітності. Нововведення затверджені Законом України від 21.12.2016р. №1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні".

Згідно з новою редакцією Кодексу, податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів (п.49.3 та 49.4 ПКУ):

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Треба відзначити, що єдиною підставою для відмови у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв'язку з боку контролюючого органу є недійсність електронного цифрового підпису платника податків (ситуація може виникнути у випадку із закінченням строку дії сертифіката відкритого ключа).

Платники податків, що належать до числа великих та середніх підприємств, подають податкові декларації контролюючому органу в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Податкова звітність з податку на додану вартість подається виключно в електронній формі усіма платниками зазначеного податку.

Звертаємо увагу! У разі припинення договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність особисто або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Законодавчими змінами заборонено контролюючими органами розривати договір про визнання електронних документів в односторонньому порядку.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Законодавчі зміни в оподаткуванні.

Як повідомив в.о. начальника Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Сергій Кравченко впродовж 2016 року фахівцями відділу податків і зборів з юридичних осіб за результатами проведених перевірок донараховано 946,5 тис.грн. штрафних санкцій.

Податківець зазначив, що найбільш розповсюдженим порушенням земельного законодавства, встановленим в ході перевірок податкових декларацій за 2016 рік, є несвоєчасне подання податкових декларацій та несвоєчасна сплата задекларованих податкових зобов’язань.

Також Сергій Кравченко проінформував, що з 01 січня 2017 року набрали чинності Закони України від 06 грудня 2016 року № 1774-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та № 1795-VIII «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі», від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі - Закони).

В цілому зміни до Законів стосуються адміністрування податку на додану вартість, акцизного податку, податку на прибуток підприємств, трансфертного ціноутворення, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку (спрощена система оподаткування), податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю, екологічного податку і рентної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Окремо податківець зупинився на змінах, що стосуються нарахування плати за землю і повідомив, що з 1 січня 2017 року:

- мінімальний розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути менше розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території;

- за 2016 рік коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель : для сільськогосподарських угідь - 100 відс., для земель несільськогосподарського призначення – 106 відсотків.

Змінились гранічні ставки оподаткування сільськогосподарських угідь, так їх розмір складає у розмірі не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.

Граничний термін подання Податкової декларації з плати за землю за 2017 рік спливає до 20 лютого 2017 року.

Крім того, податківець нагадав, що при розрахунку рентної плати слід врахувати збільшення ставки рентної плати за використання води, за користування радіочастотним ресурсом та користування лісовими ресурсами. З 1 січня також зросли ставки екологічного податку.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

17.01.2017 16:50