Новини Волноваської ОДПІ

Новини Волноваської  ОДПІ

УВАГА! Семінар для платників податків.

Волноваська ОДПІ Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 27 жовтня 2016 року об 11 год. 00 хв. у актовій залі приміщення Волноваської ОДПІ для платників податків буде проведено безкоштовний семінар з питань справляння податку з доходів фізичних осіб, а також новацій податкового законодавства у 2016 році для фізичних осіб з урахуванням змін, внесених Законом України від 24.12.2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» до Податкового кодексу України.
У проведенні семінару приймуть участь фахівці Головного управління ДФС у Донецькій області та Волноваської ОДПІ.

З питань реєстрації та участі в семінарі звертатись до каб.205 Волноваської ОДПІ, або за тел.42126


Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області

Про відповідальність за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до державного бюджету.
Волноваська ОДПІ нагадує про відповідальність за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до державного бюджету, а саме:
Згідно з п. 1.5 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, відповідальними за утримання (нара¬хування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначе¬ні у ст. 171 цього Кодексу, зокрема особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (пере¬рахування) до бюджету збору з до¬ходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника подат¬ку, а з інших доходів — податковий агент.
Крім того, відповідно до п. 1.6 п. 161 підрозділу 10 розділу XX По¬даткового кодексу платники збору, зокрема роботодавці та податкові агенти, зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу.
Тобто, функції податкового агента щодо забезпечення виконання ним по¬даткових обов’язків деталізовано в п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу, а саме — своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюдже¬ту збір з доходу, що виплачується на користь платника податку та опо¬датковується до або під час такої ви¬плати за її рахунок, подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахова¬ного (сплаченого) на користь плат¬ників податку, а також суми утрима¬ного з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (Податковий розрахунок за формою № 1ДФ) .
За порушення, допущені при нарахуванні та сплаті ПДФО і військового збору, до платника податків (податкового агента) можуть бути застосовані такі види відповідальності: фінансова (штраф і пеня); адміністративна; кримінальна.
За ненарахування, неутримання та/або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (штраф), пеня й адміністративна відповідальність. Нагадаємо, що відповідно до пункту 127.1 статті 127 Податкового кодексу України за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє – 75%.
Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, чинної на день виплати, нарахування.
Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме: попередження або штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн.). За повторне протягом року аналогічне порушення накладається штраф у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн.).
Крім того, нагадуємо, що 9 листопада 2016 року останній день подання податкового розрахунку сумм доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сумм утриманого з них податку, за ІІІ квартал (форма № 1ДФ).
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області


Щодо здійснювати оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного (не придбаного) виноматеріалу.

Волноваська ОДПІ інформує: 13.10.2016 набрав чинності Закон України від 20 вересня 2016 року № 1534-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного (не придбаного) виноматеріалу» (далі – Закон № 1534-VIII).
Зокрема, Законом № 1534-VIII визначено, що суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) та виробляє їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних або медових) виключно власного виробництва (не придбаних), має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.
З оновленим текстом Закону України від 19 грудня 1995 року
№ 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Закон № 1534-VIII опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 12.10.2016 № 192.


Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області


Щодо зміни кодування платежів.

Волноваська ОДПІ інформує: 18.10.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України
від 05.09.2016 № 811 «Про затвердження Змін до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (далі – Наказ № 811), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.09.2016 за № 1272/29402.
Наказом № 811 змінено додаток до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 (далі – Наказ № 666), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419, в якому наведено Перелік кодів видів сплати (що вказуються в полі «Призначення платежу») розрахункового документа, зокрема запроваджено нові коди:
10С - повернення на електронний рахунок платника надмірно сплачених сум ПДВ;
420 - бюджетне відшкодування в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу за рахунок інших платежів;
240 - надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування реалізації пального.
Крім того, в Переліку кодів видів сплати змінено вид сплати за кодом 135 та виключено код 160.
Додатково повідомляємо, з оновленим текстом Наказу № 666 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Наказ № 811 опубліковано в газеті «Офіційний вісник України» від 18.10.2016 № 80.

