Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ
Відсутність боргів перед бюджетом підтверджує податкова.

Волноваська ОДПІ нагадує, що для надання адміністративних, консультаційних та інформаційних послуг у максимально зручному режимі для платників податків та громадян в інспекції працює Центр обслуговування платників. Фізичні особи та платники податків можуть оперативно та безкоштовно отримати довідки, витяги, бланки заяв, декларацій тощо. Як повідомив начальник відділу обслуговування платників Волноваської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Андрій Георгійович Заіченко за 10 місяців 2016 р. до Центру обслуговування платників Волноваської ОДПІ звернулись 70 платників за довідкою про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби.

Крім того, видано 19 довідок про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку.

Довідка про відсутність заборгованості з платежів видається безоплатно. Однією з підстав для одержання вказаної адміністративної послуги є наявність у законодавчих або нормативно-правових актах положення щодо необхідності підтвердження відсутності у платника податків податкового боргу.

Також податківець проінформував, що у Центрі обслуговування платників Волноваської ОДПІ надається 17 адміністративних послуг. З повним переліком адміністративних послуг, які надаються ДФС України та її територіальними органами, а також інформаційними картками адміністративних послуг можна ознайомитись на офіційному веб - порталі ДФС України (sfs.gov.ua) у рубриці «Адміністративні послуги» розділу «Діяльність», а також на інформаційних стендах, які розміщені приміщенні Центра обслуговування платників Волноваської ОДПІ за адресою: м. Волноваха, вул. Менделєєва,4

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Витяг з реєстру платників єдиного податку можна отримати безкоштовно

Волноваська ОДПІ звертає увагу, що зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку відповідно до положень Податкового кодексу України.

Для цього фізична особа-підприємець – платник єдиного податку, яка виявила бажання отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, повинна звернутися із запитом про отримання такого витягу до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси.

Податковою адресою платника податків-фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Форма запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

До затвердження відповідних форм запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку, подається заява на отримання витягу в довільній формі, на підставі якої видається тимчасовий витяг з реєстру платників єдиного податку.

Термін надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Податкові документи слід зберігати 1095 днів

Волноваська ОДПІ нагадує, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (ст. 44 Податкового кодексу України, далі - ПКУ).

Документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 3 роки. Після закінчення строків зберігання документів суб’єкт господарювання, в установленому законодавством порядку передає їх до архіву.

Разом з тим, якщо зазначені вище документи, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, то такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

На веб-порталі ДФС України працює «Реєстр платників єдиного податку»

Електронний сервіс «Реєстр платників єдиного податку» розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС (www sfs.gov.ua) у режимі «Інформація з реєстрів» відкритої частини електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія), а також у вкладці «Інформація з реєстрів» в меню електронних сервісів на головній сторінці веб-порталу ДФС.

Волноваська ОДПІ нагадує, що для перевірки даних про взяття на облік платників податків достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням платника податків.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

За куріння кальяну доведеться сплатити акцизний податок

Волноваська ОДПІ інформує, що відповідно до п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

Вичерпний перелік підакцизних товарів встановлено ст. 215 ПКУ. Відповідно до п. 215.1 ст. 215 ПКУ до підакцизних товарів належать, зокрема, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

Тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування (п.п. 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Згідно з п. 1 примітки до підпозицій групи 24 розд. IV Закону України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про митний тариф України» зі змінами та доповненнями в підпозиції 2403 11 термін «тютюн для кальяна» означає тютюн, призначений для куріння за допомогою кальяна, що складається з суміші тютюну та гліцерину, з вмістом або без вмісту ароматичних масел і екстрактів, меляси або цукру, який має або не має фруктового аромату. Проте продукти, що не містять табаки, призначені для куріння за допомогою кальяна, виключаються з цієї підпозиції. Отже, тютюн для кальяну, якому присвоєно код згідно з УКТ ЗЕД 2403 11, відповідно до чинного законодавства є підакцизним товаром, акцизний податок з якого справляється та обчислюється за ставками, визначеними у п.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 ПКУ.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Для добровільної реєстрації платником ПДВ слід подати заяву

Волноваська ОДПІ звертає увагу, що реєстрація платником ПДВ за добровільним рішенням особи здійснюється відповідно до вимог ст. 182 та 183 ПКУ.

Добровільно зареєструватися платником ПДВ може особа, яка провадить або планує провадити господарську діяльність незалежно від дати її державної реєстрації. І якщо обсяги оподатковуваних операцій відсутні або за останні 12 календарних місяців є меншими за суму в один мільйон гривень.

Якщо особа вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, вона має подати заяву.

Заяву слід подати до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником ПДВ і матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Підприємці, які використовують автономні системи опалення, є платниками екоподатку

Волноваська ОДПІ звертає увагу, у разі використання автономних систем опалення, суб’єкти господарювання є платниками екологічного податку за фактичний обсяг забруднюючих речовин, які утворюються і викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (незалежно від наявності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення).

Платники екологічного податку складають окремо за кожний звітний квартал (не наростаючим підсумком) податкові декларації екологічного податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 (далі – податкова декларація) та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів фіскальної служби за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення.

Якщо місце подання податкових декларацій не збігається з місцем перебування на податковому обліку підприємства, установи, організації, громадянина-суб’єкта підприємницької діяльності, то до податкової інспекції, де такий суб‘єкт господарювання перебуває на обліку, подаються копії відповідних податкових декларацій протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

Суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку (п.249.3 ст.249 Податкового кодексу України).

