Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
Документальна позапланова перевірка ФОП при знятті з обліку в контролюючих органах у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності

Волноваська ОДПІ інформує, право на проведення відповідно до законодавства перевірок платників податків надає контролюючим органам п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (Кодекс). Згідно з п.п. 78.1.7 п.78.1 ст. 78 Кодексу обставиною, наявність якої надаватиме контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, подання заяви про зняття з обліку платника податків. При цьому, п. 78.2 ст. 78 Кодексу визначає, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться за зверненням такого платника податків.

У відповідністю з абзацом сьомим частини першої ст. 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) зняття з обліку платників єдиного внеску - фізичних осіб - підприємців здійснюється органами фіскальної служби на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.

Право проводити документальні перевірки у фізичних осіб - підприємців звітів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску органи доходів і зборів використовують відповідно до положень ст. 13 Закону. Такі перевірки проводяться у порядку, встановленому Кодексом.

Враховуючи зазначене, використання контролюючими органами права на проведення документальних позапланових перевірок платників податків – фізичних осіб, у тому числі і у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, має здійснюватися за наявності визначених Кодексом обставин.

Разом з тим, згідно з п. 54.3 ст. 54 Кодексу контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Отже, у разі наявності визначених Кодексом обставин для проведення документальної позапланової перевірки фізичної особи – підприємця, у тому числі і у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої особи, податкової інформації, яка може свідчити про заниження або завищення суми його податкових зобов’язань, про порушення вимог законодавства контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тощо керівник контролюючого органу приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків – фізичної особи, яке оформлюється наказом.

Також згідно з абзацом другим п.п. 65.10.8 п. 65.10. ст. 65 Кодексу державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької діяльності фізичної особи або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Порядок оформлення скарг платниками податків та їх розгляду змінено

Волноваська ОДПІ повідомляє, з 25.11.2016 процедуру оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів ДФС під час адміністративного оскарження дещо змінено. Оновлення до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2016 № 849. Так, відтепер розгляд матеріалів скарг платників податків здійснюватиметься у закритому засіданні. У відкритому засіданні розгляд відбуватиметься виключно на підставі письмового клопотання скаржника про відкритий розгляд матеріалів скарги (форма його додається). Не допускається відкритий розгляд скарги, якщо в матеріалах справи наявні відомості, що становлять державну таємницю. Під час розгляду матеріалів скарги платника податків в ході адміністративного оскарження повинні будуть враховуватися податкові консультації, а також узагальнюючі податкові консультації, надані такому платнику податків. Також, у Порядку уточнено права особи, яка подала скаргу на рішення контролюючого органу.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Щодо переходу на спрощену систему оподаткування

Волноваська ОДПІ звертає увагу, що 16.12.2016 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з 1 січня 2017 року та заяви платником єдиного податку про перехід на іншу групу платника єдиного податку.

Нагадуємо, для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування фізичній особі - підприємцю потрібно не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу подати відповідну заяву в один з таких способів: особисто або уповноваженою на це особою; поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб; державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки.

У заяві зазначаються такі обов'язкові відомості:

- найменування суб'єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або ПІБ фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

- податкову адресу суб'єкта господарювання;

- місце провадження господарської діяльності;

- обрані платником види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;

- обрані суб'єктом господарювання група та ставка ЄП або зміна групи та ставки;

- кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою - підприємцем у трудових відносинах, та середньооблікова чисельність працівників у юридичної особи;

- дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, також може прийняти рішення про перехід на спрощену систему шляхом подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Слід врахувати, що такий перехід можливий лише один раз протягом календарного року; за умови відповідності критеріям, які дають право обрання спрощеної системи (протягом року, що передує періоду переходу); до поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Донеччина: з початку року вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на 28,2 млн гривень

Головним управлінням ДФС у Донецькій області продовжується проведення комплексу широкомасштабних організаційно-практичних заходів «Акциз-2016» щодо протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів, збільшенню надходжень акцизного податку. Дії співробітників в рамках операції «Акциз-2016» направлені на постійний моніторинг ринку товарів даної групи та запобігання розповсюдження фальсифікату.

В рамках операції за 11 місяців поточного року вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму порядку 28,2 млн грн, у тому числі алкогольних напоїв на суму 3 млн грн, спирту - на 1,8 млн грн, тютюнових виробів - на 17,5 млн грн, пально-мастильних матеріалів - на 5,9 млн грн. Також викрито незаконну діяльність 7 підпільних виробництв фальсифікованих алкогольних напоїв, по яким до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесено 7 кримінальних проваджень за ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) та вилучено підакцизних товарів на суму 5,9 млн гривень.

В рамках проведення операції «Акциз-2016» за 11 місяців поточного року до ЄРДР внесено 20 кримінальних проваджень за ст. 204 КК України, з них 12 за ч.3 ст. 204 КК України.

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

14.12.2016 16:45