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області


Погашення податкового боргу до бюджетів – завжди на контролі
З метою організації більш плідної роботи по скороченню податкового боргу та надходженню «живих» коштів від платників податків — боржників, в рахунок погашення податкового боргу, днями в Волноваській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області відбулося засідання «круглого столу» з платниками податків, темою якого було скорочення податкового боргу.
«Надходження «живих» коштів від платників податків — боржників, в рахунок погашення податкового боргу у вересні поточного року склали-630,8 тис.грн., в т.ч. до державного бюджету 300,0 тис.грн., надходження в рахунок погашення заборгованості з ЄСВ склали-1080,9 тис.грн., здійснено опис майна в податкову заставу підприємства боржника на суму - 80,9 тис.грн.» - повідомила під час заходу заступник начальника-начальник Амвросіївсько-Старобешівського відділення Волноваської ОДПІ Олена Іванівна Житенко.
Податківець ознайомила присутніх із основними джерелами погашення податкового боргу, з порядком стягнення готівки у рахунок погашення податкового боргу та продажем майна, яке перебуває у податковій заставі.
Фахівці ОДПІ розповіли платникам податків про роботу електронного сервісу ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого можна перевірити наявність податкового боргу у платника податків за кодом ЄДРПОУ або за назвою. А скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника податків» платник має можливість самостійно здійснити звірку стану його розрахунків з бюджетом по кожному податку, збору або внеску, належному йому до сплати.
У форматі ділового та практичного діалогу податківці запропонували підприємствам-боржникам конкретні шляхи погашення існуючого податкового боргу та закликали недопускати виникнення податкового боргу у подальшому.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області



Не подав в установлений законом строк звітність, може призвести до позапланової перевірки
Волноваська ОДПІ звертає увагу, документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, якщо платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом (п.п. 78.1.2 п. 78.1 ст. 78 ПКУ).
Поряд з цим п. 78.4 ст. 78 ПКУ визначено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Отже, при неподанні або несвоєчасному поданні суб’єктом господарювання податкової звітності в установлений законом строк, керівником контролюючого органу може бути прийнято рішення про проведення документальної позапланової перевірки.
При цьому тривалість перевірок не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів (п. 82.2 ст. 82 ПКУ).

Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області


Декларацію з податку на прибуток підприємств за три квартали 2016 року необхідно подавати за оновленою формою
Волноваська ОДПІ нагадує, що 19 серпня 2016 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 08.07.2016 № 585 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.07.2016 за № 1049/29179 (далі – наказ № 585).
При цьому слід врахувати внесені зміни до декларації
Визначення звітного (податкового) періоду
Рядок 2 заголовної частини декларації доповнено полем, у якому зазначається базовий звітний період – календарний квартал або календарний рік.
З метою розмежування граничного строку подання декларації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу та граничного строку подання декларації протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, при складанні декларації у рядку 2 заголовної частини декларації, платником зазначатиметься базовий звітний період – календарний квартал або календарний рік.
Нова редакція розділу та рядка 26 декларації
Викладено в новій редакції назви показників розрахунку авансового внеску, а саме:
розділ «Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств»;
рядок 26 декларації: «Авансовий внесок у розмірі 1/12 нарахованої суми податку на прибуток, що підлягає сплаті щомісяця8 або авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток ((позитивне значення) рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств) х 2/9), що підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року9».
Так, згідно з пунктом 9 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу у січні – грудні 2015 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. Починаючи з 1 січня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не сплачуються.
Положеннями пункту 38 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року. Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. При цьому визначена у розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.
У зв’язку із зазначеним розрахунок авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток, що підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року, заповнюється платником податку за три квартали 2016 року. Такий розрахунок здійснюється платниками, які звітують з податку на прибуток підприємств щокварталу.
Враховуючи наведене, у рядку 26 декларації розрахунок авансового внеску відображається таким чином:
у розмірі 1/12 податку на прибуток підприємств – у разі уточнення показників декларацій за звітні періоди 2013 та 2014 років;
у розмірі 2/9 податку на прибуток підприємств – при складанні декларації за три квартали 2016 року платниками, що звітують щокварталу. Такий авансовий внесок платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31.12.2016, відповідно граничний термін сплати – 30.12.2016.
Одночасно рекомендуємо при складанні декларації платникам звертати увагу на примітки до окремих показників, які є підкажчиками для коректного заповнення таких показників.
Оновлені редакції додатків АВ та ЗП
Додаток АВ до рядка 20 АВ декларації
Визначення сум виплачених у звітному (податковому) періоді дивідендів (прирівняних до них платежів) здійснюється, як і раніше шляхом заповнення додатка АВ.
У рядку 4 відображається сума перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, позитивне значення (сума позитивних значень) (сума виплачених дивідендів – (рядок 04 + рядок 07 + рядок 09 + рядок 11 + рядок 13 – рядок 14 декларації)).
Слід звернути увагу, що у складових формули цього рядка не вираховується значення рядка 23ПН декларації щодо суми податків, які утримуються при виплаті доходів нерезидентам на відміну від визначеною попередньою редакцією рядка 2 додатка АВ.
Крім того, порівняно з попередньою редакцією додатка АВ, у оновленому додатку змінено нумерацію рядків показників, що відображаються відтепер у рядках 1.4, 1.5, 2, 3 та 4 (раніше відображалися у рядках 1.5, 1.4, 4, 2 та 3 відповідно).
Додаток ЗП до рядка 16 ЗП декларації
У додатку ЗП уточнено порядок зменшення нарахованої суми податку.
Так, у рядку 16.1 зазначається сума податку на прибуток, отриманого з іноземних джерел, сплаченого суб’єктами господарювання за кордоном, яка зараховується під час сплати ними податку в Україні в розмірі, який не перевищує суми податку, що підлягає сплаті таким платником протягом такого звітного (податкового) періоду (підпункт 141.4.9 пункту 141.1 статті 141 розділу ІІІ Кодексу).
У рядках 16.2 та 16.3 відображається сума нарахованого та сплаченого авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів), а саме:
у звітному (податковому) періоді – переноситься значення показника рядка 6 додатка АВ до декларації (рядок 16.2);
у минулих періодах, що не врахована у зменшення податку – дорівнює значенню рядка 16.4.2 додатка ЗП до рядка 16 декларації попереднього звітного (податкового) року (рядок 16.3).
У рядку 16.4 зазначається підсумкове значення нарахованого та сплаченого авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів) у звітному періоді та не зарахованих у минулих періодах (рядок 16.2 + рядок 16.3), у тому числі, з якої:
сума, що відноситься на зменшення нарахованої суми податку в поточному звітному (податковому) періоді, зазначається у рядку 16.4.1;
сума, що відноситься на зменшення нарахованої суми податку в наступних звітних (податкових) періодах (рядок 16.4 – рядок 16.4.1, переноситься до рядка 16.3 додатка ЗП до рядка 16 декларації за наступний звітний (податковий) період), зазначається у рядку 16.4.2.
Слід звернути увагу, що у рядку 16.5 зазначається сума нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яка у попередній редакції відображалася у рядку 16.2 цього додатка.
Рядок 16.6 заповнюється платниками податку, які сплачують авансовий внесок з податку на прибуток підприємств у розмірі 2/9 цього податку, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.
Таким чином, оновлена форма додатку ЗП дає можливість платникам деталізовано відображати всі показники, що зараховуються у зменшення нарахованої суми податку у звітному періоді та полегшує облік нарахованих та сплачених сум авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів (прирівняних до них платежів) в частині тих сум, що залишаються не врахованими у минулих та звітному періодах.
Внесення змін до додатків ПН та РІ
Додаток ПН до рядка 23 ПН декларації
Таблицю 1 «Розрахунок (звіт) податкових зобов’язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України» доповнено новими рядками 22 – 24, у яких відображаються отримані нерезидентами доходи із джерелом їх походження з України у вигляді:
процентів, доходів (дисконту) на державні цінні папери, або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, які продані (розміщені) нерезидентами за межами території України через уповноважених агентів нерезидентів відповідно до підпунктів 141.4.10 пункту 141.4 статті 141
розділу ІІІ Кодексу;
процентів за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі Національного банку України, або за кредити (позики), які отримані суб’єктами господарювання та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями відповідно до підпункту 141.4.10 пункту 141.4 статті 141 розділу ІІІ Кодексу;
доходів за операціями з розміщення державних деривативів та доходи, що виплачуються за державними деривативами, відповідно до умов правочинів з державним боргом за державними зовнішніми запозиченнями та гарантованим державою боргом відповідно до пункту 37 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу.
Додаток РІ до рядка 03 РІ декларації
У зв’язку із викладенням Законом № 909 в новій редакції
підпункту 140.4.1 пункту 140.4 статті 140 Кодексу змінено показники рядків 3.2.2 та 3.2.3 розділу 3 «Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій (стаття 140 розділу ІІІ Податкового кодексу України)».
Зазначена норма дає змогу платникам податку зменшувати фінансовий результат до оподаткування на:
суму нарахованих доходів від участі в капіталі платників єдиного податку четвертої групи (рядок 3.2.2);
суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів (рядок 3.2.3).
Також Законом № 909 доповнено підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу новими різницями, на які коригується фінансовий результат до оподаткування на період дії Закону України від 14 червня
2016 року № 1414 «Про фінансову реструктуризацію», які відображаються у рядках 4.1.18, 4.2.14 та 4.2.15 розділу 4 «Інші різниці» цього додатка.
Крім цього, Законом України від 17 вересня 2015 року № 702 «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування під час реструктуризації державного і гарантованого державою боргу та його часткового списання» підрозділ 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 36, яким передбачаються нові різниці для коригування фінансового результату до оподаткування. Такі різниці підлягають відображенню у рядках 4.2.13 та 4.1.17.
Враховуючи, що видання наказу № 585 обумовлено змінами в податковому законодавстві, які впливають на показники бюджету поточного року, платникам податку на прибуток підприємств, які звітують щокварталу за звітний (податковий) період – три квартали поточного року, рекомендовано подавати податкову декларацію за оновленою формою, при цьому останній день подачи звітності за третій квартал (та 9 місяців) 9 листопада 2016 року.
Волноваська ОДПІ
ГУ ДФС у Донецькій області




