Волноваська ОДПІ повiдомляє

Надання в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу
Волноваська ОДПІ звертає увагу громадян на те, що надання в оренду власного майна є додатковим джерелом доходу. Надання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем. Статтями 170, 172 Податкового кодексу України визначено особливості нарахування та оподаткування доходів від надання в оренду рухомого та нерухомого майна. Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення необхідно нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% - у 2016 році та військовий збір за ставкою 1,5% із суми отриманого доходу. Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов'язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Авансовий внесок при виплаті дивідендів: правильно відображаємо у податковій декларації
Волноваська ОДП інформує, що сума авансового внеску, яка має бути сплачена при виплаті дивідендів (прирівняних до них платежів) у звітному (податковому) періоді, відображається у рядку 6 додатка АВ до декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну України від 20.10.2015 р. № 897 (далі – Декларація), та переноситься до рядка 20 Декларації.
Розрахунок зменшення нарахованої суми податку на прибуток на суму сплачених авансових внесків здійснюється у додатку ЗП до Декларації, а саме:
у рядку 16.2 додатка ЗП відображаються авансові внески, нараховані та сплачені у звітному (податковому) періоді (значення показника рядка 6 додатка АВ до Декларації);
у рядку 16.3 – авансові внески, нараховані та сплачені у минулих звітних (податкових) періодах, які не враховані у зменшення податку на прибуток (значення показника рядка 16.4.2 додатка ЗП до Декларації попереднього звітного (податкового) року);
у рядку 16.4 – сумарне значення рядка 16.2 (нараховані та сплачені авансові внески у звітному (податковому) періоді (першому кварталі, півріччі, трьох кварталах, році)) та рядка 16.3 (авансові внески, не зараховані у зменшення податку у минулих періодах), у тому числі:
у рядку 16.4.1 (до внесення змін до форми Декларації наказом Мінфіну України від 08.07.2016 р. № 585 – рядок 16.3.1 додатка ЗП до Декларації) – нараховані та сплачені у поточному звітному (податковому) періоді авансові внески, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку на прибуток за такий звітний період. Платники податку, які подають Декларацію щоквартально, відображають у рядку 16.4.1 нараховані та сплачені у першому кварталі, півріччі, трьох кварталах, році авансові внески при виплаті дивідендів,
що відносяться на зменшення нарахованої суми податку на прибуток за такий перший квартал, півріччя, три квартали, рік;
у рядку 16.4.2 – нараховані та сплачені авансові внески, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку на прибуток в наступних звітних (податкових) періодах (рядок 16.4 - рядок 16.4.1, переноситься до рядка 16.3 додатка ЗП до рядка 16 Декларації за наступний звітний (податковий) період).
Щодо суми нарахованого та сплаченого авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів у І кварталі 2016 р., яка була не зарахована у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток за такий звітний період, то вона може бути врахована у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у Декларації у наступному звітному (податковому) періоді 2016 р.
Довідково: з основним текстом можна ознайомитись у листі ДФС України від 07.12.2016 №26467/6/99-95-42-01-15
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Чи потрібно суб’єктам господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкоголем або тютюном, подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ?
Волноваська ОДПІ інформує, згідно з частиною третьою ст. 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами і доповненнями (далі – Закон № 481) суб’єкти господарювання, які отримали передбачені Законом № 481 ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
Форми звітів: № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» (далі – Звіт № 1-РА); № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» (далі – Звіт № 1-РТ) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (далі – Наказ № 49), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за № 340/28470.
За результатами аналізу набрання чинності Наказу № 49 Державною регуляторною службою України прийнято рішення від 04.07.2016 № 8 щодо необхідності усунення Міністерством фінансів України у двомісячний строк з дня прийняття такого рішення порушень принципів державної регуляторної політики.
У порядку, визначеному ст.ст. 27 та 28 Закону України від 11 вересня 2003 року № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Міністерство фінансів України оприлюднило проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49», яким, зокрема спрощено форми Звіту № 1-РА та Звіту № 1-РТ.
Таким чином, до внесення змін до Наказу № 49, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами, продовжують подавати звіти за формою №1-РА та №1-РТ щомісяця до 10 числа наступного за звітним місяця.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Чи є базою нарахування єдиного внеску вартість дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок коштів роботодавця
Відповідно п. 1 частини 1 ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для роботодавців - підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Cкладові фонду оплати праці визначено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України від 13 січня 2004 року № 5 (далі – Інструкція № 5).
Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року № 1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Перелік).
Відповідно до п. 3.23 розд. ІІІ Інструкції № 5 та п. 8 розд. I Переліку вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску.