Платник екологічного податку, який не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, самостійно визначає обсяги викидів та ставки податку.

З роз’ясненнями щодо екологічного податку можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорії 120.03 та 120.05).

Волноваська ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області

Донеччина: від реалізації безхазяйного майна надійшло понад півмільйона гривень

З початку 2016 року від реалізації товарів та майна, що перейшли у власність держави, до бюджетів усіх рівнів надійшло більше, ніж півмільйона гривень. З них 426 тис. грн. отримав Державний бюджет країни та майже 153 тис. грн. - місцеві громади області.

За десять місяців поточного року органами фіскальної служби Донецької області виявлено та поставлено на облік 3 випадки майна з ознаками безхазяйного на загальну суму майже 1140 тис. грн., що у 10 разів або на 1025 тис. грн. перевищує показники минулого року.

Загалом, на обліку фіскальних органів області знаходиться безхазяйне майно на суму 2079 тис. гривень.

Фіскалами Донеччини продовжується організація роботи з виявлення, обліку, зберігання, оцінки та розпорядження безхазяйним майном. Слід зазначити, що у цьому напрямку налагоджена дієва співпраця з правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування області.

Реалізацію безхазяйного майна, яке перейшло у власність держави, проводять уповноважені торговельні організації на конкурсних умовах – через аукціон або біржові торги. Ознайомитись з єдиним реєстром суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави, можна за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/diialnist/realizatsiya-zastavnogo-ta-bezhazyaynog/128336.html.

На Донеччині у судовому порядку на користь держави

вирішені справи на 179 млн. гривень

З початку року порушено провадження в судах по 1024 справах, де однією зі сторін виступали органи ДФС у Донецькій області, на загальну суму понад 1350,7 млн.грн. Із розглянутих справ на користь держави вирішено 260 судових справ, або майже 75,3%, на суму 190,3 млн.грн. та на користь платників – 85 справ на суму 21,3 млн. гривень.

Упродовж зазначеного періоду за позовами платників податків до органів ДФС на розгляді знаходилось 533 справи на суму 815,8 млн. грн. З них на користь держави вирішено 45 судових справ на суму 107,4 млн.грн. та на користь платників – 36 справ на суму 17,3 млн.гривень.

Також органи ДФС позивалися до платників податків, протягом зазначеного періоду розглядалось 452 справи на суму 400 млн. грн. З них вирішено на

користь позивачів 168 справ на суму 71,6 млн. грн., на користь платників – 22 справи на суму 1,3 млн.гривень.

З початку 2016 року за остаточними рішеннями суду, прийнятими на користь органів ДФС Донецької області, до бюджету надійшло 42,1 млн. гривень.

ГРАФІК

особистого прийому громадян керівництвом Головного управління

Державної фіскальної служби у Донецькій області на 2016 рік

Погорєлий Сергій Степанович – начальник ГУ ДФС у Донецькій області – кожен четвер місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Долозіна Ірина Леонідівна – перший заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області – кожен вівторок місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Азаров Євген Федорович – перший заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій області - кожна середа місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Погосян Марина Лаврентіївна – заступник начальника ГУ ДФС у Донецькій

області – кожен понеділок місяця з 10 год.00 хв. до 12 год.00 хв.

Малий Віталій Михайлович – в.о. заступника начальника ГУ ДФС у Донецькій області – начальник управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО – кожна друга середа місяця з 14 год.00 хв. до 16 год.00 хв.

ГРАФІК

особистого прийому громадян посадовими особами структурних підрозділів Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області на 2016 рік

Управління організації роботи – кожен перший понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Відділ охорони державної таємниці, технічного та криптографічного захисту інформації – кожен перший вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління матеріального забезпечення та розвитку інфраструктури – кожна перша середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління по роботі з персоналом – кожен перший четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності – кожна перша п’ятниця місяця з 14 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.

Управління внутрішнього аудиту – кожен третій понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем – кожен третій вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління обслуговування платників – кожна третя середа місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління інформаційних технологій – кожен третій четвер місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Юридичне управління – кожна третя п’ятниця місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління податків і зборів з юридичних осіб - кожен другий понеділок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління податків і зборів з фізичних осіб – кожен другий вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління аудиту – кожна друга середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом – кожна друга п’ятниця місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління погашення боргу – кожен четвертий понеділок місяця з 09год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Оперативне управління - кожен четвертий вівторок місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Управління внутрішньої безпеки – кожна четверта середа місяця з 14 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

Слідче управління фінансових розслідувань – кожен четвертий четвер місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО – кожна перша п’ятниця місяця з 14 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.

Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів – кожна перша середа місяця з 09 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв.

Поштова адреса Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області: 87526, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114.

Адреса приймальні громадян Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області: 87526, м. Маріуполь, вул. 130-ї Таганрозької дивізії, буд. 114.

Попередній запис громадян на особистий прийом до керівництва та посадових осіб структурних підрозділів Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області здійснюється за телефоном (0629) 57-76-68 з понеділка по п`ятницю з 9 год. 00 хв. до 13 год. 00 хв. та з 13 год. 45 хв. до 18 год. 00 хв. (у п`ятницю до 16 год. 45 хв.).

Попередній запис на особистий прийом до керівника органу ДФС припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, в інших випадках – за п'ять робочих днів до дати особистого прийому.

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

22.11.2016 10:12