Митники Донеччини спрямували до держбюджету понад 2,5 мільярда гривень
Протягом дев’яти місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС до Державного бюджету України перераховано понад 2,5 млрд. грн. митних платежів. Зокрема, у серпні поточного року до держскарбниці надійшло 360 млн. грн., що є кращим показником у звітному періоді.
Результатом постійної роботи у напрямку контролю чистоти декларування є додаткові майже 202 млн. грн., що перераховані митницею до державної казни. У порівнянні з відповідним періодом минулого року цей показник збільшився на 55% (111,4 млн. грн. у 2015 році).
Беручи до уваги специфіку та напрями функціонування промисловості Донецького регіону, слід відмітити, що основними бюджетоформуючими товарами залишаються:
• вугілля кам`яне (сума сплачених до держбюджету податків при імпорті складає 1 013,0 млн. грн.);
• вогнетривкі матеріали та вироби (сума сплачених до держбюджету податків при імпорті складає 363,8 млн.грн);
• інші метали, вироби з них (сума сплачених до держбюджету податків при імпорті складає 189,1 млн. грн.);
• промислове обладнання (сума сплачених до держбюджету податків при імпорті складає 173,8 млн. грн.);
• феросплави (сума сплачених до держбюджету податків при імпорті складає 161,4 млн. грн.).
Упродовж цього року в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами Донецькою митницею ДФС видано 1247 сертифікатів форми EUR.1.
Аналіз експортних операцій також свідчить про збільшення експорту до країн ЄС. Так у порівнянні з відповідним періодом 2015 року відсоток експорту від загального обсягу експорту до країн ЄС по вартості збільшився на 3 %.
ГУ ДФС у Донецькій області