Отже, враховуючи зазначене, не є базою нарахування єдиного внеску вартість дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок коштів роботодавця.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Релігійні організації мають змогу до 1 січня 2018 року привести у відповідність свої установчі документи
Волноваська ОДПІ повідомляє, що 20 листопада 2016 року набрав чинності Закон України від 06 жовтня 2016 року № 1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій».
Зазначеним Законом встановлено, що доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.
Крім того, визначено, що тимчасово, до 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Підприємцю на замітку: Що вважається доходом платника єдиного податку
Доходом підприємця - єдинника є дохід, отриманий протягом звітного періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі (ст. 292 Податкового кодексу України (ПКУ)).
До доходу єдинника також включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отримані товари – це «товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку» (п. 292.3 ст. 292 ПКУ).
До доходу єдинника третьої групи – платника ПДВ включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності.
Для єдинників першої та другої групи правильно визначати розмір отриманого доходу потрібно насамперед для того, щоб установити, чи має він право перебувати на спрощеній системі оподаткування та/або застосовувати її надалі. Єдинникам третьої групи слід знати
розмір отриманого доходу також для визначення суми єдиного податку, яку треба сплатити до бюджету.
До складу доходу включається виторг, отриманий від продажу товарів (робіт, послуг).
Під час надання послуг (виконання робіт) за договорами комісії, доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами до доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Доходом підприємця є й сума отриманих авансів та передоплат у межах його підприємницької діяльності.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
Час на отримання податкової знижки за 2015 рік спливає
Волноваська ОДПІ звертає увагу громадян, що повернути частину сум податку на доходи фізичних осіб можна, реалізувавши своє право на податкову знижку шляхом подання декларації про майновий стан і доходи.
Як повідомила начальник Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Тетяна Чернецька на теперішній час до Волноваської ОДПІ подано 143 податкові декларації для отримання податкової знижки за 2015 рік. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню на розрахункові рахунки платників склала 141,9 тис.гривень. Громадянам вже повернуто 140,8 тис. грн раніше сплаченого податку.
Документально підтверджені суми витрат платника податку, понесені у 2015 році, які дозволяються включати у зменшення його річного оподатковуваного доходу, необхідно встигнути задекларувати до кінця поточного року.
Податківець нагадала, що громадяни мають право звернутись до органу фіскальної служби за місцем реєстрації (у паспорті) та подати Декларацію для отримання податкової знижки, якщо у 2015 році Ви витрачали кошти на:
- сплату частини суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом;
- на надання пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;
- сплату навчання як самого громадянина, так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати на користь середніх професійних або вищих закладів освіти;
- на сплату страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення;
- на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
- оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
- на переобладнання транспортного засобу, що належить платникові податку, у зв‘язку з використанням біопалива;
- сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Фізичні особи, які мають право скористатися податковою знижкою щодо суми витрачених коштів на вищеперераховані понесені витрати, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надають відповідні платіжні та розрахункові документи (квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери), документи, які підтверджують витрати (договори, сертифікати відповідності для транспортних засобів, що були переобладнані, технічні паспорти, документи, які підтверджують ступінь споріднення тощо), довідку про отримані у звітному році доходи.
Шановні громадяни! Не втрачайте шанс скористатися податковою знижкою, завітайте у зручний для Вас час до органу фіскальної служби за місцем реєстрації для подання декларації про майновий стан і доходи до кінця 2016 року для отримання податкової знижки за 2015 рік.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області
На Донеччині за матеріалами фіскальної служби порушено
кримінальних проваджень на 717 млн. гривень
За результатами дослідження діяльності суб`єктів господарювання Донецької області управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, за січень – листопад 2016 року підготовлено 85 матеріалів. Усі матеріали передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України (ККУ).
В результаті розгляду правоохоронними органами матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, складених управлінням, 24 матеріали було приєднано до кримінальних проваджень (у т.ч. за листопад 2016 року – 4), та 29 кримінальних проваджень (у т.ч. за листопад 2016 року – 3) обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) на суму 717 млн грн, у т.ч. за ст. 209 ККУ «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» - 2 на суму 0,9 млн гривень.
З них у сфері державних закупівель управлінням складено 50 матеріалів, по яких 10 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень, та обліковано в ЄРДР 10 кримінальних проваджень на суму збитків 60,4 млн гривень.
З метою недопущення використання бюджетних коштів поза правовим полем фіскальною службою Донеччини продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією
Джерело: guru.ua
Категорії: Новости Волновахи
13.12.2016 16:29