Місцеві бюджети Донеччини одержали майже на 2 мільярди гривень більше, ніж торік

З початку 2016 року місцеві бюджети Донецької області одержали 5,9 млрд. грн., що на 33% або майже на 2 млрд. грн. більше ніж за звітний період минулого року. Зокрема, середньомісячний показних надходжень до місцевої казни у 2016 році склав 656 млн. грн., проти 445 млн. грн. у 2015 році. Таке збільшення надходжень перед усім є результатом плідної співпраці працівників територіальних органів фіскальної служби Донеччини з місцевими громадами, платниками податків та органами місцевого самоврядування.
Основним бюджетоформуючим податком місцевіх бюджетів Донеччини як завжди, залишається податок на доходи фізичних осіб – 62% від загального збору. Так, за дев’ять місяців поточного року цього податку надійшло на 1 млрд. грн. більше ніж торік, а саме – 3,7 млрд. гривень.
Друге місце в наповненні місцевої казни між собою поділяють плата за землю та екологічний податок – 12 та 11 відсотків відповідно, що у грошовому еквіваленті складає понад 716 млн. грн. та майже 660 млн. грн. відповідно.
Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету більш, ніж 352 млн. грн. (6%), що майже на 66% більше аналогічного періоду минулого року.
Також, з початку року спостерігається приріст надходжень до місцевих бюджетів в порівнянні з показниками минулого року акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, а саме на 25%. У 2016 році місцеві бюджети отримали понад 272 млн. грн. цього податку.
ГУ ДФС у Донецькій області


Донеччина: з початку року надано майже 122 тисячі адміністративних послуг

За дев’ять місяців поточного року фіскальною службою Донецької області надано майже 122 тис. адміністративних послуг, що на 2,9 тис. послуг більше, ніж за аналогічний період минулого року.
У вересні 2016 року зафіксовано понад 100 тис. звернень представників бізнесу та громадян за отриманням послуг, з них до центрів обслуговування платників – майже 98,5 тисяч. За вказаними зверненнями платникам податків надано понад 15,8 тис. адміністративних послуг, у тому числі в центрах обслуговування платників – понад 15,6 тис. послуг.
Найбільш поширеною послугою, що надається, залишається адміністративна послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. У вересні цього року громадяни отримали 9429 таких карток, питома вага від загальної кількості отриманих у звітному місяці адмінпослуг – 59,6%.
Також запитуваними з боку суб`єктів господарювання є такі адміністративні послуги:
- надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 1291 (8,2%);
- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1167 (7,4%);
- реєстрація платника єдиного податку – 992 (6,3%);
- реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 766 (4,9%) та інші.
Крім того, Головним управлінням ДФС у Донецькій області у вересні 2016 року надано 819 адмінпослуг: видано 386 ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та 351 ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, а також 78 реєстраційних номерів облікової картки платника податків.
З більш детальною інформацією щодо контактів та адрес Центрів обслуговування платників можна ознайомитись на офіційному субсайті ГУ ДФС у Донецькій області за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/.
ГУ ДФС у Донецькій області

Ключі електронного цифрового підпису вже отримали майже 6 тисяч платників Донеччини

Протягом 9 місяців 2016 року у відокремлених підрозділах Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України, які розташовані у м. Краматорську (бул. Машинобудівників, 22) та м. Маріуполі (пр. Металургів, 193), 5929 платників Донецької області отримали безкоштовні ключі електронного цифрового підпису.
Найчастіше безкоштовними послугами з отримання ключів користуються платники-фізичні особи. Так, з початку року ключі електронного цифрового підпису отримали понад 3,5 тис. фізичних осіб та майже 2,4 тис. юридичних осіб.
Серед платників Донеччини набуває популярності сервіс «Електронний кабінет платника податків». За дев’ять місяців поточного року користувачами Електронного кабінету стали понад 5 тис. платників Донецької області.
Через сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлену версію) платники мають можливість подавати звітність, листуватись з органом ДФС в електронному вигляді, отримувати інформацію із реєстрів, бланки звітності, контактні дані та адреси центрів обслуговування тощо. Оновлений сервіс надає можливість платнику працювати у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.
Нагадаємо, що переглянути відео інструкцію з користування сервісом «Електронний кабінет платника податків» можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materi/2964.html

ГУ ДФС у Донецькій області

Донецька митниця ДФС: майже півсотні протоколів про порушення митних правил

Протягом дев’яти місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 47 порушень митних правил, що на 23 порушення митних правил більше, ніж за відповідний період минулого року.
Аналіз правопорушень свідчить, що найбільш поширеними порушеннями митних правил є:
• зберігання товарів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю;
• порушення строків транзиту або тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України.
Донецькою митницею спільно з правоохоронними органами області продовжується робота в напрямку протидії порушенням митного законодавства України. Так, за звітний період співробітниками управління боротьби з митними правопорушеннями Донецької митниці ДФС спільно з представниками правоохоронних та контролюючих органів проведено 18 заходів, що в 4,5 рази більше ніж за відповідний період 2015 року. Результатом проведеної роботи стало виявлення 16 порушень митних правил з реально вилученими предметами на суму більше 35 тис. гривень.
За звітний період фактів незаконного переміщення наркотичних і психотропних речовин, прекурсорів, зброї та набоїв, а також культурних цінностей не виявлено.
Активно ведеться аналітично-пошукова робота і у напрямку взаємодії з уповноваженими митними органами іноземних держав. Так, за минулий період до Грузії, країн СНД та ЄС направлено 9 запитів на автентичність поданих до митниці документів для здійснення митного оформлення товарів.
Протягом дев’яти місяців 2016 року Донецькою митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України штрафних санкцій за порушення митного законодавства на загальну суму більше 215 тис. грн., що на 60% перевищує показники минулого року.
ГУ ДФС у Донецькій області

Донеччина: на підтримку армії мобілізовано понад 346 млн. гривень

За січень-вересень 2016 року мешканці Донецької області на підтримку обороноздатності держави спрямували понад 346 млн. грн. військового збору. Середньомісячний показник надходжень у 2016 році складає понад 38 млн. грн., натомість у минулому році цей показник по області був на рівні лише 33 млн. грн. на місяць, тобто на 5 млн. грн. менше. Крім того, сплата військового збору продовжує постійно зростати.
Такий ріст надходжень військового збору до державного бюджету країни, насамперед, зумовлений підвищенням рівня заробітних плат та пенсій, від чого напряму залежить сплата зазначеного податку. Але й не менш важливу роль у надходженнях до бюджету відіграє сумлінне ставлення платників податків до своїх обов’язків.
Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), та низки інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
ГУ ДФС у Донецькій області

На Донеччині продовжуються посилені заходи щодо моніторингу ринку алкогольних виробів та запобігання розповсюдження фальсифікату

Головне управління ДФС у Донецькій області в черговий раз звертає увагу, що на території України зафіксовано чисельні випадки отруєння людей алкогольним сурогатом, що призвело до загибелі вже понад
50 громадян, у тому числі 5 – у Донецькій області.
Як повідомлялось раніше (http://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/269789.html), з метою відпрацювання ринку обігу алкогольних напоїв та спирту на предмет виявлення фактів зберігання та реалізації контрафактного алкоголю, що становить загрозу життю та здоров’ю людей, здійснюються заходи
мобільними групами із залученням співробітників оперативних підрозділів, слідчих підрозділів фінансових розслідувань, співробітників управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО (спецпідрозділ «Фантом») ГУ ДФС у Донецькій області та співробітників прокуратури Донецької області.
За результатами комплексного відпрацювання торгівельних закладів регіону мобільними групами за період з 28.09.2016 встановлено понад 30 фактів реалізації алкогольної продукції з порушенням законодавчих норм та вилучено фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів на суму близько 400 тис. гривень. Щодо 3 випадків до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення та розпочато кримінальне провадження за ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).
ГУ ДФС у Донецькій області звертається з попередженням не купувати алкогольні напої в сумнівних місцях, в тарі з відсутністю акцизних марок або з пошкодженими чи сумнівними акцизними марками, в іншій, ніж скляна, тарі (в пластикових пляшках чи пакетах тощо), через мережу «Інтернет».
Про факти виявлення продажу алкогольних напоїв з ознаками фальсифікату просимо НЕГАЙНО ПОВІДОМЛЯТИ до Головного управління ДФС у Донецькій області за телефоном – (0629)58-20-96 цілодобово.
ГУ ДФС у Донецькій області

Джерело: guru.ua

Категорії: Новости Волновахи

20.10.2016 10:28